Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Stop-Loss do podrobna.


libkli

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, Myslím, že by bylo dobré otevřít diskuzi, ve které by se dala probírat problematika Stop-Lossu více do podrobna, aby si každý začátečník, včetně mě, získal větší a jistější představu o "jištění" obchodních pozic. Mám před sebou denní graf SUGAR 11 SB2005V bez jakéhokoliv zkoumání se vrátím na 1.3.2005 jakožto do výchozí pozice a začínám obchodovat. Datum O/H/L/C: 1.3.2005 9.25/9.26/9.16/9.17 Zpozoroval jsem "dvojitý vrchol", který mi řekne je vhodné vstoupit do "short" pozice. Dám tedy příkaz: SELL (1) MARKET 9.17 ...očekávám tedy, že cena bude klesat. Jako pojistku použiji Stop-Loss následovně. Dám příkaz: BUY (1) STOP 9.28 čili umístním svůj SL o 0.11 výše než jen momentální High. Jelikož ochoduji pozičně, skočím si na záchod :-) Teď můžou nastat různé situace. 1. (?) Může nastat situace taková, že ještě ve stejný den se HIGH zvedne právě o 0.11 a moje pozice na trhu bude uzavřena (se ztrátou)? Tady nemám přesnou představu jak to funguje. Pokud bych obchodoval pozičně (chci držet kontrakt přes noc), bude rozdíl pokud obchoduji on-line nebo skrze brokera?, Zřejmě bych měl sledoval real-time data kromě grafu denního. Je v tomhle taky risk tohoto bussinessu? V tomhle mám jaksi nejasnou představu, kterou měl v začátcích asi každý. 2. Nastane situace, která nastala další den 2.3.2005 Byl můj příkaz exekuován po otevření trhů za 9.10 (Tohle je riziko skluzu. chápu dobře,?)Mírně to rozhodí můj plán vývoje, ale dodržím postupy mé strategie. Příkaz který jsem použil jako Stop-Loss můžu buď zrušit, nebo lépe posunout.(pokud používám on-line platformu docílím toho s větší jistotou než skrze brokera. je to tak?) Posunu ho (zruším a zadám nový, nebo se to dělá jinak?)na: 9.19 čili o 0.03 výše než je aktuální High. O/H/L/ 9.10/9.17/9.09/9.15 Další den 3.3.2005 pokud bych posunul Stop-Loss ještě níže např na 9.16 budu 4.3.2005 exekuován ze ztrátou. Dbám na retracement úroveň 50%, ke které se trh aktuálně blíží (vrch a spodek stanovuji od High 4.1.2005 do Low 10.1.2005) a neposunu Stop-Loss dolů, abych se exekuci vyhl, (smířím se s případnou ztrátou asi 100USD) protože čekám, že se může obchodovat ve větším rozpětí High/Low když se trh blíží k 50% hranici. Přezkoumám trh, za pomocí trendových čar, abych se mohl "opřít" o další "ukazatel". A vyčkám na další den. 4.3.2005 Stop-Loss zachovám (smířen se ztrátou.) Ovlivněn větším rozpětí High/Low jak jsem předpokládal, si myslím, že se trh v nejbližších dnech otočí. Pevně smířen ze strátou, která bude, se nenechám zastrašit a vložím do strategie úsudek, který podle mě tvoří podstatnou část strategie. Od Ledna 2005 se podobných situací objevilo několik, a vždy se obchodovalo pod 50% retracement. Dám tedy příkaz : BUY (1) Limit 9.05. Buď po zaplacení poplatku za RT ještě vydělám, ve druhém případě jsem smířen ze strátou asi 100USD+ poplatek. Vůbec se to nedostalo tam, kam jsem chtěl, aby se to dostalo, za vinu to dávám situaci, která nastala 2.3.2005. Ano je to ten skluz z 9.17 na 9.10 což je 78.40USD. Pokud by nenastal, mohl jsem v "klidu" odejít z pozice dříve. Na základě výsledku z pomocných trendových čar. Naštěstí další den 5.3.2005 jsem byl exekuován na 9.05 díky čemuž jsem ještě nějakej ten dollar utržil. Hned jsem zrušil pokyn, který jsem využil jako Stop-Loss na 9.19. Myslím že jsem se "vymotal" docela dobře, díky poznatkům ze serveru financnik.cz.

10

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 143
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim
vas prispevek je jemne receno prilis prekombinovany :) Rozhodne je v nem rada chybnych zaveru a je potreba abyste se nad konstrukci stop-lossu zamyslel podrobneji. Jdete na to jednoduchym selskym rozumem – neni to nic sloziteho.

Predevsim je treba si ujasnit, ze rozumite nasledujicimu:

STOP-LOSS se pouziva VZDY A POUZE az pote, co jste v pozici. Je to obycejny prikaz, ktery uzavre otevrenou pozici (a protoze slouzi k zamezeni velke ztraty tak se mu rika stop-loss). tzn. stop-loss nikdy nezadavate do trhu drive, nez je otevrena vase pozice – to by pak nebyl stop-loss ale obycejny prikaz pro otevreni pozice.

Stop-loss nikdy nerusite pokud jste v pozici – vzdy jej posouvate. Pointa stop-lossu je ze chrani pozici proti velke ztrate a posleze chrani dosud naakumulovany zisk. Stop-loss se zrusi az pote, co vystoupite z pozice.

Tzn. konkretni prikad:

Z pohledu sve strategie si otevrete kratkou pozici v cukru na 9,11 (pomoci prikazu sell).
Jakmile vam broker pozice otevre, zadate stop-loss. Prikaz, ktery automaticky uzavre vasi pozici pote, co by sla spatnym smerem. Vyse stop-lossu zalezi vzdy na vasi konkretni strategii. Rekneme, ze v tomto obchode budete chtit riskovat 100 USD.
Stop-loss zni tedy BUY 9,20 STOP GTC. Prikaz znamena, ze pokud se cukr dostane zpatky na hodnotu 9,20 (kdykoliv v prubehu dnesni dne nebo pristich dnu), pak se pozice uzavre a vy vystoupite s kontrolovanou ztratou 100 dolaru.

Nicmene trh se vyda spravnym smerem – tj. cena cukru pada. Potom budete chtit svuj stop-loss posouvat. Jak hodne? No to je opet otazka vasi konkretni strategie. Velmi casty pristup je posouvat stop-loss o hodnotu puvodniho risku nebo treba nad high predchoziho dne.

Tj. napriklad: jakmile cena cukru klesne o 100 dolaru oproti vstupu, tj. na 9,02, POSUNETE svuj stop-loss na „vstup“ BUY 9,11 STOP GTC (pozor - vzdy menite puvodni stop prikaz!!) – tj. nyni jste v „bezrizikovem obchode“ protoze riskujete jiz jen pouze komisi. Jakmile klesne cukr o dalsich 100 dolaru, posunete stop loss na na hodnotu BUY 9,02 STOP a pokud se trh obrati, vystoupite s 100 dolary zisku (minus komise) a tak dale.

Styl jakym stop-loss pouzivate hodne zavisi na konkretni strategii. Cim vetsi trend chcete ziskat, tim vetsi stop-loss musite mit aby pokryl korekce trhu. Tzn. naznacena strategie rozhodne neni ta jedina - naopak se pouziva spis pro kratkodobe obchodovani.

petr







Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den ,


Mohu se zeptat , když jsem v pozici a mám jištěný obchod stop loosem a potřebuji ho podle potřeby přesunout na jinou hodnotu , říkate že se nezadává nový stop loos , ale posouvá se vždy ten který už jednou v trhu je zadaný . Mám toto chápat tak že, musím zadat přesně specifikovaný příkaz k posunutí (který je pravděpodobně jiný než když zadávám Stop loos poprvé při nákupu nebo prodeji ? ) . Pokud je to tak , můžete mi prosím ukázat v čem je příkaz pro první zadání jiný než když jej pouze posouvám .Ještě se zeptám na předchozí příspěvek , co znamená v příkazu (BUY 9,20 STOP GTC ) ta koncovka "GTC"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K posouvání SL se žádný specifický příkaz nezadává. Prostě jen sdělíte brokerovi, kam chcete SL posunout. Pokud máte SL např. na hodnotě 50 a chcete ho posunout na hodnotu 100, zkrátka jen sdělíte brokerovi "posunout SL na hodnotu 100". GTC znamená "Good till canceled" a tuto koncovku musíte zadat za příkaz pokaždé, pokud nejste exekuován a chcete, aby příkaz platil ještě druhý den. Pokud zadáte příkaz bez GTC a ten nedude exekuován, s koncem obchodního dne se takový automatiky ruší. Pokud přidáte k příkazu GTC, pak takový platí, dokud sám nedáte povel k jeho zrušení.
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby



Dobrý den ,


Znamená to že tuto koncovku GTC použiji vždy pokud nevstupuji za MARKET , chápu to tak že pokud je cena Market 8,25 a já se rozhodnu že půjdu SCHORT a zadám SELL kontrakt za cenu 8,05 a na tuto cenu se trh daný den nedostane , nejsem tedy exekuován do pozice – a příkaz se na konci obchodního dne zruší automaticky . Ale v případě že bych použil na konci tohoto příkazu GTC , nejen že se příkaz nezruší , ale nadále mi jej broker bude hlídat až do doby kdy cena klesne na požadovanou cenu 8,05 řekněme třeba dva nebo tři dny a potom budu do pozice exekuován . Chápu to správně ?

Děkuji REN .
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ohledně stop-lossu, co jsem zatím zjistil podle svých "papírových" testů, tak je spíš potřeba řídit se "citem". Vím, že to asi není to správné slovo, ale když jsem třeba rozhodnut riskovat pouze 100 dolarů, ale vidím, že dvojitý vrchol je vzdálen od mého nákupu 130 dolarů, tak ho prostě posunu tak, aby byl mírně NAD (při short trendu) tímto dvojitým vrcholem. Je o proto, že když příliš hledím na přesnou míru rizika, tak jsem někdy zbytečně vyhozen z trhu ven, abych zjistil, že další den nastane strmý pád a já se toho - bohužel - neúčastním.
Je pravda, že se nemůžu zase VŽDY nechat vést jenom citem (nemyslím tím pocity - nepochopte mne špatně - myslím city na základě dlouhodobějšího testování), ale taky si vždy v TnT změřím kolik bych riskoval a podle toho se zachovám. Je ale pravda, že některé trhy jsou klidnější a stop-loss stačí malý a některé jsou živější.
Nedá se prostě jeden striktní model aplikovat na jakýkoliv trh.

To jsou alespoň moje prozatímní poznatky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, souhlasím s Vámi. Taky jsem na tenhle "problém" narazil. Pokud je nastávající den obchodován ve vetším rozpětí High/Low, může se mi moje pozice na trhu uzavřít, i když trend bude pokračovat pro mne správným směrem, ale to už já budu mít svou pozici uzavřenou. Myslím, že záleží na analýze, a skoumání předchozího chování trhu, popřípadě sledovat fundamentální analýzy na které se dá přihlédnout při stanovení Stop-Lossu. Záleží asi na konkrétním chování trhu, kdy je naše "doměnka" dalšího směru trhu podložena více nebo méně podle analýzy.
Pokud trh nabere např. rychý spád a mezi jednotlivími dny jsou skoky je snažší stanovit Stop-Loss, než když se trh ubírá nějakým směrem jen mírně. Apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

Dobrý den,
Přečetl jsem si to co je zde napsáno o posouvání stop-lossu a zajímal by mne Váš názor na mou strategii, kterou jsem použil u kukuřice (march 2006). Zajímalo by mne zda je lepsí posouvat stop loss v oblasti mezi open a high a nebo to můžu dělat tak jak jsem to dělal?

19.12.2005
Nákup 209,75 spekuluji na růstu ceny proto jsem umístil stop loss na hodnotu 205,72
Tuto hodnotu jsem zvolil tak, že jsem od hodnoty open toho dne odečetl 200 USD
23.12.2005
Posun stop lossu na 210
27.12.2005
Posun stop lossu na 211,25
28.12.2005
Posun stop lossu na 212

Tím, že mne to vyřadillo na hodnotě 212 jsem dosáhl papírového zisku 112,5 USD bez stržených poplatků samozřejmě (pokud jsem to dobře spočítal)

A tady mne to vyřadilo, protože 29.12.2005 je o/h/l/c 215,4/215,4/210,2/210

Děkuji za názor
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jedna nejasnost k použití stop-lossu v platformě: když v programu BEST zadám stop-loss pomocí příkazu STOP (pro případ že se trh obrátí) a trh se neobrátí a jde předpokládaným směrem, já přirozeně zadám nový příkaz stop-loss zase pomocí příkazu STOP ale ten původní příkaz zůstává stále aktivní! Jsem z toho celkem zoufalej, protože mi to píše, že je příkaz "working" a nevím ani jak ho přepsat nebo zrušit-cancelovat. poradí mi někdo co dělám špatně? děkuju

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Jardo,
posun stoplossu v Best directu je jednoduchý. V okně pokynů najet kursorem na ten pokyn, který chci posunout a označit ho levým tlačítkem mouse. Pak stačí stisknout pravé tlačítko mouse a objeví se nabídka "Cancel trade" a "Cancel/Replace trade". Druhá volba umožňuje posun stoplossu ( v podstatě po volbě nové hodnoty se aktivuje nový příkaz a původní se ruší). Nic nam tom není :-)).

Hodně úspěchů

Johan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...