Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Video - trading


Sanka

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

říkám si že na téma video a filmy či jiné media z oblasti tradingu tady vlákno není, tak už tedy je:)
Narazil jsem na amazonu na nějaké videa, tak bych se rád ostatních zeptal či už tyto filmy někdo shlédnul z této edice. Jak koukám tak jich je celá řada a dříve než bych si to některé DVD zkusil objednat tak bych se prvně informoval zda-li jejich kvalita co do informací se týče je úměrná ceně či nikoli.
www.amazon.com/dp/1592800300?tag=jeromcomoffic-20&camp=14573&creative=327641&linkCode=as1&creativeASIN=1592800300&adid=1DACCKJSQHX37C63GPY4&

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sanka

Videa jsem neviděl, ale ten autor Ari Kiev je podle mě dost dobrý, napsal několik zajímavých knížek o psychologii. Jsem od něj něco četl a můžu doporučit (tu) Od Ari Kieva je kapitola 16 v české knize Úspěch an finančních trzích. Moji další oblíbení autoři přes psychologii jsou Douglas a Steenbarger.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Wallstreet, Rough Trader , Trading places, Boiler room....to je jen takovy maly vyber z mnoha. Jsou to vetsinou fikce zalozene na pravdivych udalostech .Napr Boiler room je castecne zalozen na pribehu "Wolf of Wall Street" atd.
Jsou to jen filmy...pro nekoho mozna docela motivacni, ala z vetsiny docela blbosti. Jinak existuje docela zajimavej serial "Wall street warriors" . Sledoval sem ho v USA, bohuzel v CR se online poustet neda zatim.
A pak je milion vzdelavacich videii.....co si budem povidat ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Krátky prierez mojou library, všetko som stiahol cez torrenty v slušnej kvalite, Czechdaytrader - na nič nie je nutné v nijakej krajine "čakať", kým sa to "bude dať pozerať online".


Wall Street Warrios - 2 série - excelentný seriál. Ukazuje okrem iného smutnú realitu telefonických brokerských domov - cieľ je nalákať čo najviac neznalých bohatých ľudí aby robili trading cez nás, a my si vyžijeme zo slušných komisií, a je nám jedno ako dopadne obchod klienta, aj keď sa tvárime že nám na tom záleží. 13 analytikov "predpovedalo", že akcie SanDisku pôjdu hore, obtelefonovávanie čo najviac ľudí s týmto faktom, a neskôr zistenie, že 13 analytikov za šeredne mýlilo :)) Keď vidím tzv. šéfa tejto "brokerskej" firmy, ako sedí vyvalený v kresle, v jednej ruke telefón, v druhou sa hrá s pretiahnutou loptou amerického futbalu a pózou, vyjadrovaním sa sa tvári že zjedol všetku múdrosť sveta - obracia sa mi žalúdok.

Million Dollar Traders - 3 diely - excelentný seriál o experimente UK hedge fund managera, naučme nováčikov tradovať a uvidíme ako sa im bude dariť so skutočnými peniazmi.

The Ascent Of Money - mám 5 dielov, neviem či to je všetko - zaujímavý seriál rozprávajúci o pôvode peňazí a niektorých ekonomických princípoch

Fabulous Life of Billion Dollar Wall Street Ballers - 1 diel - bulvárny filmeček podaný v americkom superbulvárnom konzumnom štýle o živote bohatých ľudí, ešte som to nevidel


Samozrejme platí čo písal Czechdaytrader, treba to brať hlavne zo zábavnej / motivačnej stránky a zobrať si pre seba len veci ktoré dávajú zmysel, väčšina tohoto neobsahuje hodnotné informácie pre trading.

Ja sa osobne neviem nabažiť podobných filmíkov, keďže ma neskutočne láka zhliadnuť si všetko ohľadom sveta financií, zejména zo sveta naozaj veľkých čísel...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...