Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: NinjaTrader 7 – ideální bezplatný nástroj pro market replay


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 282
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

m.hunter, s 1440-min dátami od Zen-Fire mám presne opačnú skúsenosť. Kým dáta z IB su niekedy aj niekoľko bodov mimo v daný deň, dáta zo Zen-Fire sedia exaktne na tick presne s OHLC udávaným na theice.com. Zen-Fire sú kvalitné dáta.

Pri registrácii na IQFeed trial zadávaš číslo kreditky, čiže pri nezrušení platba prebehne sama, nemusíš nič robiť :) Ja som si žiadosť o zrušenie naplánoval 3 dni vopred, keby bol nejaký problém, a dobre som spravil - pridelený account manager sa mi neozval, svoj e-mail som na ďalší deň preposlal na support aj s pripomenutím že sa mi Frank neozval keď som od neho chcel zrušenie, potom sa už account manager ozval, že je to úspešne zrušené, a že nebol môj account manager aj keď úvodný e-mail jasne ukazuje jeho meno :) Zrejme takto zvyšujú ratio konverzií trialov na full month membership - pozor na to. Inak podľa referencií su to jedny z najkvalitnejších dostupných dát na svete.

Ak to s tradingom myslíš seriózne, neváhal by som za dáta zaplatiť prijateľnú čiastku - je to kvapka v mori oproti tomu čo získaš. Len si treba pred purchase pripraviť detailný plán toho čo chceš vidieť, a až to budeš mať, všetko jednorázovo naťahať a zrušiť membership. Je to cheap-ass solution, ale na začiatku chceme všetci ušetriť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
konecne jsem nainstaloval ninju7 ale mam problem: jakykoli indikator, ktery pridam do grafu mi konci jednu svicku pred aktualni, ktera se prave vykresluje. Nevidim tim padem jak indikator "tika", az kdyz se zacne vykreslovat dalsi svicka vykresli se i indikator za predposledni svicku. S ninjou jsem nikdy predtim nepracoval ale v ostatnich sw jsem se s tim nesetkal. Navic zde v uverejnenych tutorialech to vypada, zeje indikator az "do konce". Nevite nekdo co s tim?
Diky V

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vaclav654, v nastaveniach indikátora treba prepnúť "Calculate on bar close" na False.

Pozor však, indikátory na close potom niekedy zvyknú skončiť ináč ako sa zdá počas vykresľovania úsečky (tj predtým než je známe close). Napr. CCI môže robiť cross +100 hore, ale na close napokon žiaden cross nie je, a pod. - na to pozor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gandalf:

s intraday datami od zenfire mam dobre skusenosti, ale jak som otvoril 1440 min graf, data sa mi vobec nezhodovali (napr. s Gecko TNT alebo commoditycharts.com).

uz som rozmyslal, ze si data zaplatim, len este neviem ake, a odkial.. takze hlavne kvoli tomu hladam co najlacnejsie riesenie

inak mi je jasne ze sa za data oplati zaplatit :)

Diky

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

m.hanta,

ja som toto zatiaľ nekontroloval, ale domnievam sa, že 1440-min chart s dátami od Zen-Fire obsahuje premarket, zatiaľčo Gecko TNT alebo commoditycharts môžu obsahovať len pohyb v rámci hlavných obchodných hodín. Bar sa teda môže zhodovať, ale nemusí.

Toto je prvá vec, ktorú by som si overil na potvrdenie toho, ktorý z poskytovateľov má vlastne kvalitné dáta a ktorý nie (ak sa potvrdí absencia premarketu, výsledkom napr. môžu byť kvalitné dáta u všetkých troch), predtým, než by som taký kvalitný zdroj akým Zen-Fire bezosporu je, odsúdil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...