Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co jsem se naučil letošní rok


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 116
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Chtel bych se zeptat, co autor povazuje za velky kapital ke zhodnocovani? Me totiz s ohledem na nize uvedene vychazi jedine castka ve vysi desitek milionu USD, ci jeste vice. A zajimalo by me, jak autor hodla tuto castku managovat, jestli krom softwaroveho zabezpeceni planuje i nejaky lidsky nonstop dohled, protoze to vypada na skutecne ambiciozni kapital ve sprave. A take jestli pokud tento kapital planuje autor spravcovat s pouzitim nejake externi infrastruktury, tak jak se chysta ji duplikovat.

Nejde mi totiz moc na rozum, nac jineho potrebuje dlouholety uspesny trader externi kapital, pokud dlouhodobe - devatym rokem let produkuje nekolik milionu rocniho zisku ze skoleni a jeste delsi dobu uspesne traduje s rocnimi zisky v radu minimalne desitek procent.

Pokud totiz vcelku konzervativne vkladal jen jeden milion CZK rocne do tradingu (tedy vetsinu let mene ci vyrazne mene, nez polovinu sveho osobniho podilu na zisku ze skoleni) a zaroven polovinu rocniho profitu z tradingu stahoval domu a pritom dosahoval zhodnoceni 50% rocne (kdy ukazovane equity rucniho obchodovani i AOS portfolii ukazuji vice) mel by v tuto chvili disponovat kapitalem k tradingu ve vysi.

leden 2007 vlozeno 1 000 000 CZK vysledek tradingu 0 CZK vybrano 0 CZK celkem 1 000 000 CZK
leden 2008 vlozeno 1 000 000 CZK vysledek tradingu 500 000 CZK vybrano 250 000 CZK celkem 2 250 000 CZK
leden 2009 vlozeno 1 000 000 CZK vysledek tradingu 1 125 000 CZK vybrano 562 000 CZK celkem 3 813 000 CZK
leden 2010 vlozeno 1 000 000 CZK vysledek tradingu 1 906 500 CZK vybrano 953 250 CZK celkem 5 766 250 CZK
leden 2011 vlozeno 1 000 000 CZK vysledek tradingu 2 883 125 CZK vybrano 1 441 563 CZK celkem 8 207 812 CZK
leden 2012 vlozeno 1 000 000 CZK vysledek tradingu 4 103 906 CZK vybrano 2 051 953 CZK celkem 11 259 765 CZK
leden 2013 vlozeno 1 000 000 CZK vysledek tradingu 5 629 882 CZK vybrano 2 814 941 CZK celkem 15 074 706 CZK
leden 2014 vlozeno 1 000 000 CZK vysledek tradingu 7 537 353 CZK vybrano 3 768 677 CZK celkem 19 843 382 CZK
leden 2015 vlozeno 1 000 000 CZK vysledek tradingu 9 921 691 CZK vybrano 4 960 845 CZK celkem 25 804 228 CZK

Podotykam, ze toto je velmi konzervativni odhad, protoze autori se dle svych slov venuji tradingu uz dlouha leta predtim, nez jej zacli skolit. Zaroven oba dva ziji docela prijemne s rozumnymi naklady a tedy nemuseli zdaleko tolik vybirat. Nicmene tento velmi konzervativni odhad ukazuje, jak velky kapital se chystate spravcovat.

Moc tedy drzim palce v tech planech a tesim se, az uvidim nejaky vypis ukazkoveho mesice fungovani takovehoto portfolia uz nikoliv uplne maleho hedge fondu tak, jako autor v minulosti ukazal nektere mesice ze sveho treninkoveho uctu s 50K USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Habaso,

necítím sebemenší potřebu, nutnost, nutkání, nebo důvod jakýkoliv z dotazů výše rozvádět, nebo snad dokonce něco obhajovat.

Kolik peněz budu spravovat, do toho nikomu jinému, nic není. Kolik budu vydělávat, do toho už vůbec nikomu nic není. To jsou vše věci, které se týkají pouze mě, uzavřené skupiny investorů a spolupracovníků. Nikoho dalšího.

Důvod proč to dělám je jednoduchý - protože MOHU. Protože mé zkušenosti, know-how, sebedůvěra, okolnosti, profesionílní dovednosti a zdatnosti, okolní podpora - to vše došlo do bodu, kdy si to zkrátka mohu dovolit. Nejsem člověk, co si plánuje, kdy kde vloží jaký milion a kolik mu z toho vypadne na konci. Jsem člověk, který dělá trading mimo jiné proto, že ho to baví, má pro to vášeň a těší ho cesta, po které může jít stále dále. A dokud bude kam jít dále, tak dále půjdu. Můj svět není čenobílý, omezený na to, kolik kde vypadne peněz a jaké nové auto si za to koupím. Mé hodnoty a důvody pro trading sahají mnohem dále za něco takového.

Mimochodem, výsledky, které zmiňujete z minulosti, jsou z ŽIVÉHO účtu. Původně jsem plánoval pokračovat se statementy čtvrtletně dále. Ale naštěstí jsem všas pochopil, že zrovna v ČR je tohle nejhorší možný nápad, který člověk může mít. Opět platí totéž - kolik peněz obchoduji, kolik si vydělávám, kolik mám peněz na účtu - do toho nikomu nic není a snad nastane den, kdy i lidé v ČR to pochopí, protože v běžném civilizovaném světě nikoho ani nenapadne ptát se druhé na to, kolik mají peněz na účtech a v bankách.

Zároveň je mně úplně jedno, pokud si kvůli častější absenci statementů někdo myslí, že neobchoduji. Důvody zdrženlivosti prezentace osobního bohatství na veřejnosti jsou v ČR mnohem závažnější, než se snažit dokazovat cosi "pochybovačům" (kteří pak stejně jako vy jen řeknou, že je to demo). Tuto fázi potřeby někoho veřejně přesvědčovat že reálně obchoduji mám už také dávno za sebou. Opravdu to nepotřebuji.

Zároveň tímto oznamuji, že na podobné dotazy už v budoucnu zcela odmítám odpovídat, skutečně to nemám za potřebí tímto ztrácet čas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 tommes

Je mi lito, ze jste bohuzel nepochopil muj dotaz a ani nechapete, ze Vam drzim palce a fandim.

Takze k Vasi odpovedi, nijak jsem nikdy nezpochybnil a nezpochybnuji, ze vypisy byly a jsou z live accountu.

A vratim se k dotazum. Doufam, ze si to pecliveji prectete, uklidnite se a odpovite. Alespon v minulosti jste nekolikrat zminoval ze vitate i zasvecenou technickou debatu a ze je Vam lito, ze se rozsahlejsi debata vede jen o nesmyslech typu forex ano/ne a spol.

Vzhledem k vyse uvedenemu predpokladam, ze se chystate spravcovat rozsahlejsi objem financi. A protoze si osobne nemyslim, ze podobna vec jde delat jen tak nejakym VPS buh sam vi kde (z mnoha duvodu, napriklad ochrana knowhow,
nulova kontrola nad kvalitou connectivity, rychlosti atd.) A tedy by me zajimalo:

[bold]A zajimalo by me, jak autor hodla tuto castku managovat (po technicke strance)?[/bold]
[bold]Jestli krom softwaroveho zabezpeceni planuje i nejaky lidsky nonstop dohled?[/bold]
[bold]A take jestli pokud tento kapital planuje autor spravcovat s pouzitim nejake externi infrastruktury, tak jak se chysta ji duplikovat?[/bold]
[bold]A zajimalo by me, jak autor hodla spravcovani externich penez resit pravne? (jako external account manager - kde, proc, zalozenim vlastni entity s licenci obchodnika s C.P. ci hedge fondu - kde, proc)[/bold]

A zduraznuji, berte to prosim jako technicke a pravni dotazy cloveka, ktery se potyka s podobnymi uvahami a podobnymi technickymi problemy (vcetne napriklad kolokaci serveru, ci reseni privatni rychle connectivity, resersi ruznych jurisdikci). To, ze jste si Vyse uvedene vylozil jako pochybnosti o Vas, to je jen a pouze Vase zcela mylna uvaha, prosim pojdme vecne debatovat o technice a pravu, kdy si muzem navzajem pomoci ci poradit a to podotykam se vubec netyka jakehokoliv obchodniho knowhow.

Dekuji
H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A k obrazku podotykam, je to testovaci beh software na demu. Software co pro svuj chod potrebuje privatni connectivitu, kolokaci serveru, praci s vice zdroji dat, paraelni zpracovani v proprietarni technologii atd. Dal bych klidne i pdf s obchody, ale nemuzu. Je jich tam za vcerejsi den 21 stran s typickou celkovou belikosti pozice 3mio EUR, tedy 30lotu, viz obrazek

30147

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,to je diskuse jako mezi Tomášem,Bakalou,Babišem,Chodorkovskim a Krejčířem na jachtě po půlnoci v Sargasovém moři. Já jsem se naučil letošní rok nebát se přechodu z minilotu Forexu na Futures,tj.10 x větší riziko, a mám z toho radost.
Příští rok plánuji zase 10 x větší riziko (10 kontraktů) abych měl ještě 10 x větší radost. Mirda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Musím přiznat, že mě taky zajímá technické řešení provozu takového systému. My (tedy moje firma) připravujeme už třetím rokem systém (nemá nic společného s obchodováním), jehož nutnou podmínkou je garantovaná dostupnost a provozuschopnost bez ohledu na to, že např. v USA nebo v Evropě vybuchne atomovka (dobře, trochu přeháním :) ).
Správa velkého portfolia bude mít určitě velmi podobné nároky - tím myslím, že investor s velkým objemem peněz bude chtít vědět, že neztratí peníze jenom kvůli větrným elektrárnám zaviněnému blackoutu v Německu a Rakousku nebo kyberteroristickému útoku na kritický internetový uzel.
Došli jsme k tomu, že vývoj vlastního zajištěného řešení by trval příliš dlouho a mnohem efektivnější je využití stávajících cloudových technologií, v našem případě konkrétně EC2 od Amazonu a Azure od Microsoftu (dva různí provozovatelé pochopitelně kvůli redundanci) - pokud si totiž koupíte násobné instance v různých datových centrech a na různých kontinentech, tak jsou schopni skutečně garantovat provoz systému i za velice extrémních podmínek, plus máte vyřešeno stěhování instancí a zálohu (rozuměj dá se s tím hned od začátku pracovat a případné vlastní hardwarové řešení vyvíjet a nasazovat postupně).
Pokud tedy Tomáši už máte nějakou představu, jak budete TECHNICKY provozovat takový systém, určitě se s námi podělte, třeba něco užitečného přihodíme nebo se naopak něco naučíme. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Tomáš: Tomáši já se vám divím, že jste se nechal vyprovokovat habasem a pak reagoval pod vlivem emocí. Vždy budou lidé, kteří do vás budou "drcat", pošťuchovat, kopat apod. a nebo si budou chtít "měřit pindíky" :) . Je jasné, že čas jim věnovaný, je ztracený.

Jinak moje osobní nedávná zkušenost s mým dobrým kamarádem, který ví, že se tradingu poměrně úspěšně věnuji několik let. Byl u mne a já mu ukázal mé další ziskové období z nedávné doby co jsem začal aplikovat Petrův FIMS2, dokonce jsem mu ukázal živé obchodování, kdy na vlastní oči viděl jak vstupuji do obchodu, jak ho řídím a jak vystupuji se ziskem. Během 5 minut zisk cca 200 usd. Vše jsem mu ukazoval, aby viděl že v tradingu rostu a sílím :) a že to jde, jen to chce trpělivost, každodenní "práci" v trzích a . . . . čas.

A jaká myslíte, že byla jeho první otázka ? Kolik dolarů mám TEĎ na obchodním účtě . . . . . . . :) Byl bych blázen, kdybych mu to ukázal, protože to by byl konec našeho přátelství . . . . i kdybych mu to ukázal neuvěřil by :)

Tolik jen na dokreslení asi české povahy . . . .

Mějte se Tomáši fajn, přeji hodně štěstí a úspěchů nejenom v tradingu, ale i v osobním životě, krásné prožití adventní doby, požehnané Vánoce a vše nej . . . . v roce 2015 a doufám, že nezanevřete na tento web a jeho čtenáře :)

Zdraví Jirka

"Je lépe zapálit svíci, než proklínat houstnoucí tmu" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...