Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co jsme se naučili od Mplaye


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 30
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Dobry den,
velice zajimavy clanek,ale chtel bych se zeptat na nektere veci,ktere mi nejsou jasne...

U odstavce: TAJEMSTVÍ ZNÍ: „BUĎ CHRÁNĚNÝ A BALANCOVANÝ“
by me zajimalo jak bylo mysleno,ze muzou obchodovat bez stop-lossu...
Jestlize vybiraji 10 put a 10 call opci nahodne(nejsou z podobnych "odvetvi") pak nechapu cim se "zajistuji"...
Mohou se prece vyvijet vsechny spatnym smerem,stejne tak,jako by se nakoupilo napr. 20 call opci...?

Jeste by me zajimalo jak u techto nahodnych vstupu urcuje "velikost" money managementu...?
Jestlize nema backtest daneho trhu,nechapu podle ceho nastavuje stop loss...?
Nebo vystupuje pouze na zaklade sve metody 123?

Diky za pripadne odpovedi!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to harmonie:
Ale je:
Day Trade: any trade pair wherein a position in a security (stock, single-stock future (SSF), bond or stock option) is increased ("opened") and thereafter decreased ("closed") within the same trading session.
In order to day trade, the account must have at least 25,000 USD in equity, where equity includes cash and stock, but does not include option or warrant value.

Teda su obmedzovane nakupy a predaje aj opcii na akcie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Bangladez:

Ja tam byl. Taky jsem cekal, ze Mplay to necha rozjet a zacne s tim neco delat(zavirat pozice, posilovat pozice aopd.). Veskera vec je u nej asi v tom, ze ma put a call 1:1 a je to na akciich velkych firem, ktere nikam v podstate nejdou. Na zacatku mel -1700$ a na konci byl -300$, kdyby to jeste enchal chvili tak to asi slo i do plusu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TomasN : lituji těch, kteří začnou slepě ochodovat, co někdy někde viděli. Ano máš pravdu, do jisté míry je obchodování gamling, Mplay se snažil velmi impresivně ukázat, že pátrat po ideálním vstupu nemá smysl. I při sebelepším výběru kalendářního spreadu je to gambling - neboť statický vývoj podkladu v historii nedává vůbec žádnou jistotu , že se to nehne zítra a o hodně. Ber si od něj jen myšlenky ! Uvedu jeden příklad. Hovořil o principu "be balanced". Ale to, co předvedl byl pseudobalance. jenom 10 call, 10 put. známé tituly z technologického sektoru. A bral tuším 2 strikes ITM. Podle mě jde udělat balance :
1) 10 C, 10 P ale z 10 různých sektorů
2) balancovat přibližně stejné ceny podkladu
3) brát ATM nebo lehce OTM
4) určovat C,P např. dle EMA, CCI, RSI, Stoch. apod.
toto vše nahrazoval dobře prodejným flip coin, a všichni užasle obdivovali.

ale to co bylo řečeno mezi řádky je
5) řídit své portfolio, tj. SL/PT , nebát se vybrat profit.

a tak by se dalo pokračovat.....

Na hře DEAL OR NOT TO DEAL je to naprosto průhledně a názorně ukázáno. Kdo nepochopil tuto část, byl tam skoro 3 dny zbytečně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Misak: Chtel jsem s tebou jeste neco probrat. Hledal jsem symbol pro ER2, abych se mohl podivat jak to vypada s opcema. Nasel jsem par symbolu, vetsinou neodpovidaly cena na trhu, pak jsem objevil nejaky symbol, ale tam byly strike po 10bodech a to se ID obchodovat neda. V Thinkorswim jsem nasel i kontrakl ER2 pro M7, ale nebyly k dispozici opce. Tak nevim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...