Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahoj Gladiator028,

beriem tvoj pohlad na vec, ale skus mi vysvetlit - ak sa ti chce , preco ine trhy v tom case tuto predpoved - signal -trojuholnik nemali a reagovali rovnako .
Netvrdim , ze to co pises nieje pravda, ale v tomto pripade si myslim, ze ide o ine priciny ( vyhlasovanie vysledkov) ako o to ze tam bol trojuholnik. Ved by stacilo, aby Payrolls ostali rovnake ako minule, alebo boli horsie a myslim si, ze ziadny "vybuch" tejto intezity by tam v tom case nebol, ci by tu bola predpoved vo forme formacie trojholnika alebo nie.

O tom ticku som to pochopil, ale vychadzal som z toho, co si napisal :
..."Pokial však by si chcel do buducna napríklad "trafit" dno poklesu v kanáli a následne nastúpit do Longu je to velmi dôležité, lebo aj jediný tick rozhoduje o úspechu , alebo......menšom úspechu."

Ja som to bral, ako ze Ty, toto obchodovanie na jeden tick dokazes . :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Ufonik,

nechcem sa tu hrať na vševedka preto ti neviem zdôvodniť porovnávanim rôznych trhov prečo niekde bol a niekde nebol trojuholník alebo iná formácia. To že boli správy toto prerazenie len urýchlilo, alebo bolo silnejšie teda bolo to plus. Všetky paterny ake existuju vrátane Fibonacciho úrovní fungujú len pre to , že ich používa a verí im X traderov , teda trh si nás takto vycvičil a je to dobre, lebo máme "ťahák" pre úspešne zvládnutie "písomky".. ;)

Čo sa týka "ticku" tak je pravda, že si to môže niekto vysvetlovat aj takto lebo som to nerozviedol...
Teda v prípade ked je trh v čitatelnom kanáli a došlo už v nom v dvoch prípadoch k poklesu ktorý vytvoril smerovanie trhu sa to dá. Jasne že je to riziko , ale vtedy sa používa SL max 2 ticky lebo keby došlo k prerazeniu naznačenej línie tak by škoda nebola veľká , ale ked to výjde tak to stojí za to. Je to v podstate lahko čitatelné a môže to zvládnut každý ktorý má trocha pozorovacieho talentu , ide vlastne o istý druh skalpingu ked ukončuješ pozíciu v hornej časti kanála.
Opačne pre výstup zas platia silne ST úrovne a tie fakt funguju v 70% prípadoch s presnostou na jeden tick , tam väčšinou dávam svoj PT.


Gladiator 028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta ufonik,

od isteho casu je " ZJEDNODUSOVANIE ZIVOTA " mojim prvoradym zaujmom, ci uz v praci, doma, v medziludskych vztahoch, ....jednoducho vo vsetkom. Preto som sa prepracoval od mega-mnozstva indikatorov + fundamentalnych sprav, cez male mnozstvo indikatorov ( bez fund. sprav) az po dnesnu strategiu mojho obchodovania PA, tz. bez akychkolvek indikatorov ( max tak Volume) a musim ti povedat, ze sa citim omnoho slobodnejsi, menej stresovany, menej omylov mam v predpovedani buducej udalosti na grafe (tym samozrejme nechcem povedat, ze som dokonaly v znalostiach, prave naopak, intenzivne sa ucim)
Takze dnesny moj obchodny pristup je nasledovny:
1*/ Vo fundamentalnych spravach som doma asi ako v zehleni: nikdy som to nechapal, nevedel som s zehlickou narabat a ani sa nechcem s nou naucit, Rovnako ani so spravami: Jednotlive spravy su natolko komplexne, ze ich vzajomnym vztahom a ich vplyvu nerozumiem a ani nechcem porozumiet. Zatial som sa obisiel bez nich.
2*/ PA je sposob obchodovania natolko (v pomere ucinnost vs. jednoduchost ) skvely (teda pre moje potreby a pristup) ze zasa len nemusim riesit nejake suvislot, ktore si spomenuli. (tym nechcem povedat, ze v buducnosti to je vylucene...)

Ty si ma bral za slovo, ja som pritom ten vykyv cien len nejako musel pomenovat...
Ale zaroven s tebou nesuhlasim. Podla mojho nazoru - bol to vybuch. ( nikto predsa nie je povinny so mnou suhlasit) Pretoze podla mojho sistemu - to naozaj bol signal na vstup. Mozno nemam pravdu. Mozno mam pravdu. Je tu ale pravda dolezita? ......Vysledok je ten, ze som zobchodoval a zarobil. Amen. A mojou skrytou tuzbou je, aby som mohol byt natolko jednoducheho myslenia, doslovne hlupi na vsetko co sa tyka tohoto biznisu, aby som sa vyznal jedine grafe natolko, ze sa pozriem don, uvidim formaciu, zobchodujem, zarobim, po 1 - 2 hodinach dennej praci vypnem komp, a idem si uzivat spolocnost mojej drahej rodiny.

V ziadnom pripade vsak nechcem, aby to co som teraz napisal, vyznelo nejak negativne alebo utocne voci tebe. Prave naopak. Mozno si si vsimol, ze toto vlakno je plne pozitivne zmyslajucich ludi, na roznych urovniach vedomosti a skusenosti s Fesx a komoditami vseobecne a budem rad, ked sa k nam tiez pripojis a toto vlakno obohatis o svoje nazory a screeny tvojich obchodov.

Vela stastia prajem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta Gladiator,

ani sa necudujem ze si si nevsimol moj screen,...neviem z akeho dovodu, ale mam uchylku na pastelove farby :D takze je to pre mna asi znamenie, ze by som mal mat " dospelackejsie " nastavenie grafov :D

Iste suvislo su mi uz jasne, ale je toho este na ucenie dost. Napriklad teraz sa zamyslam nad tym, ktore CC su len akesi zastavky na ceste rastu/klesania cien, a ktore CC su tie skor cielove, dolezitejsie, ...tak prechadzam grafy a studujem...


Pekny vikend prajem ! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj P.i.e.t.r.o._l.

S/R urovne sa zakresluju aj 3 mesiace dozadu a do úvahy sa berie vždy najsilnejšia , alebo najbližšia k aktuálnemu dňu. ked trh poskakuje hore dole ako posledné dni tak berieš do úvahy najdlhšie zhluky cien a nemusí ísť vyslovene o SR urovne vtedy sleduješ cenove centrum týchto zhlukov CC.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte K papertradingu (resp. replay-u) sa dostávam vždy až podvečer. Tým pádom už vidím priebeh trhu počas dňa a tým pádom možno nie som celkom objektívny pri zhodnocovaní obchodných situácií (a skúsený ešte vôbec nie :-) Môžete mi prosím napísať, či by som priloženú obchodnú situáciu mohol obchodovať live, resp. či bola založená na pevných základoch? Ďakujem za pripomienky Prikladám jeden motivačný :-) "Ľudia často prehliadnu príležitosť, pretože má oblečené montérky a vyzerá ako práca. " -- Thomas Alva Edison

9289

9290

9291

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar rajco, podla mojho nazoru si to pekne vystihol, ...dnes to bolo dost lenive a rozumne velky pohyb sa udial len na zaciatku,...v podstate som spravil podobny obchod, potom sa sa uz neodvazil, ...nejak dnes som necitil tu potrebnu vnutornu " istotu" (asi vcerajsia oslava a par poharov vina) ,...takze som potom siel od toho. Pridavam screen mojho obvhodu a pohladu na vec. Vela stastia ! :) (tu)

9292

9293

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Rajco, prikladám screny s trend linkami , s vysvetlením ako na to.... kreslenie liniek je sítce individuálna záležitosť, ale má svoje pravidlá. Samotný obchod je dalšia individuálna záležitosť, takže sa nenechaj nikým poučovať pokial si presvedčený o správnom rozhodnutí a ako je vidieť oplatilo sa . Opius, podla screenov ta pasujem na Gladiatora II ..... ;) Gladiator028

9294

9295

9296

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...