Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 246
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to aldanek: hmm s tim 21:04 mas mozna pravdu, ale nevim, co tam probihalo na footprintech nejspis jsem to nebral kvuli absenci nejake vetsi akce... ale je mozny ze jsem to prehlidl, protoze ta s/r na screenu neni ani protazena pro pripadny flip...

to Pavel K.: uprimne receno, sam jsem byl vcelku prekvapeny z toho, jakym zpusobem ty FP vcelku jednoduse zapadaji do celkoveho kontextu meho OP... dlouhodobe jsem mel problem najit nejaky dobry casovac vstupu, rekl bych, ze uz ho mam a vypadam mnohem lepe nez prvni opacna svicka na S/R do mnou spekulovaneho smeru, nebo limit na breaku S/R s predpokladem, ze bude falesny... FPs mi davaji kousek z nejlepsiho od kazdeho 1. ukazuji mi, jestli v danem mite k nejake reakci na S/R dochazi 2. umoznuji mi reagovat podstatne rychleji a presneji nez na svickach...

zaklad meho systemu je stale stejny, jde jen o DT, DB a flipy na vyssim i nizsim tf, co jsem posledni dobou opravdu hledal byla presnejsi technika vstupu, ktera by mi umoznila minimalizovat risk (maly SL) a zvysit sance (vyradit obchody, ktere jdou skrz s/r pro SL bez zastavky)...

co se us odpoledni seance tyce, natestovanou ji mam, obvykle ma nizsi volatilitu a nenabizi tolik peknych prilezitosti, ale obecne principy jako DB, DT a flipy tam funguji taky...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ok, v pořádku. Pokud zvládneš FP implementovat za chodu do tvého OP, tak jedině dobře. Věřím, že zrovna tvému přístupu by to mohlo pomoci. Jen mi přišlo při tvých pondělních vstupech, že jdeš dost proti aktuální PA pouze na základě FP.
To je to, o čem jsem psal dříve. Musíš si rozmyslet, jestli budeš chodit pro několik ticků na základě vychýlení trhu a budeš se orientovat do značné míry pouze nízkým tf a FP nebo ti jde o obchody, kdy je možný zisk alespoň několik bodů a tam budeš muset mnohem více posuzovat aktuální vývoj a aktuální PA, momentum, trendy.
Zdá se mi, že tyto přístupy trochu mícháš a ani si to pořádně neuvědomuješ. Ale je také dost možné, že se pletu. :)
Ať to jde! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel K.: no, bohuzel musim uznat, ze ses moc nepletl... vazne jsem zacal koukat vic na printy nez na celkovy kontext, pritom printy mam jen pro potvrzeni vstupu, lower tf DB/DT/FLIPY maji byt v kontextu posledni struktury... trendu... higher tf DB, DT a FLIPY pak nizsi strukture logicky odpovidat nemusi, protoze jsou na ni protitrendove... kazdopadne jak vcera, tak v pondeli jsem tam mel nekolik lower tf vstupu, ktere dle planu nebyly protoze nebyly v kontextu posledni lower tf struktury... kdyz to srovnam s patecnim prvnim obchodem, kde to mohlo vypadat podobne, stejne to nebylo protoze v patek jsem obchodoval higher tf DT, u ktereho je mi nizsi struktura volna, kdyz se potvrdi na printech... vcera navic jeste sehrala svou roli i unava, takze jsem udelal i jine chyby, celkem 5 obchodu v nichz jsem udelal 4 chyby, ktere jsem si uvedomil (az na jeden pripad) po seanci...

btw. dnes budu nejspis mimo, zitra uz bych stihat mel...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to a-friend: me vzdycky zajimaji predevsim posledni S/R, takze logicky vecer zakresluju i ty z odpoledne :) co jsem ale ve svem pripade podcenil dost vyznamne byla otazka unavy po celem pracovnim dnu... vecer byt plne soustredeny je trochu jine kafe nez byt po pracovnim dnu soustredeny jeste odpoledne :) = delam vic chyb a pred desatou (kdy normalne chodim spat, abych mohl dalsi den v sest vstavat) uz jsem uplne vystaveny :) takze jo, obecne principy plati porad, trh je min volatilni a dela vetsi pullbacky, je treba s tim pocitat, ale v mym pripade je treba zahrnout i faktor, se kterym jsem nepocital a to je vecerni unava... :D :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

btw. uz si nejsem uplne jisty, kdo to zde rikal, ze mozna bude problem s adminy ohledne probirani orderflow, no tak mel pravdu, uz mi dosel mail, kde zadaji, abych to na verejnem vlakne neprobiral (takze v podstate bud, abych sel na kurz a ziskal pristup do uzavrenych, nebo o tom zde mlcel a diskutoval to jinde). Bez problemu. Respektuju to. Neni to muj server ani moje vlakno :)

Ale k meritu veci. Vzhledem k tomu, ze jsem se vzdy snazil byt maximalne otevreny ohledne meho pristupu a metod u zde zverejnenych obchodu, abych co nejvic povzbudil diskusi a bylo zde co probirat, ale zaroven se vzdy snazil respektovat pravidla zdejsiho fora, jsem ted trosku ve slepe ulicce. Premyslim, ma-li cenu zde davat obchody, kdyz nemohu otevrene hovorit o tom, co mne k nim vedlo. Dost by to diskusi degradovalo a otazka je, bylo by-li to jeste vubec nekomu ku prospechu a pokud ano, tak komu... :)

musim si to nechat projit hlavou... mate-li nejake napady, jak se tu bavit o necem relevantnim, poucnem, co by zaroven neporusovalo pravidla fora, hodte je do placu, me trochu dochazi inspirace :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jediny vychodisko je sifra:)(kaprik:)) , ne vazne mrzi me to, zadarmo ani kure nehrabe je jasny, ale nejak se mi nezda koupit vsechny kurzy abych mohl diskutovat tady s fandou a jinde zase s martinem, bodla by modernizace systemu, aby forum nevyhaslo za zamkem a bez taraky i tady (td) pokud tedy o forum taky trochu jde. taraka jestli to tady zabalis tak na nas plebejce nezapomen a obcas sem hod hodne povedeny den ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka,
tohle je problém, když se pohybuješ na cizím prostoru :( imho zde ke škodě věci, chápu pravidla majitelů je to jejich prostor a jejich byznys, ale speciálně u orderflow, který rozhodně má původ mimo toto fórum, je to škoda samotného fóra
řešením je vlastní blog a tam je to na Tobě koho si pustíš a s kým budeš diskutovat, na této stránce s tím mají už někteří zkušenosti, lidi si tě najdou, když budeš držet svůj nick

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to aldanek: vsechny asi neni treba kupovat, i kdyz nabidku jsem komplet nestudoval... skoda to je, protoze jak psal mira_k, orderflow neni nic noveho ani ve svete, ani u nas, ale kdyz si to zde nepreji, neda se svitit... vzdycky je moznost jit o tech vecech diskutovat jinam...

to Pavel K.: no dny v range se mi taky libi, kdyz je teda stihnu vcas rozpoznat :D konkretne dnes jsem tam mel krasne dve prilezitosti, bohuzel ale odraz probehl dost rychle a uteklo mi to bez navratu k me cene, stane se... kazdopadne byly obe situace naprosto ukazkove jak z kontextu, tak hlediska potvrzovani vstupu, jen bych teda potreboval vetsi SL, pokud bych chtel naskocit do tech trejdu... :) viz screenshot...

to mira_k: tak znas to... muj dum, muj hrad, moje pravidla :) ja to respektuju, bez pravidel by se to tu zvrhlo, i kdyz tohle se tyka vylozene spis byznysu, co tu kluci delaji a jeho ochrany... nutno rict, ze me k tematu nasmeroval hanz242, ale k poradnemu studiu me dokopal az clanek Petra (www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/sr_urovne.html). Je to natolik oci otevirajici zalezitost (alespon pro mne), ze naprosto chapu snahu autoru udrzet to jen v neverejnych forech...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: trhy jsou ted velmi rychle, pro pokrocile volatilni, musis snizit hodnotu CCI z 50 na 48 a do longu vstupovat hned jak indikator zmeni barvu z cervene na svetle zelenou, pak ti neutece zadny obchod....
Dnes byl narocny den, pujdu se uklidnit u motivacniho videa "Den tradera", ktere si poustim vzdy v takto obtiznych chvilich,
primlouval bych se za pokracovani.
Dekuji a zase nekdy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka:
obdivuji te, ze dokazes sledovat market depth s price action zaroven, me to moc nejde a nejsem si jisty, ze se to chci ucit :)
Osobne si vystacim pri pullback k s/r for entry s channel line overshoot a measured move - a trochou selskeho rozume celkoveho kontextu trhu. Pri MM limit order buy 2 tics above low a sl 2 tics below bar se do toho na dvakrat trefim, pokud to nejde uplne mimo. Je to prijemne mechanicke a mam cas na rozmyslenou pokud zpozoruji, ze jsem neco prehledl :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem na tom podobne... po tech nekolika tydnech co se tu OF trochu probiralo jsem zvazoval jestli se to vlastne chci ucit nebo ne, a dospel jsem k nazoru ze asi ne (alespon prozatim). Ono to sice muze zlepsit vysledky ale obchodovani je pak o neco narocnejsi a tim padem muze byt i vice stresujici.. alespon me to tak pripada.

a-friend ma pravdu s tim selskym rozumem, ono na tom neco je. V zakladech jsou trhy jednoduche a hlavni edge je v tom mit grafy nakoukane a rozumet tomu co se deje pri pohledu na holy graf. Pak jde teoreticky vstoupit temer kdekoliv a jen prizpusobit odpovidajicim zpusobem stop a target, jenze hacek je v tom ze clovek musi umet spravne posoudit pravdepodobnost vstupu na te konkretni cene a to chce mit opravdu nakoukane tisice hodin. Stop a target dokaze spravne urcit vetsina z nas, ale pro "vypocet" trader's equation je potreba prave jeste ten udaj o pravdepodobnosti, a teprv kdyz ten dokazeme spravne urcit, se nam zacnou lepsit vysledky.
Pro upresneni: to neni z moji hlavy, tohle je v zasade zpusob jakym trading vysvetluje Brooks, jen jsem to volne prelozil do cestiny :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit a a-friend: slibil jsem, ze to tady nebudu diskutovat tak to vezmu od PA... duvod, proc si to mozna nedokazete predstavit je komplexnejsi price action, kterou provozujete... ja mam naprosto primitivni patterny DB, DT a FLIP, ktere jsou v trhu porad, a ktere obchoduju nektere do trendu, jine proti nemu. Takze u me to proste je o priblizeni se k urcite urovni, kde nektery ten pattern cekam a pak pak chci videt potvrzeni vstupu (pro nekoho je to nejake krizeni, divergence nebo neco jineho, vsichni meli moznost par dni zpet videt, co je relevantnim potvrzenim pro mne. Nesleduju market depth (i kdyz ted mam embedded DOM zapnuty kvuli rychlejsimu zadavani prikazu). K zamysleni, jak dane informace vyuzit ve svuj prospech nemalou merou prispel nasledujici clanek Petra www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/sr_urovne.html , kvuli kteremu jsem skutecne zacal premyslet nad navstevou daneho kurzu. Nakonec jsem vsak pro mne potrebne informace vysurfoval, cimz nerikam, ze by mi kurz nedal vic, to posoudit nedokazu.

Jak jsem letmo nahledl do Brooks PA, musim rict, ze si to taky nedokazu predstavit zkombinovany... na druhou stranu mi trochu pripada, ze se elitni traderi PA z pohybu svicek naucili jen lepe videt neco, co vam alternativni graf muze ukazat primocareji :) ale to uz bych tady zas asi bruslil na tenkem lede... :)

to Hanz242: hadam, ze presto se nedelo nic, co bys uz nezazil... tezke dny se casem stanou soucasti rutiny :D dobre dny stridaj blbe dny a tak to jde dal a dal, dulezite je to ve zdravi prezit :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...