Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj reálný obchodní příběh


Renda

Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých traderov. Už dlhší čas som len pasívny čitatel fianančnika .Ale vela som sa tu naučil, tak by som sa rad podelil so svojim príbehom a povzbudil všetkych na Finančníku.
Tradingu som sa začal venovať pred 5 rokmi. Ako každý začiatočník som príprave venoval malo času a po pol roku som si otvoril live učet na forexe. Bolo to tyždeň pred vojnou v perzskom zálive. O týždeň v nedelu večer po útoku Amikov som sadol za PC a rano som bol bohatší o 120%. To bolo to najhoršie čo sa mohlo stať !!! Po mesiaci som mal na účte nulu. Prečo ??? Počas nedelnej noci bol jednoznačný trend aj slepý by si ho všimol. Ale potom už také obchody neboli !! Trh začal ísť do strany , striedali sa krátkodobé trendy hore a dole a trh bol zrazu iný- stále išiel proti mne ! Urobil som všetky začiatočnícke chyby aké sú tu na Finančníkovi popísane ! Nadotoval som účet a skúšal znovu „skrotiť trh“ ! :-) Ale úspechy striedali neúspechy a stále moja equity krivka sa placala okolo nuly. Vyskúšal som všetko čo som na internete našiel . Od platených alertov ktoré vám slubujú zhodnotiť účet o stovky percent (mimochodom keď niekto zarába na trhu nepotrebuje zarábať na Vás !!! ) , cez komodity , akciové indexy , AOS, naštudoval mnoho indikátorov a rôznych ich kombinácií a nastavení. Vystriedal niekolko brookerov a obchodných platforiem .Prehladával internet .
Nakoniec som našiel Finančník. Preštudoval ho celý sa zúčastnil školení , ktoré mi postupne otvárali oči . Až minulý rok, keď začali písať Tomaš a Peter o Mplayovi a jeho opčných strategiách som sa začal zaujímať o opcie bližšie. Po študovaní opcií na finančniku a hladaní ďalších informácií na internete som sa nakontaktoval aj na známych v bankách ktorí mi vysvetlili ako obchodujú opcie a opčné stratégie „ velkí chlapci“ v bankách . Samozrejme nik vám nepovie všetko ale moje predošlé skúsenosti s tradingom mi pomohli pochopiť stratégie a postaviť obchodný plán , do neho zapracovať money managment a risk managment . Tiež som zistil, že netreba obchodovať to, čo obchodujú všetci ale dobre sa obchoduje aj s našimi menami EUR,USD,GBP / CZK, SKK, HUF, PLN,TRY atď. Taktiež som zrušil všetkých zahraničných brookerov a obchodujem v našej banke. Aj keď majú niekde väčšie spready ale peniaze mam doma a dobre úročený je aj margin blokovaný na účtoch čo ten spread dorovná ! Tiež nerobím daytrading čo som robil pred tým ,lebo už nechcem aby sa mal brooker lepšie ako ja ! :-) Pri opciach sa jedna o pozičné obchodovanie .
Mesačne robím 15-20 obchodov.
Možno že sa radujem predčasne ale za 7 mesiacov som urobil 150 % účtu a kontinuálne ide equity krivka hore. Trading mi zaberie malo čas v rozmedzí od 10 min po par hodín denne . Záleží aj na mne kolko mam času a čo je k štúdiu . Ale stačí keď mate banku alebo brookera , ktorá Vám zavolá, keď sa niečo zaujímavé pre vás na trhu deje ! :-) Z technickej analýzy nepoužívam žiadne zložité indikátory alebo AOS, len trendové čiary a sviečky . Na učenie dlhodobého trendu je dôležitá fundamentálna analýza . Preto chcem odkázať všetkým ktorí ešte stále hľadajú „svätý grál“ v zložitých AOS alebo indikátoroch - tam nieje ! Aj keď budete programovať dva roky, matematicky ho nenájdete ! :-(
Nechcem tu teraz tvrdiť že som zjedol všetku múdrosť sveta . Môže niekto zarábať aj na daytradingu alebo s AOS ale mne sa to nepodarilo. Podla môjho názoru keď niekto chce v tradingu zarábať musí ,ako v každom inom bussinesse, sa najskôr veľa vzdelávať na začiatku sa popáliť (ja som sa poriadne a niekoľkokrát ) a keď má dostatok výdrže ,odhodlania , po par fackách to nevzdá, tak uspeje !!! Tiež je dôležite mať dostatok kapitálu ! Očakávať na začiatku bussinessu že budem majster a urobím zo 1 000,- USD za rok 10 000,- USD je maximálne nereálne. Je to 1000 % !!! Profíci v bankách Vám urobia 8 až 15 % za rok. Tak si nemyslime že z nás hneď bude Larry R. Williams .
Už len pre tých, ktorí majú záujem, zhrniem čo je pre mňa v trandingu dôležité :
1.Vela ,vela ,vela študovať. Ja v štúdiu pokračujem stále , 2. Nemôže ma zlomiť jeden alebo viac neúspechov , to aj platí v živote keď chcete byť úspešní , pri tradingu tiež :-) 3. Poznať trh (bussiness) ktorý obchodujem , 4. Postaviť si plán s dobrým money managmentom , diverzifikaciou rizika a reálnym cielom , tiež robiť za sústruhom za 15.000,- mesačne chcieť si kúpiť Ferrari na leasing a oženiť sa s Klaudiou Schifer je nereálne ( aj keď možno- keď sa šťastie unaví ....... :-) ). Až keď som to všetko dal na papier tak zisťujem že trading je skutočne ako život. Dúfam že týchto par riadkov pomôže ostatným ktorí sú v štádiu kde som bol ja pred rokmi.
Roman

;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 56
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Přeji dobrý večer,
přemýšlel jsem, zda je vhodné můj příspěvek do tohoto vlákna přidat, neboť je mi teprve 17. Shledal jsem včak, že by spoustu lidí mohlo překvapit, jak mladí návštěvníci tohoto serveru jsou. Vzhledem k tomu, že jsem již přes tři roky rozhodnut dosáhnout finanční svobody, bylo pro mě objevení finančníka obrovským přínosem. Přečetl jsem již kolem čtyřiceti knih, zabývajících finanční svobodou, fin. inteligencí, investováním a samozřejmě psychologií. Již 3 roky se zabývám studiem nemovitostí. Prostřednictvím otce investuji do akciových fondů a daří se mi dosahovat 16% ročních výnosů. Byl jsem spokojen, ale když jsem před rokem narazil na finančníka, tak mi hlavou začaly proudit pochybnosti a posléze jsem sám sebe přesvědčil, že komoditní obchodování je mnohem zajímavější. Začal jsem se proto věnovat hlubšímu studiu a již půl roku se věnuji paper-tradingu. V mé plnoletosti se chci i naplno začít věnovat reálnému obchodování. Myslím si že je skvělé mít počáteční nadšení, v jehož opojení jsem stále, ale zda se chce člověk(spekulant) stát opravdu úspěšným, musí k nadšení přidat zkušenosti a profesionalitu.

Děkuji všem báječným lidem, kteří tvoří toto jedinečné zázemí pro spoustu jim vděčných lidí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můj obchodní příběh
Na finančních trzích jsem aktivní asi 5 let, začal jsem na české burze tam jsem udělal mé nejlepší nejvýnosnější obchody, bylo to v ČEZu a vlastně eště je v Českém Telecomu (O2).
Potom jsem přešel na komodity, učil jsem se z 1. Československého komoditního manuálu, výsledky nebyly nic moc, spíše takové plácání, ale když se podivám do obchodního deníku, pár zisků tam bylo. Klasickou technickou analýzou jsem ztratil cca. 20% účtu, poté jsem přešel na spready a ty mi vyhovují ze všeho nejvíce, konto se začalo zlepšovat, jeden čas jsem dokonce udělal 100% účtu, ale tento stav jsem neudržel. Nyní dělám stále spready a uvažuji že bych přidal poziční komodity, ale ke klasické technické analýze mám výhrady.
Opce dělat nehodlám, pouze kupovat jako sázenku na dlouhodobý směr trendu komodity.
Intradayi se zatím bráním, moc tomu nevěřím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaký je grafický rozdíl mezi intraday a pozičním obchodováním? Jedině ve velikosti TF. A v intraday uděláte víc obchodů. To je vše. Pokud nemáte dobré zkušenosti s technickou analýzou tak obchodujte bez ní. Obchodujte jen podle toho co vidíte na grafu. Je to jednoduché. Pokud trh roste tak nakupujte a když klesá tak prodávejte. Mimochodem akcie čezu jsou i mé oblíbené.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

MNovak Napsal:
-------------------------------------------------------
> Kraka
> Vratte se do minulosti, kdy nebyly počítače a
> obchodníci používali jen tužku, pravítko a
> milimetrový papír a vydělávali. Já jsem tou
> minulostí prošel a zjistil jsem , že je to možné.


Sice nemeli pocitace, ale tou tuzkou a pravitkem porad provadeli technickou analyzu a money management . . .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Uz to bude pomalu rok, co jsem se poprve setkal s financnikem.
Ne ze bych nikdy drive neslysel nic o obchodovani na burze, ale asi jako vetsina jsem si to predstavoval jako neco skoro tajemneho, cemu muzou rozumnet jen zasveceni.
Coz je svym zpusobem pravda.
Pokud jste nikdy neprisli do stiku s timto tematem, vse okolo bude pro vas stejne tajemne a cizi jako hvezdy na obloze.
Grafy by se dali prirovnat ke galaxiim,paterny k hvezdnym seskupenim, R/S k obeznym draham kolem kterych ceny jak planety ci komety obihaji ;-)
Ale abych tu jen tak neplacal nesmysly, podelim se s vami o muj prvni mesic obchodovani na FX.
[bold]Nejdulezitejsi ze vseho je dodrzovani obchodniho planu a money managmentu! [/bold]
jak uz bylo ostatne mnohokrat receno, ale neni na skodu si to znovu precist.
Poznavam sam na sobe, jak tezke je to pro zacatecnika psychicky ustat a hlavne dodrzovat. Urcite vsichni zacinajici obchodnici, co se uz odvazili ochodovat real to znaji. Pokud cena jde mym smerem, cekam az cena udela nerealne mnoho pispsu az se nakonec vetsinou obrati a ja vyskocim jen z malym profitem. Ale pokud cena jde proti me, jsem schopnej ji nechat padat a doufam, ze se prece jen musi otocit. Jakmile cena dosahne nejake urcite hodnoty, a ja uz jsem na pokraji zoufalstvi, vyskocim, cena se otoci a ja beduju, ze jsem v obchode jeste chvili nezustal.
V mem pripade to mam umocnene tim, ze obchoduji u oandy, kde muzete obchodovat opravdu male castky (kupujete/prodavate min 1.unit, ktery se rovna napriklad 1.$ s leverage 50:1). To znamena, zisky jsou tak male, ze vas to svadi pridavat na unitech, a porusovat tak MM.
Zacinal jsem tim, ze jsem obchodoval minimalne 2centy na pip, ale po par ztratach jsem zacal nakupovat vice unitu, coz samozrejmne vedlo k jeste vetsim ztratam. Jenze jak mi az pozdeji doslo, cim vice ztracite, tim mesi pozice si muzete otevrit a tim se samozrejmne vzdalujete od sveho startovniho kapitalu a cesta k nemu zpet je o mnoho delsi a slozitejsi, tedy pokud nedobijete dalsi penize.
Otevrel jsem si jen maly testovaci ucet, abych vedel co to se mnou bude delat a o kolik je to jine, nez obchodovat demo.
A musim rict, ze rozdil je opravdu obrovsky.
Vidite, jak se vam odtekaji vase penize a nuti vas to obchodovat vice, dohnat ztratu, coz vetsinou vede ke spatnym vstupum. I kdyz jsem si na demu peclive budoval rostouci equity, po prechodu na live jsem okamzite ztracel. Samozrejmne neni divu s mym pristupem, ktery jsem popsal vise. Po mesici ziveho obchodovani jsem prakticky zlikvidoval ucet. Jsem rad, ze jsem tak dlouho vybiral brokera a ztratu 25$ bych mel prezit, ale porad to znamena, ze jsem zlikvidoval equity a pokud bych na ucet vlozil jakoukoliv castku, byla by uz v kapsach vas uspesnych traderu.
Ale prichazi novy mesic, cas dobyti kreditu a noveho zacatku, co se MM a discipliny tyce.
Dokud se nedostavi vyrazne zlepseni, budu si obchodovat jen s par dolary, studovat a zkouset obchodni systemy.
ostatne nalezl jsem jeden zajimavej na forexfactory. "imransait" je jmeno toho typa, ktery to dal do obehu. je vcelku jednoduchej, zamerenej intraday/skalping, dobre zdokumentovanej a po zbeznem testovani vypada dobre.

Takze vsem preji hodne stesti ve sbirani pispu a hlavne viru v sebe sama

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Zdravím všechny,

pročítám už nějaký ten den (přesněji řečeno od 29.3.2010 20:07:51) www.financnik.cz a nyní i knihu "[bold]Kompletní průvodce úspěšného finančníka.[/bold]" a rád bych se svým prvním příspěvkem zde na fóru pochlubil se svým imaginárním úspěchem.

Jak to všechno začalo?
Bender, 29.3.2010 20:07:51:
www.financnik.cz/
DIABLO, 21:07:17:
hmmm je to takovy lakajici clanek :) Ale cte se to dobre, psal to clovek, kterej o tom asi neco vi...
Bender, 21:08:20:
[bold] Psal to Petr s Tomasem, jsou hodne dobri, ty me skolili :) [/bold]

Od té doby se o komodity zajímám. Lecos jsem načetl, zatím stále docela tápu ale myslím si, že si začínám ujasňovat spousty věcí. Kamarád mi říkal, nejdřív jen čti a čti a čti a kašli na nějaké grafy. Osobně jsem si myslel, že to není zrovna ono. Něco jsem načetl, ale když jsem to neměl kde odzkoušet, tak jsem zase jen tápal v pouhé teorii.

Vyskytla se soutěž v tradingu na facebooku, kterou pořádala nejmenovaná společnost a které jsem se zůčastnil.
Vytvořil jsem si fiktivní účet a začal zkoušet dle informací, které jsem nasbíral v článcích na www.financnik.cz a v knize. Hledal obchodní příležitosti, posouval STOPlosy apod.

Soutěžní účet se mi z původních [bold]200.000 Kč[/bold] podařilo zhodnotit na [bold]738.394,40 Kč[/bold] :)
Druhý fiktivní účet byl zhodnocen z 20.000.000Kč na 38.683.000 Kč ;-)
Tohle člověku zvedne náladu a povzbudí ho do dalších studií !!!!
Již nyní se nemůžu dočkat, až navštívím nějaký kurz finančníka a osobně potkám pány Tomáše a Petra.

[bold]Můj osobní názor je (a jsou to vesměs i rady ve všech článcích):[/bold]
1) poznej sebe sama
2) uč se být trpělivý, zodpovědný, nebýt chamtivý a závistivý
3) nežij v oblacích, žij na zemi, dodržuj zásady
4) pozoruj trhy, zkoumej a zkoušej (neriskuj) a hlavně studuj

Nyní mám před sebou dalekou cestu, ale již nyní pevně věřím, že uspěji.

Ahoj Jarda.

PS: můj první příspěvek na www.financnik.cz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezké odpoledne,

MixaJ:

muj kamarád mi vyprávěl, že se také zůčastnil zřejmě podobné soutěže a chlubil se, že se mu nebývale dařilo a skončil prý někde vepředu, přitom neví ani co je stoploss - tolik tedy ke spojitosti skutečného tradingu a těchto soutěží ;-)

já dnes jeden stoploss, skutečnej a podle plánu, takže stejně jako u tebe - taky spokojenost :-)


Přeju hodně štěstí a ať Ti vydrží nadšení

O

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

jsem si vědom, že to je jen soutěž a že pravý obchodní um se projeví až po několika měsících (letech) práce.
Proto hodlám studovat, testovat a až někdy potom jít zkusit nějaký reálný obchod.

Nyní zvažuji, jaký kurz z finančníka absolvuji. Z časových důvodů se pravděpodobně budu věnovat pozičnímu systému.

Kurz zvažuji 04.06.2010 Kurz spreadového obchodování (kapacita naplněna z 80%).

Jarda

PS: asi začínáme odbočovat od TOPICu
PS: v soutěži jsem třetí (tu) a výhrou je kniha o FOREXu ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, Dnes bych se chtěl podělit o své zkušenosti s nezdařeným vývojem strategie pro AOS (automatický obchodní systém). Mnoho fail stories na finančníkovi není, tak tato snad ukáže, že ne vše v tradingu je lemováno růžemi a na co konkrétně je třeba si dát pozor při formování obchodní strategie, při backtestingu, nebo při vývoji AOS. 1. Obchodní strategie Na sformulování obchodní strategie není nic těžkého a na toto téma bylo napsáno i na tomto serveru už dost. Stačí dodržet několik předem stanovených pravidel, které dohromady dávají potenciální statistickou výhodu - edge. Pro obchodování strategie v rámci AOS je navíc zapotřebí, aby všechna pravidla byla deterministická = jednoznačná, převoditelná do programovacího jazyka. Dalším požadavkem pro AOS který není v tuto chvíli zřejmý je co největší edge, ale o tom až dále. Já se rozhodl pro vyhledávání začínajících trendů, nebo větších korekcí v trendu za pomocí indikátoru AD (Accumulation/Distribution Line) a později jen těch korekcí po doplnění indikátoru RSI. Samotný indikátor AD je těžké analyzovat, zvláště pokud potřebujeme deterministické podmínky pro vstup. Pomohl jsem si tedy aplikací křivky EMA na křivku AD. Kdykoli se se AD nachází nad EMA z AD, dochází k akumulaci, v opačném případě k distribuci. Zde je dobré si povšimnout, že AD má tendenci reagovat dříve, než dojde k pohybu ceny a ne vždy je pohyb ceny ve směru AD trhem přijat. AD (a volume pohyby obecně) má tendenci k panickým pohybům a následným korekcím. Pokud přijmeme signál z AD indikátoru, musíme být připraveni ustát následnou korekci. To však obvykle platí jen, pokud se tvoří nový trend. Pokud dochází ke korekci v trendu (swing) a dostaneme signál z AD, k další korekci už spíše nedojde. K potvrzení tohoto předpokladu lze použít indikátor RSI. Tedy shrnuto: Pokud AD > EMA a RSI právě překročilo cca 65 vzhůru, máme za sebou korekci v uptrendu a je to signál pro long. Pokud AD 13127

13128

13129

13130

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...