Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

historicke data zadarmo


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 114
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Já mám bohužel zkušenost, že čím jsou data levnější, tím stojí víc za starou belu. Ono se řekne "data", ale občas je k zoufání, co se prodává za soubory. Když pak jde o nějaké aproximované ceny je to úplně k ničemu, protože v backtestingu se taková data nedají vůbec použít :( A nevěřím tomu, že se na jedno DVD vejdou reálná všechna dat všech futures a navíc s celou intradenní historií. No je mi jasné, že se to za chvíli objeví na nějakých přepálených DVD, tak si počkám a pak to budeme moci porovnat s daty např. v tradestation.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim xtrader,
No potes koste, ja mam taky zkusenost ze nektera data jsou s odchylkou dosti vyraznou a pro backtesting tedy nepouzitelne, protoze opravdovy graf pripominaly pouze od oka, a nechci zase naletet :D...

Ted se mi to nejak nedari spocitat, ale kolik by podle tebe zabirala kompletni historie v EOF a u indexu a forexu v 5minutovem intraday formatu? 4.4GB se mi na text zda celkem dost, ale muzu byt totalne mimo misu... :S

Oni tam nepisou ze je to na vice dvdckach, no jsem ted trosku zmateny, kdyby hodili nejakou ukazku at clovek muze porovnat kvalitu...

Co ty xviperx jak to vidis?...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jenom aby se to tu nezvrhlo do propagace tuzemských prodejců dat :( Vím, že Petr s Tomášem tohle přesně ve fóru mít nechtějí a naprosto to respektuji. Jsem rád, že na Finančníkovi nejsou reklamy a nechci je ani ve foru. A už teď toto vlákno vypadá dost podezřele, když se pod hlavičkou „Historické data ZADARMO“ diskutuje konkrétní placený produkt :(
Navrhuji – až někdo DVD dostanete, tak napište jaká data tam jsou – tj. především od koho pocházejí (určitě tam bude nějaký copyright). Tím získáme dobrou představu o tom, jak kvalitní data to mohou být a co je vlastně zdrojem těchto dat. Potom mě osobně zajímá, jak jsou na DVD řešeny kontinuální datové soubory – jak jsou na sebe navázány jednotlivé kontraktní měsíce. Toto je alfa-omega pro backtesting a řada firem prodávající drahá data to řeší ručně, a proto nejsou data obecně vůbec levná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny,
tak uz jsem ta data dostal. Jde o 2 DVD na kterych je dohromady neco pres 2000 souboru s daty. Jde o intradenni data vetsinou s 5minutovym intervalem ( preopen a aftermarket jsou cca 15min ). Vsechna data jsou v *.CSV, clenena klasicky - datum,cas, open,low,high,close,volume a s importem do Amibrokera nebyl zadny problem. U nekterych titulu jsou data zhruba od roku 1981 a tak to jsou cca 20MB soubory. Soubory neobsahuji krome dat zadne popisky a vetsinou je ke kazdemu trhu souboru nekolik tak se v tom musim poradne zorientovat. Mazi temi daty samozrejme nejsou vsechny trhy, ale vetsina hlavnich el. trhu tam snad je + je tam 1GB dat z Forexu.

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
na tech DVD jsou data z trhu se symboly zacinajicimi G.. az Z.. - YM tam je, ale ES ani ER2 tam nejsou. Uz jsem posilal dotaz zda ta data nemaji, nebo zda jde o chybu, tak uvidime. Jinak s temi daty jsem spokojeny, protoze to je presne to cim jsem potreboval "nakrmit" Amibrokera pro back-testing. Zatim jsem zkusebne porovnal par obchodnich dni pro ktere jsem mel ulozena data a celkem to sedi.

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
Tak jsem jim napsal otazku jestli jsou na tech dvdckach intra data pro ES,ER2 a YM a takovou jsem dostal odpoved:

[ital] "Ano, jsou tam jak intradenní, tak denní data na všechny futures trhy, tedy i
na veškeré mini trhy. Dokonce tam jsou rozdělená data na ES a NQ pro Globex
hodiny a normální obchodní hodiny. Nejkratší interval je 5 minut."[/ital]

Pro stavodesign..

Tak bud si ze me delaji srandu, nebo jsi to na tech dvdckach jeste nenasel.. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...