Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

historicke data zadarmo


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 114
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zdravim Iane,
vubec nestiham..... Ta data na DVD nejsou, po dohode s CW jsem jim je poslal zpet s tim, ze mi zpet poslou doplnena, resp. ze je vymeni za nova. Ta data ES a ER2 jsou udajne hodne velka, proto se nadaji poslat mailem. Uvidim jestli to dorazi. Jinak ja zatim testoval s YM a ta data jsou v poradku ( obcas se lisi o par ticku od dat ktera jsem mel stazena z jineho zdroje ). AmiBroker je sice nenaimportuje tak jak jsou ulozena a je treba je v excelu trosku upravit. Pokud poslou ty trhy A.. az E.. tak budu spokojen.

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Stavodesign,
Jasne chapu , diky za info.. Ja uz jsem si , ale nasel jiny zdroj, nakonec to vypada tak, ze koupim jen data pro ES a ER2 , jsou opravdu presne, primo z burzy.. Jeste bokem maji par vychytavek, kterym zatim jeste moc nerozumim (jako je Interest Rate Adjusted Close for Continued Contract.. atd) cena je trosku vyssi, jenom data pro tyhle dva trhy stoji tolik co tebe data temer vsech trhu :)

Jeste jednou diky za ochotu!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

AmiBroker neposkytuje data. Je to program na zobrazování grafů a testování strategií. Může je brát například z InteractiveBrokers, eSignal, Medveda, ... A nebo pomocí AmiQuote třeba eod data z yahoo. Pokud bys chtěl intradenní, tak ti nestačí demo Amibrokera, ale musíš si koupit profi verzi. A pak samozřejmě někde sehnat data. Když budeš mít účet u IB a budeš tam mít peníze, tak je AB umí použít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
moje zkušenost s Czechwealth & český Amibroker.
Objednal jsem si u nich kompletní data akcií a futures za cenu cca 1200czk, tedy v mých očích docela přijatelnou.
Asi do týdne mi přišli 2 DVD s daty. Data začínají cca v roce 1990 a končí v září 2006. Jsou intradenní. Avšak
všiml jsem si že neobsahují informaci o deních Volume a OI, namísto těchto informací obsahují řetězce 99999.
Když jsem toto reklamoval nejprve mi odepslali abych disky poslal zpět že mi pošlou nové. To se mi nelíbilo,
tak jsem zatelefonoval a bylo mi řečeno že mají hodně práce a nestíhají a že to nebude hned. Což moc nechápu, přece zkopírovat DVD moc práce nedá.
Domluvili jsem se na cca 14 dnech než mi pošlou nová. Už je to ale měsíc a nic. Znova jsem je urgoval, ale nic se neděje.
Ještě k těm datům, obsahují stovky symbolů ale bez seznamu co který znamená, a také jsou již zpracovaná do kontinuálních kontraktů, tzn. nějakým vlastním softwarem to poskpojovali nějkaým algoritmem o kterém také nic nevím.
Osobně bych dal přednost kontraktům zvlášť abych si to mohl pospojovat sám. V mých očích tyto skutečnosti dost snižují důvěryhodnost tohoto produktu !?
posum


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Stromere

Dělám to způsobem, který jsem vyčetl z internetové literatury (mohu případně přeposlat), není to složité.
Napřed identifikuju bod spojení, to dělám od oka, je to den kdy se zhruba vyrovnává VOLUME starého a nového
konktraktu. Spočítám rozdíl CLOSE nový-starý. Tento rozdíl přičtu ke všem cenám Op,Hi,Lo,Cl starého kontraktu.
Takto postupuji od přítomnosti do minulosti, s tím že rozdíl v close dalšího spjení přičítám k předchozímu a takto
vzniklou deltou koriguji ceny starších kontraktů. Dostanu tím kontinuální kontrakt Last-true, čili poslední jsou reálné ceny. Celé to dělám v excelu jednoduchým makrem. Stačí takhle?

S pozdravem posum

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...