flakac

Jak obchodovat s futures v jiné měně než ve které mám účet.

Doporučené příspěvky

Mám dotaz:
Když mám futures v jiné měně než mám účet, (např NGF na IPE, který je v GBP), při vstupu do pozice probíhá přepočet na USDv kterém mám účet automaticky a odečtení marginu, nebo si musím ty GBP napřed nějak vyměnit?

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zdravím všetkých,

Chcem sa s Vami podeliť o čerstvú skúsenosť s účtom u IB, na ktorom mám ako base currency navolené EURO. Za posledné mesiace mi z účtu začali odchádzať nezanedbateľné sumy, ktoré som identifikoval ako kurzové straty. Riešil som vnútornú dilemu a to:
1) V prípade že platí to čo tvrdia mnohí na rôznych diskusných fórach t.j, že base currency je u IB len kozmetická záležitosť pre reporty a moje zaslané Eurá boli po príjme na účet skonvertované automaticky na USD, mal som na posilňovaní dolára v položke kurzové rozdiely zarábať´ (strácal som, čiže toto neplatí),
2) V prípade, že prostriedky na účte sú skutočne vedené v mene označenej ako base currency, mal som byť v položke kurzových rozdielov na nule (opakujem strácal som, čiže ani tu toto neplatí).

Na účte som teda skúsil zobraziť všetky non-base currency transakcie a s prekvapením som zistil, že som mal nakúpený EUR-USD za cca 10% účtu. Nechápal som čo sa deje. Obchod s EUR-USD som okamžite uzavrel cez Ideal a dal som sa do pátrania, čo sa vlastne prihodilo (žiadny príkaz na menový obchod som totiž nikdy nedal. Obchodujem iba komodity).

Po neúspešnom prechádzaní info piamo u IB som cez Google narazil na diskusiu k článku o znižovaní kurzového rizika od neakého Nóra, ktorý v článku uvádzal IB ako super možnosť na prevody prostriedkov z jednej meny na druhú v rámci jedného účtu (predpokladal, že zmenou base currency naozaj konvertuje menu v ktorej má vedený účet). V diskusii zaznelo to že u IB je všetko v USD (čiže to čo opisujem v bode 1 v popise mojej dilemy). Na záver však v jednom príspevku zaznelo nasledovné (voľne preložím):

žijem v EN, takže na účte u IB mám logicky zvolenú ako base currency britskú libru. Keďže obchodujem európske aj americké akciové indexy, pri obchodoch mi automaticky boli zriadené podúčty v USD a EUR. Mám teda účet vedený v troch menách: GBP, EUR a USD. Tieto podúčty sú prednadstavené tak, že sa ponechávajú aktívne, ale v prípade záujmu si ich každý môže uzavrieť cez Ideal...

Čiže:
A: Peniaze u IB sú na účte v mene uvádzanej ako base currency;
B: Pri obchodovaní v inej mene ako non-base otvárate aj menový obchod, ktorý sa neuzatvára automaticky.

Z toho vyplýva nasledovné: Ak sa chcete vyhnúť kurzovým rozdielom, po každom zrealizovanom obchode uzavrite všetky non-base currency kontrakty.

No a keďže začína mať EUR veľké problémy, rozhodol som sa na čas zmeniť base currency môjho účtu na USD. Ale to už je o inom,ako som chcel písať...

Prajem dobré obchody

R.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Ešte malý dovetok. Je to presdsa len trošku ináč, ako som popisoval v predchádzajúcom príspevku.
Účet je vedený v mene, ktorú ste uviedli ako base pri vyplňovaní prihlášky do IB. Base si potom síce môžete meniť, ale je to naozaj len pre účely reportingu. Fyzicky máte peniaze stále vedené v pôvodnej base currency. Ak ich chcete konvertovať, treba na to použiť IDEAL popr. IDEALPRO (ak je transakcia dostatočne veľká). Ostatné čo som popisoval (myslím tým vznik podúčtov pri obchodovaní v inej ako base currency) však platí.

Tieto moje poznatky ma stáli cca 1 % účtu na kurzovej strate za obdobie 2 mesiacov. Nemuselo k tomu dôjsť, keby som si dôkladne prečítal informácie, ktoré som pri pozornejšom pátraní našiel na stránke IB. Odporúčam každému, kto si vedie účet u IB v inej mene, ako USD, alebo obchoduje trhy v inej mene ako ich base, aby si podrobne prečítali všetko čo sa týka mechanizmu financovania takýchto transakcií. Školné u mňa teroticky mohlo byť 5x vyššie...

Prajem dobré obchody

R.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
to Matemo:
díky za tip, tahle libůstka IB mě tedy také vůbec nenapadla. Právě začínám s obchodováním non-base currency, tedy velmi užitečný postřeh.
Ať se daří.
Mona

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Ahoj matemo,
diky za poucny prispevek. Tuhle libovku s ideal/idealpro jsem jeste nezkoumala podrobneji (zatim ji jenom vedu v patrnosti pro pripad, ze bych si chtela nejak "pojistit" dolar. Jenom se chci zeptat, jestli jsem to pochopila spravne - cele dva mesice jsi nepostrehnul, ze mas otevreny obchod na IDEAL ci IDEALPRO?? Ja mam v TWS hned prvni ousko portfolio-tady jsi prece musel videt, ze je otevrene i neco co Ti nic nerika, nebo jsou tyto obchody skryty jeste nekde jinde??

Diky,
g.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
A co kdyz mam Base Currency USD a chci si tam poslat hotove nejaka eura? Zkonvertuji se mi automatickly na dollary? Nebo se automaticky vytvori poducet v eurech?

Díky,
Jan

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zdravím všetkých.

Zdá sa, že na posledný príspevok nikto neodpovedal.
Tiež by ma to zaujímalo. Mám u IB účet v USD. Chcem tam poslať ďalšie peniaze, ale z EUR účtu v slov. banke.
Otázka znie:

1. Je možné zaslať na IB účet vedený v USD priamo eura? Zrejme áno, ale rád by som si to potvrdil.

2. Podobne, je možné premeniť priamo v IB EUR na USD, teda aby som mal všetko v jednej mene?
Zrejme áno, ale ako? Niečo som tu čítal o IdealPro, resp. FXPro. Vie ma niekto naviesť aspoň na IB stránky? Dáko to nemôžem nájsť.

Ďakujem.

Vlado

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se