Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pracovat jako broker?


addonics

Doporučené příspěvky

Zdravím mikeeY,
samozřejmě Ti tvůj názor neberu, ale opět záleží na okolnostech.Já například si nedovedu představit, že bych měl dojíždět vlakem do Prahy(cca 2 hod) a sedět někde před PC a doufat, že za 6 měsíců budu " možná" něco vydělávat.Záleží také na tom, zda někdo bydlí či studuje v Praze, protože opět se naskýtá otázka, jakým způsobem se budeš živit, když odpoledne prosedíš zadarmo před PC.Sám mám za sebou cca 2 roky studia daytradingu a pamatuji si až moc dobře, jak těžké mé začátky v prvních 6 měsících byly, a proto se raději dále věnuji a zdokonaluji v tom, co umím a v co jsem si upevnil důvěru, podotýkám, že se jedná o poctivý 14 měsíční papertrading(replay).Osobně se asi za 8 měsíců chystám na live(šetřím na kapitál), a proto na mě takováto nabídka působí subjektivně jako ztráta času.Nic to ale němění na tom, že Ti mikeeY fandím a držím palce.

Přeji mnoho úspěchů a hlavně dobré obchody. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 233
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Pridam vlastni zkusenost s Forex firmou, ktera je v monha aspektech paraelou predchozich pribehu. Pred 10lety jako cerstvy absolvent me zaujmul inzerat makelr na nevetsim mezibakovnim trhu, nadstandartni ohodnoceni. Prihlaska, telfonat, pohovor. Pohovor vice mene na urovni SS znalosti co je to deviza:-) par dalsich blabolu, kdyz sem se zminil o semestru mezinarodnich financi uz zadne dalsi otazky nenasledovali:-) pouze vyzvani, pokud me prace zajima k zaplaceni tydeniho skoleni v te dobe smesnych 1500Kc a po skoleni se dozime jak nas budou odmenovat. Instalace v trading desku celkem zajimava nekolik mnoho inch plazama TV (nutno podotknout ze v 2001 staly pekny balik) nekolik REUTER terminalu (pronajem jednoho tenkrat 1000USD/mesic), dealing desk a par stolku vse v cettru Prahy v nove otevrenem office building na namesti republiky. Je mozne ze tam i stale jsou. Skoleni co je to forex jak vyuzit paku a kolik se da vydelat na minimalnich pohybech x xxx$ na jeden lot a to muzete obchodvat s mnoha loty atd atd, technicka analyza, indicatory, charty a na zaver instrukce jak spravne vyplnit sell / buy order a jak ji spravne umistit order na dealing desku - podotykam ze verbalne!!! Mezi Reuters terminalem a dealing deskem bylo nejakych 10 - 50m tak si predstavte ze chcete umistit trade, sell na 1.3525 a nez dojdete/dobehnete k desku tak je cena 1.3510 pak telefonat a pak vam ji treba potvrdi na 1.3500 :-)

Nic po skoleni uz nasleduje obchodovani, samozrejme nam doporucili nejdrive paper trading, nejprve si vse osahat, navic jsem meli k dispozici jeden PC kde byl nainstalovan program na technickou analyzu kde kdyz byl zrovna k dispozici si mohle jeden udelat sve analyzy. V nasi skupine bylo asi 25 lidi po skonceni skoleni zustalo nejakych zhruba 10 po zhruba mesici asi dva, skoleni se poradalo skoro kazdy tyden tak si asi kazdy da dohromady na cem se da taky pekne vydelavat.:-)

Tak a zaver jak budem odmenovnai: z kazdeho obchodu 8usd komise, pri prekroceni uricteho poctu obchodu komise vyssi samozrejem. Treba dodat ze v te dobe rijen 2001 normalni spread na EURUSD 3 pip, cili chytremu napovez cim vice obchodu tim vetsi vydelek. No a zbytek vam asi ani nemusim vykladat...... Jen na zaver zhruba po mesici jsem take odesel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Zdar,

po půl roce obchodování zbylo z 30 day-traderů pouze 11, částečně za to může založení nové proprietary firmy, kde nabízeli fixní plat, proto několik traderů přešlo k nim. Ztráty se pomalu stabilizují, nekterí z nás začli vydělávat. Aktuálně nám měnili software, za novější verzi, která bohužel nefunguje.(něco jako registr vozidel v čr:) ) Na to se reagovalo, doufám jenom dočasným zavřením flooru a jelikož je srpen měsícem, kdy mají trhy nejmenší pohyby, doufám, že budeme pokračovat v zaří. Pokud ne, vzdávat do rozhodně nemíním a budu pokračovat v libovolném tradeing flooru, kdekoliv na světe. Půl roka obchodování na tradeing-flooru mi dalo daleko víc zkušeností než tradeovat nekolik let na MetaTrader4, zavřený doma... Můj systém je založen pouze na nakoukaných pohybech trhu a čtení pásky, přestal jsem používat indikátory a do určité míry taky price action. Dělám jak scalpy, tak poziční obchody, aktuálně max do 15lotů.

Četl jsem historii diskuse a některé kometáře byly, bez urážky, ale dost mimo:-)

Broker je myslím pouze zprostředkovatel obchodů, něco jako Colloseum, FXstreet,XTB.. Nedávno jsem byl na pohovoru v XTB na pozici brokera(account manager), no když jsem se dozvědel, že 50% práce spočívá v nabízení služeb přes telefon, tak jsem práci odmítnul....

Day-trader- přímo zadává obchody, které jdou většinou přes brokera, nebo jiné instituce.

Pan Martásek, i když na pohovoru říkal že netradeuje, myslím že má z tradingem bohaté praktické i teoretické zkušenosti, hlavně v oblasti finanční psychologie. Obchodování podle knihy Joe Ross, jsou pouze základy, které vetšina z nás ovládala už před nástupem.

Marta Šturmová pochazí tak jako já ze Slovenska, takže by jste místo keců na gramatiku mohli ocěnit, že se váma snažíme psát a mluvit česky!

to horse.czech: Pokavaď je mikeey, ten kdo si myslím, tak ten už u nás nepracuje(odešel ke konkurenci). Gratuluji, vyhrál si 100€ :D

Ludovít

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Cockroach,
děkuji za zajímavé informace, jelikož jsem také jeden z těch, kteří absolvovali vstupní pohovor.Když se ted nad tím zpětně zamýšlím, tak jsem vcelku rád, že jsem nebyl vybrán.Přesto ti fandím a držím palce, a pokud ti to nevadí, rád bych tě požádal o občasný report.

Přeji mnoho úspěchů a hlavně dobré obchody. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cockroach: Díky za report, vypadá to, že nenastoupit nakonec nebyla tak špatná varianta :-). Věta "Ztráty se pomalu stabilizují, nekterí z nás začli vydělávat." je jak z příručky o pozitivní komunikaci - překládám si ji jako "Docela dlouho to byl velký průser, ale teď už neproděláváme tolik a jeden trader (prý) už měl i měsíc lehce nad nulou." Je otázka, jestli nefunkčnost nové platformy není jen způsob, jak to celé bezbolestně ukončit :-).

Každopádně nic ve zlém, já jsem Martáskovi i všem, co do toho opravdu šli, fandil, ale od začátku si to představovali jako Hurvínek válku a nakonec jsem radši zvolil jinou cestu, i když mě by bývali vzali. Jestli se můžu zeptat, jak u vás probíhala výuka tradingu (nemyslím ovládání platformy, ale systém obchodování) nebo nějaké předávání znalostí? To mi na tom konceptu, jak ho představili na pohovoru, nesedělo asi nejvíc. Pořád se mě snažili přesvědčit, že nic takového vlastně ani není potřeba, že si na to každý přijde sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mike Bellafiore ve své knize "One good trade" po mém překlade píše něco ve smyslu:"Trading není o tom dělat věci špatně, nebo dobře, ale o umění nastavit/vymyslet/vyladit si systém, který vyhovuje vaší osobnosti." Já se s ním plně ztotožnuji a kdo nesouhlasí, tak at dále vyhazuje peníze za obchodní systémy a strategie, které zaručeně fungují:)


Výuka tradingu, po vstupní přednášce probíhala stylem "nauč se sám". Myslím že jinak se to jisté míry naučit ani nelze. Na začátku nám chyběl profesionální obchodník, který by nám pomohl ušetřit čas a eliminovat základní chyby, které lidi při tradeování dělají. Například, obyčejné ladení stop-lossů jsem dělal tuším měsíc a půl. Na podzim by mněl na pomoc přijít Ludvík Turek, no v zhledem k době, předpokládám, že pro většinu bude spíš velmi vítaný člen do počtu, než mentor, který by nás vedl. Obchodování pouze z pásky(bez grafů) se časem ukázalo jako chyba a dělali jsme i více chyb. Základní pravidla zůstali jen dvě: Nedělat average down a neprodělat víc než má trader povoleno.

Předávání informací počas tradingu se ukázalo jako chyba, protože to ostatní traderi ovlivnovalo při vstupech, proto se zavedlo pravidlo "mluvit o obchodech až po obchodech". V celku to bylo více mene k ničemu, protože jak říká bella ".....vyladit si systém, který vyhovuje vaší osobnosti"

Chápu že pro tradeři, který bydlí mimo Prahu, nebo mají rodiny, které musí živit je půl roka bez přijmu moc, proto se do toho většině lidí nechtělo jít. Ja jsem ješte student, do jisté míry mi na život přispívají rodiče a bydlím 15 min. pěšky od flooru..

To je asi všechno, příště vám budu psát o tom jaké je to jezdit ve Ferrari/// nebo, že floor se už definitivně zavřel :-DD

Luděk

Ps:nad nulou je víc než 1 trader.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cockroach: Já bych tedy nerad aby to přerostlo do nějaké hádky, ale argumentovat Mike Bellafiorem v souvislosti s QCT je docela odvaha - právě z jeho knihy jsem získal asi nejlepší představu, jak by měla properitary trading firma fungovat, a QCT se tomu nepřibližuje ani omylem (samozřejmě uznávám, že přístupů k prop tradingu je víc, není je SMB). Zrovna v SMB je trénink tou zdaleka nejdůležitější věcí, trvá několik měsíců, naprostou většinu pravidel a vůbec systému tam mají dané, jako něco, o čem se nediskutuje. Přizpůsobit si mohou tradeři jen malou část. Ve spojení s tvou poznámkou o grafech to fakt vypadá až neuvěřitelně, že v takové anarchii někdo opravdu začal vydělávat :-) Tak dej pak report, jak pokračujete, čím víc píšeš, tím zajímavěji to vypadá ;-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cockroach

chcel som ti v prvom rade podakovat za to ze zdielas informacie o QCT. na druhu stranu mam trosku obavy ci tym tak trosku neporusujes zmluvu. cekni si to :) aby si si nahodou neurobil problem.
celkovo diskusia o tejto firme bola po cely cas trosku zamlzena. asi by sme dostali lepsi feedback , keby sa nasli nejake clanky , prezentacie majitela alebo CEO o tom aky ma firma plan a biznis model. kazdopadne musim povedat ze ma velmi zaujimalo ako sa osud firmy bude vyvijat, aj ked som spociatku tusil ako to s nou asi dopadne, lebo prvy dojem nebol velmi dobry.

pred niekolkymi mesiacmi som napisal toto: [ital]
aby nedoslo k omylu. ja som rovnako nemyslel ze su parta amateru . len som vyslovil myslienku , ze na zaklade informacii ktore tu odzneli skutocne nieje mozne povedat ci maju alebo nemaju prehlad o tom ako to na trhu chodi.
ja osobne mam dost dobru predstavu o tom ako taketo firmy funguju a skutocne som zatial este nevidel jeden jediny pripad, kde by traderov naberali masovo, bez patricneho vzdelania alebo dost prisnych podmienok vratane trackrecordu. nehovoriac o tom 20%bonuse . to sa proste nerobi. pre tradera je 20% bonus neadekvatne ohodnotenie a ziadny skuseny obchodnik im tam nepojde robit a drviva vacsina tych neskusenych si po pol roku vypyta dvojnasobok inak odidu. taka je proste realita. a tym padom firma nestraca len pracovnu silu, ale odchadza jej aj know how. tych beginerov nepustia urobit ani tuk pokial neprejdu treningovym programom. ktory ma tiez hodnotu x tisic eur.
informacie ktore som si precital ma teda vedu k uvahe, ze chcu skutocne mladu krv bez zauzivanych veci a chcu ich proste vychovat. na to je ale potrebne mat skuseneho senior tradera a risk manazera ktory nastavi trading desk tak aby firma nepadla na hubu.
co sa tych strategii a zdielania know how. je dost naivne si mysliet ze firma naberie 3 velke skupiny ludi ktori sa chcu stat tradermi a necha ich obchodovat ich strategie. to sa proste v serioznych firmach nerobi nastavit risk manazment na taku velku heterogennu skupinu je nadludska uloha. takze aby som to uzavrel. chyba kopec informacii na to aby sme dokazali povedat ci je ta ponuka seriozna alebo neseriozna. [/ital]

z odstupom casu a ako sa doplnali informacie, mi prislo tych ludi co na desk sli trosku luto. nie s toho dovodu ze by to bol zly napad. ale z dovodu, ze pod zlym vedenim prisli skratka o furu energie. ten odchod sposobilo to ze vela z nich bolo demotivovanych a v podstate nedostali sancu prejavit co v nich je. pretoze ako som uz pisal v predoslich postoch. dostat sancu neznamena posadit na trading desk 30 newbies a dat im par drobnych nech sa hraju, podla nejakej knihy, svojej vlastnej hlavy a toho co si myslia ze je spravne. takato firma jednoznacne potrebuje skuseneho manazera, ktoreho zjavne nema, a hlavne aspon 2-3 skusenych traderov.
ale aby som nekritizoval, s principu vobec nesuhlasim s tym ze chalani ktorych nezobrali mali stastie. je to prave naopak,mali smolu , mohli dostat zivotnu skusenost, lebo na chybach sa ludia ucia. koho takato skusenost nezlomi pojde dalej ovela rychlejsie ako niekto kto podobne interakcie nezazije.

v mojom prvom prispevku som napisal ze viem ako taka struktura firmy vyzera , tak ak to niekoho zaujima tak mozem napisat moj pohlad na zakladne chyby ktore quinary spravili. (samozrejme na zaklade toho co som si o nich precital)
-pri start-upoch tohto druhu je velmi doleziteaku pridanu hodnotu zo sebou prinasa investor. ak ma priniest len peniaze a nie skusenost, tak je to vopred prehraty boj. firma ma sancu ak sa zacina budovat na relevantnom zaklade. ak to je len pokus skusim uvidim tak je to strata casu a energie.
-neefektivne vynalozenie prostriedkov: investovali ste do softu, HR. priestorov, pociatocneho kapitalu pre traderov.
bilancia firmy teda hned spociatku bola negativna, pretoze costs vyrazne prevysili pot.profit. predikoval sa potencialny vynos na zaklade "ked motyka vystreli" lenze zjavne nevystrelila. absentovala jedna zasadna vec ktora je nutnostou pri kazdom starte desku a to je advisor (poradca- budem pouzivat slovo advisor , lebo slovo senior trader je v takej firme trosicku ina funkcia). nechcem hadzat percenta ale drviva vacsina deskov sa startuje tak. ze investor(peniaze) si najme advisora(skuseneho tradera, byvaleho tradera s praxou na desku) a tyzdne a mesiace sa spolu bavia o tom ako taky trading desk vyzera , ake su spojene rizika s jeho prevadzkou, aky biznis model volia. Advisor vysvetli investorovi v podstate vsetko, pripravia dlhodobu strategiu firmy. (ktora zahrna kompletnu strukturu a casovy plan , ale samozrejme aj obchodne strategie, a koncepciu benefitou, model financovania, dividendovu politiku.) v podstate ide o cely biznis plan. samozrejme investor vzdy chce vidiet nejaky forecast. a ten by advisor mal dat aspon zhruba , samozrejme v tejto faze dost pomaha ked su to triezve forecasty.
(ludia ktori nemaju realnu skusenost zrejme budu namietat , ako moze dat niekto forecast niecoho ako je vykonnost tradera. tak k tomu len tolko, ze kazda realna obchodna strategia, ma nieco ako benchmark. a realne vysledky sa od tohoto benchmarku odlisuju v nejakych odchylkach +/-.tie odchylky su zavisle na 2 faktoroch, na schopnosti advisora a na vybere kandidatov. potom sa spravi kalkulacia a dopadova studia na dany pocet ludi ktori budu v strategii zainteresovani. spravy sa niekolko modelov kde sa predpokladaju najhorsie alternativy a podla nich sa navrhne seed investicia.) prvotna faza potom vypada tak ze advisor si sam vyberie kandidatov. 2-3 navrhne spominany plan. a zacne trening. trening netrva mesiace alebo roky ako sa mozete docitat na vseliakych megainformovanych weboch. je to otazka tyzdnov a zacina sa na ostro. advizor je v tomto momente uz na pozicii senior tradera a riskaca, ktory v podstate kope do zadnice svojich zverencov aby do bodky plnili to co ich v treningu naucil. vysvetluje im trading risk manazment ale aj risk celeho desku. takto to pokracuje par mesiacov pokym sa nenazbieraju data, ktore su relevantnou statistickou vzorkou pre porovnanie s forecastom. ked su vysledky zle, tak sa analyzuje, optimalizuje , robi sa diagnostika. ak dobre tak moze firma rast. investor az do tohoto momentu nema do firmy co kecat. jeho uloha bola najat na zaciatku komunikovat s advisorom . teraz je jeho ulohou zhodnotit ci sa mu paci model a v tomto momente je to uz len na jeho rozhodnuti ako chce pokracovat. robi sa dofinancovanie, alebo aj nie. a zacina sa opat kolecko. novy ludia , rozsierenie timu, trening bla bla. a takto to ide, dokolecka, prvy kandidati naberu skusenosti, stavaju sa seniormi, riskacmi, a tak dalej. advisor bud odide, alebo si ho zaplatia ako manazera. investor si urci dividendovu politiku a vsetci su stastni az kym nepomru. samozrejme medzi tym sa musia riesit aj problemy okolo fluktuacie. vela s traderov zacina mat syndrom supermana. chcu upravovat kontrakty a tak podobne. firma sa stava zivim organizmom.

no a etse par postrehov k tej predoslej diskusii.

-navratil velmi spravne podotkol ze zrovnavat SMB ktori su v podstete spickou s quinary je dost odvaha. uz len pre porovnanie. Newbie ktory pride do SMB v prvom roku urobi pre firmu v priemere nejakych 120k USD. to je informacia priamo od Mika . ktory to spominal v interviu pre nejaku CNBC ci koho.
-ano komunikacia medzi tradermi je uplne super , aj SMB to tak robia a vypada to strasne sexy ked to vidite v telke. zrejme sa nimi inspirovalo vela firiem. ale v praxy na desku kde sedi 30 ludi nemotivovanych na prasknutie , zmietajucich sa v emociach a bez akejkolvek skusenosti a kontroly, to posobi kontraproduktivne. nechcem pouzit peorativny podton ale nenapada ma nic ine ako ked sliepkam spoza ohrady zacnete hadzat zrnka psenice. budu len zmatene a nekoncentrovane a budu sa nahanat za kazdym novym zrnkom
- [ital]Půl roka obchodování na tradeing-flooru mi dalo daleko víc zkušeností než tradeovat nekolik let na MetaTrader4, zavřený doma [/ital] s tymto sa urcite da suhlasit. budem ti drzat palce.
- [ital] Na podzim by mněl na pomoc přijít Ludvík Turek,[/ital] vzhladom na to akym dojmom pan Turek posobi a vzhladom na jeho prezentaciu vysledkov mam obavu ci Vam to ako desku pomoze. obavam sa ze skor nie.

PS: firma z kapitalom 500K zo super koncepciou a super manazerom ma s dlhodobeho hladiska daleko vacsiu sancu prezit ako firma s kapitalom 5M bez koncepcie a manazera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj vsem!

jsem tady novacek na forumu a zaujalo mi tema Proprietary Trading. Videla jsem na zacatku diskuze ze se diskutovalo o tom zda 20% z vlastniho zisku je dobra podminka nebo ne. A co si myslite vy kazdy osobne o tech podminkach ktere by mely prop firmy nabizet trejderum? A taky jake pracovni podminky, jako napriklad 2 x 17" monitor je nezbytnost, nebo pritomnost nejakeho zkuseneho tradera za deskem vedle...
Nejak z teto diskuze jsem stale nepochopila zda nejake propfirmy jeste v Praze zustaly?? Ja osobne bych mela zajem najit nejakou prop firmu, mozna za nejakych zajimavych podminek, jinych ne se tady popisovalo, kde bych mela vice prostoru pro svuj styl trejdingu, chapu samozrejmne ze ztraty museji byt vzdycky omezene, ale nechtela bych aby mi firma omezovala nejak v tom zpusobu jak si vedelavam, je na to na mne.
Navrhuji si tady vemenit nazory na nejidealnejsi podminky za kterych kazdy by byl ochoten pracovat na prop firmu! Muzeme pridat trochu fantazie, ale bez extremu :) neco rozumnyho...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lidi, vy by jste mohli hrát v reklamě na pesimizmus!!:DD

Nesrovnávám QTC s SMb, jenom jsem se tou větou snažil reagovat na to jakým spůsobem u nás probíhalo to vzdělávání. Jinak myslím, že SMB taky jen tak nespadli z nebes a hned vydělávali, začátky u nich byly podle mně dost podobný. SMB je hodně medializováno, což je dělá o něco lepší, ale ve světe je i víc flooru na stejné urovni;-)


Airmike díky za názory. Já bych rád na vše reagoval a obhajoval nás, ale jsem lenivý:D (je toho hodně co si napsal)
Asi jen, že číst teorii v knižce a prax je něco jiné(bez urážky). Taky, že tréning traderů trvá nekolik týdnů- nevím kde jsi se to dočetl, ale je to blbost. Ale jinak zajímavé názory, celkově to dává smysl! Při podnikání je ale třeba překonávat hodně překážek, nikdy nic nejde uplně, jak si člověk naplánuje.


cappuccino: V Praze jsou 2 prop firmy. Podle mně je irelevantní řešit, jaký podíl zpočátku dostaneš, nebo na jakých monitorech budeš pracovat... sklonit hlavu, makat a být ráda, že máš tu šanci a jestli něco dokážeš, pak začít přemýšlet o zvednutí podílu. Na každém flooru máš možnost uplatnit své styly obchodování. Co se týče strategií, věř nebo ne, prop firmy mají mnohem učinejší strategie, než běžný trader. My vycházime ze strategie flooru, který je už hodně rozjetý..

PS:Vím, že v tom vidíte anarchiu, ale ja v tom vidím nové ferrari!!:DD ty všechny fakta jsou založeny pouze na domněnkách. Jestli koncem roku budeme fungovat udělám skype konferenci, zapnu mikrofon a rád budu odpovídat na otázky z skype chatu, abych se počas tradingu nenudil:D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...