Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pracovat jako broker?


addonics

Doporučené příspěvky

Máte někdo zkušenost s prací brokera u společnosti Markets? Markets.com sídlí v Praze, v Nuslích v budově City tower ...
Byla jsem u nich na pohovoru, nepožadují žádné odborné vzdělání, recenzí jsem o nich bohužel moc nenašla a na internetu nic není ... Ovšem mám z toho celkem smíšené pocity, myslím, že je to práce celkem na hraně ... zaměstnanci jsou placeni převážně z provizí (z investic, co tam klient vloží) ... Práce spočívá především v telemarketingu ... Nabízejí fixní plat 16 000 hrubého, ale až od druhého měsíce, ovšem jestli to je pravda kdo ví ... Na pohovorech vám vždy mažou med kolem pusy ... Uvnitř pracují převážně mladí lidi, absolventi ... S nováčkama ihned nepodepisují smlouvu o práci, ale smlouvu o zaškolení, nejspíše, aby zjistili, jak jsou shopni přesvědčovat a komunikovat s klienty ... Manažeři uvnitř chodí v oblecích, ovšem v reálu to žádný "hauři" nebudou ... To jsem stihla vypozorovat jednak z mluvy a z gest ... Mám z toho následující dojem, peníze se tam podle mě vydělat daj, ale je to práce dost na hraně ... Jednáte s movitými klienty, přestože o tom nemusíte mít vždy páru, nic takového nepožadují ... Jde mi proti srsti mluvit s někým o něčem a přesvědčovat ho, když tomu ani nerozumím ... Podle mě je to trošku černota, v roli jsou totiž peníze klientů, kteří investují ... mohou o ně přijít ... Podle mě musí být i na mnoho znich podáno nějaký udání, setkali jste se někdy práci brokera s tím, že na vás přišla stížnost? Skutečnost, že klient projede například půl milionu, ho určitě nepotěší ... ted je otázka jestli to je chyba klientova nebo brokera, ale zcela jistě ho broker tlačí k tomu, aby obchodoval, přesto, že tomu nemusí rozumět ... Nevím, nic konkrétního jse nezažila ... Ovšem tyto věc se mi teď honí hlavou ... Za jakýkoliv příspěvěk budu moc vděčná. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 233
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 1 year later...

Dobrý deň,
chcel by som sa vás opýtať na prácu v Keystock. Som študentom Masarykovej Univerzity v Brne a dostali sa nám do rúk ponuky práce práve v tejto firme. Rozmýšľal som či by som neprešiel na ex. štúdium ak by ma prijali. Ale oplatí sa to? Už pár rokov ma baví sledovanie obchodov na burze. Platové podmienky sa mi zdajú až príliš dobré. Nástupný plat po zaškolený 15 000 Kč a k tomu ešte neskôr min. plat 35 000 Kč bez obmedzenia stropu. Ako to prebieha zo zaškolením a výberovým kurzom?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

TO : hahopi
DOBRÝ DEN !
Pro informace o firmách použijte vyhledávače . Vzdělání je něco , co Vám už nikdo nevezme .
Baví ma sledovanie obchodov na burze + rozmýšľal som ... , ak by ma prijali .
Ako to prebieha ... ?
Neviem tedy nič a žiadam Vás o radu .
MOJE RADA : ihned se jděte podívat na úřad práce . Nebo můžete dostudovat a s mnohonásobně
více informacemi se znovu zabývat podobnými nabídkami .
Vaša praxe je nula . Vaše šance je nula . Vaše budoucnost je ...
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Je dobré si vyhledat informace v obchodním rejstříku, případně se zeptat u ČNB, zda poskytla dané makléřské společnosti licenci. Společnost samozřejmě daného brokera zastupuje a nejedná se o toho brokera na kterém klienti obchodují. Hlavně většina těchto společností provozuje tzv. churning, což je nadměrné obchodování s cennými papíry ze strany obchodníka s cennými papíry za účelem vlastního zisku na úkor klienta. ČNB jim v takovém případě může udělit pokutu či odebrat licenci. Nicméně bývají to i marketingové společnosti, které nemají licenci u ČNB, ale mohou zastupovat i seriózního brokera...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 10 hodinami, Beran napsal/a:

Je dobré si vyhledat informace v obchodním rejstříku, případně se zeptat u ČNB, zda poskytla dané makléřské společnosti licenci. Společnost samozřejmě daného brokera zastupuje a nejedná se o toho brokera na kterém klienti obchodují. Hlavně většina těchto společností provozuje tzv. churning, což je nadměrné obchodování s cennými papíry ze strany obchodníka s cennými papíry za účelem vlastního zisku na úkor klienta. ČNB jim v takovém případě může udělit pokutu či odebrat licenci. Nicméně bývají to i marketingové společnosti, které nemají licenci u ČNB, ale mohou zastupovat i seriózního brokera...

Ještě chci přirozeně doplnit, že je tenhle typ prodeje neetický a většina těchhle společností dostane milionové pokuty od ČNB... Vy budete za hlupáky...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...