addonics

Pracovat jako broker?

Doporučené příspěvky

Já jsem se začala zajímat o finanční trhy na vysoké škole a práce Brokera mě velmi zajímala. Přes nabídku na prace.cz kde dneska běžně dobré brokerské firmy inzerují jsem se dostala na pohovor do Ostravy. Firmu jsem si nejdřívě ověřila přes jinou firmu, která je členem burzy. Je to sice zprostředkovatelská společnost, ale nemáme oprávnění disponovat s klientovými financemi, jen pouze dávat doporučení klientům, kteří se jím buď budou řídit nebo ne. Pokyny si zadávají sami přes telefon s bankou nebo přes internetové bankovnictví. A jak jinak získat klienty než přes telefon? Bohužel dneska takhle funguje 90% obchodníků, nebo pak osobní otravování přímo v jejich kancelářích a působištích. A taky si myslím, že jde především o postoj jednotlivých obchodníků. Pokud z vás někdo chce jen peníze, nebude s vámi dál komunikovat a starat se,ale pokud má o vás jako klienta zájem, ozve se vám s každou příležitostí, která je. Samozřejmě je to rizikový obchod, ale co dneska není?! Navíc burza funguje od roku 1700 a bez ní by dneska ekonomika skoro nefungovala a někdo tu práci prostě dělat musí, a nejlépe když ji někdo dělat opravdu chce a chce ji dělat dobře a kvalitně. Navíc sama musím mít povolení ČNB, která ji dává na základě zkoušek. Dobrý obchodník je schopný Vám opravdu peníze vydělat, jde jen o aktivní přístup jak obchodníka tak klienta. Alespon narozdíl od mé zkušenosti jako finančního poradce pro SMS finanční poradenství, kdy jsem měla chuť na ně podat stížnost na ČNB za jejich praktiky a navíc pojištění vás o peníze spíše obírá.
Chápu že mají lidé špatné zkušenosti, ale zase na druhou stranu je možné si danou firmu než do ní jdete, nechat ověřit, jak v obchodním rejstříku, přes jinou kvalitní makléřskou společnost, u ČNB apod. To že každý blbec odpovídá na nabídky typu - prestižní postavení apod. svědčí pouze o jejich smýšlení nebo spíše nesmýšlení :D U této práce Vám jde především o klientovi finance a jeho spokojenost než tu Vaši a především Vám nesmí záležet na Vaší provizi - jestli takhle někdo přemýšlí tak je to opravdu špatně...... Takový člověk nikdy nebude úspěšný!!!!!

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Máte někdo zkušenost s prací brokera u společnosti Markets? Markets.com sídlí v Praze, v Nuslích v budově City tower ...
Byla jsem u nich na pohovoru, nepožadují žádné odborné vzdělání, recenzí jsem o nich bohužel moc nenašla a na internetu nic není ... Ovšem mám z toho celkem smíšené pocity, myslím, že je to práce celkem na hraně ... zaměstnanci jsou placeni převážně z provizí (z investic, co tam klient vloží) ... Práce spočívá především v telemarketingu ... Nabízejí fixní plat 16 000 hrubého, ale až od druhého měsíce, ovšem jestli to je pravda kdo ví ... Na pohovorech vám vždy mažou med kolem pusy ... Uvnitř pracují převážně mladí lidi, absolventi ... S nováčkama ihned nepodepisují smlouvu o práci, ale smlouvu o zaškolení, nejspíše, aby zjistili, jak jsou shopni přesvědčovat a komunikovat s klienty ... Manažeři uvnitř chodí v oblecích, ovšem v reálu to žádný "hauři" nebudou ... To jsem stihla vypozorovat jednak z mluvy a z gest ... Mám z toho následující dojem, peníze se tam podle mě vydělat daj, ale je to práce dost na hraně ... Jednáte s movitými klienty, přestože o tom nemusíte mít vždy páru, nic takového nepožadují ... Jde mi proti srsti mluvit s někým o něčem a přesvědčovat ho, když tomu ani nerozumím ... Podle mě je to trošku černota, v roli jsou totiž peníze klientů, kteří investují ... mohou o ně přijít ... Podle mě musí být i na mnoho znich podáno nějaký udání, setkali jste se někdy práci brokera s tím, že na vás přišla stížnost? Skutečnost, že klient projede například půl milionu, ho určitě nepotěší ... ted je otázka jestli to je chyba klientova nebo brokera, ale zcela jistě ho broker tlačí k tomu, aby obchodoval, přesto, že tomu nemusí rozumět ... Nevím, nic konkrétního jse nezažila ... Ovšem tyto věc se mi teď honí hlavou ... Za jakýkoliv příspěvěk budu moc vděčná. :)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
asin3dkaa: Takže je to chyba brokera, ten přece tlačí klienta do obchodu... Jednou si zničíš reputaci a důvěryhodnost a pak budeš mít v byznyse potíže...

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
to asin3dkaa: prace u kvalitniho brokera muze byt zajimava, ale od tehle vykutalenych obchodnich praktik ruce pryc :) jak musis lidi k necemu tlacit, anizbys o tom navic mela paru je to dost osemetna zalezitost... navic ziskavat nove klienty po telefonu, to uz vylozene smrdi pruserem :)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zdar Tarako, ty žiješ? Co tvůj full-time trading, žije taky? Daří se ti naplňovat tvoje měsíční cíle? Jsi teď aktuálně v zisku? :) :) :)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Dobrý deň,
chcel by som sa vás opýtať na prácu v Keystock. Som študentom Masarykovej Univerzity v Brne a dostali sa nám do rúk ponuky práce práve v tejto firme. Rozmýšľal som či by som neprešiel na ex. štúdium ak by ma prijali. Ale oplatí sa to? Už pár rokov ma baví sledovanie obchodov na burze. Platové podmienky sa mi zdajú až príliš dobré. Nástupný plat po zaškolený 15 000 Kč a k tomu ešte neskôr min. plat 35 000 Kč bez obmedzenia stropu. Ako to prebieha zo zaškolením a výberovým kurzom?

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

TO : hahopi
DOBRÝ DEN !
Pro informace o firmách použijte vyhledávače . Vzdělání je něco , co Vám už nikdo nevezme .
Baví ma sledovanie obchodov na burze + rozmýšľal som ... , ak by ma prijali .
Ako to prebieha ... ?
Neviem tedy nič a žiadam Vás o radu .
MOJE RADA : ihned se jděte podívat na úřad práce . Nebo můžete dostudovat a s mnohonásobně
více informacemi se znovu zabývat podobnými nabídkami .
Vaša praxe je nula . Vaše šance je nula . Vaše budoucnost je ...

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Je dobré si vyhledat informace v obchodním rejstříku, případně se zeptat u ČNB, zda poskytla dané makléřské společnosti licenci. Společnost samozřejmě daného brokera zastupuje a nejedná se o toho brokera na kterém klienti obchodují. Hlavně většina těchto společností provozuje tzv. churning, což je nadměrné obchodování s cennými papíry ze strany obchodníka s cennými papíry za účelem vlastního zisku na úkor klienta. ČNB jim v takovém případě může udělit pokutu či odebrat licenci. Nicméně bývají to i marketingové společnosti, které nemají licenci u ČNB, ale mohou zastupovat i seriózního brokera...

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Před 10 hodinami, Beran napsal/a:

Je dobré si vyhledat informace v obchodním rejstříku, případně se zeptat u ČNB, zda poskytla dané makléřské společnosti licenci. Společnost samozřejmě daného brokera zastupuje a nejedná se o toho brokera na kterém klienti obchodují. Hlavně většina těchto společností provozuje tzv. churning, což je nadměrné obchodování s cennými papíry ze strany obchodníka s cennými papíry za účelem vlastního zisku na úkor klienta. ČNB jim v takovém případě může udělit pokutu či odebrat licenci. Nicméně bývají to i marketingové společnosti, které nemají licenci u ČNB, ale mohou zastupovat i seriózního brokera...

Ještě chci přirozeně doplnit, že je tenhle typ prodeje neetický a většina těchhle společností dostane milionové pokuty od ČNB... Vy budete za hlupáky...

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se