Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pracovat jako broker?


addonics

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 233
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

...skoro škoda něco přidávat, jen tolik že broker není ten kdo má v popisu práce honit klienty po telefonu.
Osobní zkušenost:
pracovník jisté čr brok.fy mi telefonoval snad co měsíc po dobu cca 1,5 roku abych u nich založil účet. Nic jsem mu neodmítl, ale ani neslíbil, docela jsem si s ním hrál, tel.platili oni... Z mé role úplného tržního idiota jsme se postupně dobrali až k tomu, že mi posílal i demo obch.prog.na 14dní k vyzkoušení atd. Hlášky které trousil na začátku o "zcela jisté investici do...jen musím rychle založit účet" pominu. Pokud jsem se po čase ptal na speciality, často nevěděl, zahýbal jinam, byl velmi nejistý. To po celou dobu co mi volával, takže myslím vědomostně se asi moc dál neposunul. Dělal jediné, lákal možné klienty. Což je legální činnost, živící slušně i bídně řadu lidí.
Osobně ale tuto telepráci považuji ze nehoráznou dřinu, sám bych jí nebyl nikdy schopen dělat. Jiní naopak - viz otec spisovatele Oty Pavla coby úspěšný dealer vysavačů fy...ve filmu....mj. onen dýler mi po čase říkal že sám obchoduje...hm, pokud by byl úspěšný, takto by se asi živit nemusel?
Takže: klidně ať kdokoliv pracuje jakkoliv a jako cokoliv, ale není nad to být svým pánem bez závislosti téměř na komkoliv:proto neváhejte a zkuste pracovat jako sví vlastní brokeři, navádů kudy na to je i na těchto stránkách mraky!
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no jen snad tolik, ze argument, ze pokud clovek je dobry trader tak nemusi pracovat jako broker nebo cokoli jineho je licha. taky jsem si to myslel. pak stejne clovek dospeje podle me do bodu, kdy chce byt opet mezi lidma, neco opet dokazat, klasicka Maslowa teorie. takze chapu pohnutky nekterych traderu pracovat v investicnich bankach, fondech atd. sam se na neco podobneho pripravuji. svet financi je rozmanity a rad bych to poznal i z druhe strany. obchodovat pri tom se da taky. uz asi ne id, ale swingove ci opce porad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Zdravím. Zhlediska že jsem mladý a asi ještě naivní tak jsem v jedné s firem dokonce vydržel 2 měsíce :D A není to jenom 14 dní telefonování byli tam lidi kteří telefonavali přes půl roku, a jediný kdo netelefonoval byli dva manažeři kteří říkali že už by mohli jít do důchodu jak jsou zavodou :D:D a přitom jezdili tramvajkou a na oběd salat a rohlíky skromné to hvězdy :D A jejich znalosti v obchodování opravdu mizivé, co jsem tam byl projeli tak 9 klientům peníze a jednomu vydělali takovi to byli znalci :) a když už se měli bližít v jejich kanclu další motivační kecy typu " chlapi uzavřete klienty at máte hezké vyplaty " . Tak už jsem to nevydržel a zeptal jsem se proč nemají stop-lossy, že jenom debil si je nedá. Tak manažer který je zavodou začal vysvětlovat že ted už je dávat budou že se poučili :D takže i když člověk klienta měl manažeři ho hravě za 2 týdny projeli. to by člověk musel mít měsíčně 10 nových klientů aby se tam uživil :) Tod moje zkušenost ale nelituju :) kdybych tam nebyl nedostanu se tady na stránky a o trzích pořádně nevím že existujou :) a už půl roku jsem pilným studentem a šestřím si na live - učet takže snad všechno zlé bude pro něco dobré :)

Hezký den všem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ak sa nenahnevate tak dam aj ja jeden prispevok kedze mam prakticku skusenost u obchodnika s CP.

moja skusenost je ale s pred davnejsieho obdobia, kedy sa kurzi este tvrdo platili, a tak sa stalo ze som zaplatil za kurz TA spolu s kurzom na lamanie klientov nejakych 3000 CZK. (presne si to nepamatam bolo to cca pred 7-8 rokmi)
Fakt je zo som bol totalne motivovany ist a v takej firme pracovat, aj ked som nemal skoro ziadne skusenosti s trhmi
Klasicke reci manazerov vo firme boli :ze su najvacsi, najlepsi a vsetky spominane praktiky s televizormi CNN a CNBC zozznamy, telefony a podobne veci su pravdive. canvas, sell, antisel a podobne vyrazi su vsetkym co maju realnu skusenost iste zname.

co mna prekvapilo bolo ze v miestnosti kde sme pracovali bolo 40 telefonou a 3 pocitace, na ktorych sa obchodovalo :) ,
arogancia head manazerov, ktori zarabali povacsine na skoliacich kurzoch .
frustrujuce podmienky a klamstva o tom ze dostaneme Fixny plat + provizie. a podobne
prvy krat som videl ako si trader trha vlasy, ked stracal klientove prachy, LIVE :)

vsetky tieto veci som vyhodnotil tak, ze to bola asi moja najlepsia investicia v zivote. pretoze som sa dostal presne do obrazu ako to fungovalo, a v mnohych pripadoch aj funguje dodnes

na druhu stranu, pozrite si serial Wallstreet warriors. v Amerike to funguje presne tak isto. Know How prislo odtial , akurat pozicia sa vola uplne inak, ale vsetky spominane triky sa docitate napriklad aj v knihe rozhovory s milionarmi, vsetko s cim ste sa stretli v manualoch, je Know how overene na klientoch v USA. problem je v tom ze my vobec niesme na takyto system jednania zvyknuty, niekdy sme neboli, a asi si ani tak rychlo nezvykneme.

a preto je podla mna vela narekou neopodstatnenych, aj ten moj narek kedysi bol presne rovnaky, preco ma oklamali, a stracali moj cas a moje prachy. bolo to preto ze to proste funguje, a ludia ktori su dostatocne tvrdi v tych firmach skutocne zarabaju a zarabaju nehorazne prachy. lebo reci o tom ze sa v trhoch nevyznaju nieje tak uplne pravda, najdu sa medzi nimi aj schopni obchodnici, ktorim ide aj o klienta, lebo cim viac prachov klient poskytne, tym viac maju na poplatkoch, a urobit pre takeho obchodnika 10% rocne je podstate jednoducha zalezitost

a preto na zaver len dodam, ze vsetci lutuju ludi , ktori stratia prachy tim ze im ich podvodnici skratka pretocili na poplatkoch. ja obcas lutujem skutocnych obchodnikov, ze sa denno denne musia pasovat zo zlou povestou , ktoru im podvodnici urobili a ktorej sa v nasich koncinach asi nikdy nezbavia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj všem,

Pročetl jsem si tuto diskusi a musím říci, že jsem nabyl dosti pesimistického dojmu k tomu, stát se brokerem. Původně jsem vyhledal tuto diskusi, abych se trochu přiučil. Představu o pohovorech jsem tady našel, ale taky je mi jasné, že ony negativní zkušenosti vyplynuly hlavně z pohovorů u, řekněme, pofiderních společností. Hledám odpovědi na otázky typu : Jak se připravit na takový pohovor, co tam po mně mohou chtít a kolik si takový broker vydělá měsíčně, respektive, jakou částku mohu nalézt v pracovní smlouvě, potažmo platovém výměru. Jen tuším, že školení je asi specifická záležitost pro každou brokerskou společnost. Ale pokud bych se stal brokerem, domnívám se, že školení v rámci firmy by mělo být zcela zdarma.

[bold] Cílem mého snažení [/bold] "být brokerem" je získat informace a relativní zkušenosti přímo od lidí, kteří se aktivně věnují právě obchodu na burzách, abych jednou mohl sám začít obchodovat s komoditami a hlavně s vědomostním kapitálem v kapse, i když vím, že obchod je z 80 - 85% psychologie a paper trading společně se studiem různých publikací je nezbytný. Praxe je praxe.

Mám tak na vás všechny dotaz : Je toto dobrá cesta k úspěchu pro člověka dosud žijícího z platu do platu? Existují rizika? Jaká?

Předem mockrát děkuju za jakoukoliv odpověď.
Robert N.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak jsem si v rychlosti přečetl tuhle diskuzi a nestačím se divit. také jsem přemýšlel nad tím, jaké by to bylo obchodovat jako broker cizí peníze a v klidu tak získávat cenné burzovní zkušenosti a mít za to ještě královsky zaplaceno. a tak jak to v naší republice bývá často zvykem, za vším a ve všem je nějaký ten "zakopaný pes", tak jsem tedy zjistil, že i za lukrativními nabídkami na pozice broker, junior manager (burzovní), či makléř (burzovní) se skrývá obyčejný telefonista s manuálem v ruce, aby vůbec mohl odpovídat na případné dotazy potenciálních klientů.

a o tom, že jde o jakýsi multilevl v získávání nových klientů svědčí i způsob nabízení těchto pracovních příležitostí, které se nabízí takřka stále a nepřetržitě. kdyby tato práce byla v ČR tak báječná a tak dobře placená, byl by o ni asi velký zájem, nikdo by se jí tak lehce nezbavoval a tato by se tudíž dala sehnat jen stěží. množství a forma internetových nabídek (např. "vhodné pro absolventy") však svědčí o opaku.

to rnovotn4:

nespletl jsi si profese nebo jsi se jen upsal? tyto www stránky nejsou věnovány brokerům, ale především traderům a různým způsobům jejich obchodování na burze (viz. první věta vždy pod posledním příspěvkem: Prosím čtětě než vložíte svůj příspěvek! Toto fórum je místem pro lidi, kteří si rozhodli navzájem pomáhat a podporovat se na cestě stát se úspěšnějším traderem ). praktické zkušenosti tu najdeš všude kolem. ptáš se na riziko? jasně že je. jaké? no prostě takové, že třeba projedeš celý svůj účet.

P.S.: čti pozorně a co nejvíce ... časem na to přijdeš co a jak ... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Ouklend

Ano, já chápu o čem je tento server a jeho účel znám taky :-).
Jen mě prostě napadlo, jestli se dá něco vytěžit z toho, když by si člověk na chvilku sednul (na druhou stranu) - do křesla Brokera, než se sám pustí do tradingu.
Tu myšlenku podám nejlépe asi takto - (Obrazně řečeno): Myslím, že opravdu dobrý prodavač obeznámen kvalitou zboží si sám pro sebe nakoupí určitě kvalitnější věci, než člověk, který nikdy prodavačem nebyl.

Nějak tak jsem to myslel... Přijde mi to logické, ale připouštím, že se mohu plést.

Mimo jiné, jak tak na to teď koukám z dalšího úhlu, tak jestli je Broker jen nějaký telefonista, nebo ještě lépe - dýchající ústředna, tak na to prostě rychle zapomenu a budu dál trénovat na papíře...

Přes všechno, díky za reakci...

Přeji hodně úspěchů !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rnovotn4:

áha. tak už chápu, jak jsi to myslel. někde jsem o brokerech četl, myslím, že to napsal Joe Ross, jako jednu z jeho rad "do života", že brokeři se skládají většinou z neúspěšných traderů ... mluvil o tom tuším v té souvislosti, že když takový člověk nedokázal zhodnotit na burze své peníze, tak není důvod mu věřit, že by mohl zhodnotit peníze tvoje. já osobně vnímám brokera jen jako prostředníka mezi mnou a burzou, a jeho případné rady o zaručených nákupech bych raději ignioroval a řídil se svým vlastním rozumem a svým vlastním systémem, pakliže mi obojí funguje .... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skuste sa na to pozriet s druhej strany, pracujes pre brokera a jedine co ti da je telefon a zoznam. a je uplne jedno ci pracujes v Moskve, Prahe alebo New Yorku. to je jedine vybavenie ktore mas. a ostatne je len na tebe. vsetci nadavaju na robotu brokerov (telefonistov), samozrejme aj ja som svojho casu nadaval. ale ked to vezmete s cisto pragmatickeho pohladu, je to asi ta najtvrdsia robota co som kedy videl. vonkoncom to neni job pre babovky.

ked ale vydrzis a podari sa ti zasejvovat klienta, popripade urobis do roka niekolko mega a sam s nimi obchodujes. je to proste parada. pamatam si na chlapika, ktory bol v praci 3 dni a urobil kseft myslim za 2 mega ceskych korun.
moj osobny nazor je ze pokial sa clovek, ktory aspon rok alebo viac aktivne studuje trhy , potom vezme poziciu u obchodnika s CP a ma buldociu povahu,dokaze predat aj mrtvemu zimnik. tak za chvilu je v baliku a omnoho vacsom ako trejdovat par 1000 USD.

narekov je stale viac a viac, ale vela ludi si to ani nevyskusa. ja naopak obdivujem kazdeho seriozneho maklera ci brokera, uz len za to ze vydrzali . samozrejme ked mi s brokerskej spolocnosti zavola lama ktora nevie o com hovori tak sa s nou nebavim. ale kazdeho profika si vazim

keby som mal teraz teen age :) a mal vedomosti aspon take (slabe :)) co mam teraz. urcite by som do toho siel. mlady clovek nema co stratit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Ouklend:

Aha.... Chápu, co tím chce básník říci. V tom případě ti upřímně děkuju za osvětlení mého dojmu. Beru to tak, že papaertrading mi dává víc, než si možná uvědomuju a myšlenka zkusit křeslo Brokera je ztrátou času. Koneckonců obchodovat komodity je naprosto unikátní způsob výdělku oproti jakékoliv jiné živnosti a teoreticky vzato jsem mohl předpokládat, že zde bude panovat i odlišná logika. (celkově - ne jen co se týče toho mého dotazu)

Takže jsem stále lama... No, tak tuhle energii (možná pro někoho frustrující myšlenka - být lama) využiju jako energii pozitivní pro intenzivnější studium.

"Já na tom dělám, Já na tom makám......" :)



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Broker je dle mého živnost jako každá jiná. Holt pracuje s penězi a s přesvědčováním, že on je tu pro vás. To ale dělá kde kdo (viz politici). Více než broker by bylo zajímavější pracovat ve stylu Warrena Buffetta jako investor. Místo, aby lákal lidi k zřízení účtu a bral poplatky za jejich obchody, investuje jejich a svoje peníze sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...