Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pracovat jako broker?


addonics

Doporučené příspěvky

2 Millis : Ten mini seriál o tvé práci bych velmi uvítal. Jsem na tom dost podobně jak jsi psal ty, akorát jsem ještě neudělal ten poslední krok (myslím tím ucházet se o místo v brokerské společnosti). Díky za to co jsi tu naspal, pomohlo mi to udělat si obrázek a jak říkám ... rozhodně pokračuj, budu čekat na další díl ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 233
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Díky za zkušenosti.
Šel jsem stejnou cestou. Ale naštěstí jsem už v té době byl kromě jiného i několik let pojišťovák a tak mi podstata systému došla velmi rychle. A také jsem našel kamaráda, který byl několik let klientem "mé budoucí firmy" (také největší v Čechách). Že by těch největších v CZ bylo v CZ víc?
Takže jsem odpoledne domluvil nástup a v noci ho mailem rušil.
BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Millis Napsal:
-------------------------------------------------------
> A ještě jedna věc, absolutně nesouhlasim že kdyby
> byl broker dobrej a svejm klientům pravidelně
> vydělával vysoký peníze, že by s tim seknul a šel
> obchodovat sám. Myslim že je hodně takovejch lidí,
> i u nás ve společnosti, podle mě bych vám na ně
> moh ukázat prstem, ikdyž je vůbec neznám, jenom
> vídám, a jejich důvody jsou mi celkem jasný...


Cetl jsem si ty prispevky tady a nerozumim tomuto nazoru vyse, tak bych pozadal o vysvetleni. Myslim si, ze kazdej rozumnej clovek snazi maximalizovat svuj zisk. A podle tohoto odstavce broker vydelava penize klientum a sam z toho mam jenom komise? Millis mohl bys mi vysvetlit ty jejich duvody, docela by me to zajimalo. Pokud by byl broker dobrej a vydelaval klientum vysoky penize, tak pokud ma mozek, tak zalozi fond a bude vydelavat sam pro sebe diky cizim penezum.

A kdyz uz jsem u tohoto tematu, tak me pobavilo, ze male spolecnosti si nemuzou zaplatit spickove analytiky. Zajimalo proc ten spickovy analytik dela za fixni mzdu, kdyz by si mohl sam vydelat daleko vic, kdyby obchodoval. Uz jenom kvuli tomu, ze neni financne zainteresovan na vystupu sve prace, tak se podle neho neridil.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax

Několik důvodů, za prvé ty lidi maj ty peníze jistý, ať se děje na trhu cokoliv, o peníze přijde max. klient, tudíž pro ně to není žádný riziko, a to že z toho maj "jenom" provize .. ty provize jsou celkem vysoký a v konečným důsledku si na nich seberou polovinu zisku klienta minimálně, neboť vydělávaj na dobrejch i špatnejch obchodech, a když maj těch klientů deset, dvacet ... poměrně dost vysokej zisk bez rizika... a navíc, obchodovat cizí peníze a obchodovat peníze svoje je nebe a dudy, vůbec není zaručeno že se svejma by jim to šlo, až by přišla na řadu psychika, strach ... ;-)

Za druhé, ty lidi jsou mezi svejma, dělaj svojí práci už pěkně dlouho, baví je, a oproti individuálnímu obchodování doma u monitoru jsou ve společnosti, mezi lidma, což je někdy plus, i kdyby to mělo vydělávat míň ..

K těm analytikům, myslím, že si pleteš špičkovýho analitika a špičkovýho obchodníka ;-) Nevím, jestli víš, jak vypadá práce analytika, ale pro mě je to poměrně slušně placená nenáročná pozice bez nutnosti podstupovat jakýkoli riziko, za fixní stálej plat (pochopte že někdo ho prostě má rád!), jenom náročná na teoretický znalosti, navíc opět ve firmě mezi lidma ;-) ..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Millis,

nejak jsme se nepochopili. Regoval jsem na tvuj nesouhlas ohledne vydelavani velkych penez brokera pro sve klienty a jeho osamostatneni. To nema s komisemi co delat, to ze tady brokeri odiraji klienty na komisich je jasny snad kazdymu, vydelavaji akorat na jazykovy bariere, protoze jinak by u nich nikdo soudnej nemohl byt a sel by ven.

Ale me zajimalo vysvetleni tohoto tveho narozu, pokud muzu byt az tak vlezly :)
-------------------------------------------------------
> A ještě jedna věc, absolutně nesouhlasim že kdyby
> byl broker dobrej a svejm klientům pravidelně
> vydělával vysoký peníze, že by s tim seknul a šel
> obchodovat sám.

Protoze ja si myslim, ze pokud by byl tak uspesnej, tak pokud ma rozum, tak by udelal fond a vydelal sam pro sebe i pomoci cizich penez. Viz treba priklady z Market Wizards, kde bylo take par takto uspesnych brokeru, ktery toho nechali, protoze v trzich sami vydelali daleko vic nez by meli z komisi.

A u tech analytiku mi jenom vadilo slovo spickovy. Protoze spickovy znamena aspon pro me uspesny a to tady nikdo neni, teda aspon ty co znam z televize, protoze ty umi akorat komentovat to co se stalo. A tomu ze jsou radi za svuj plat rozumim, protoze kdyby meli byt odmenovany na zaklade svych vysledku, tak by tu spickovou praci asi nikdo nedelal. Zadny flame, ale ja si to takto myslim.

A jeste me napadlo, jak jsi psal o tom, ze tu praci delas abys cerpal zkusenosti pro trhy. Nebyla by lepsi prace toho analytika nez brokera. Vubec nevim, jake jsou pozadavky nebo tak. Ale co se tyce studia trhu, tak bych to videl jako prinosnejsi nez byt jenom stroj na nakup a prodej.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:

já teda nevím co na tom nechápeš.
předně mám pocit, že mícháš hrušky s jabkama. mluvíš o brokerských komisích, které jsou pár dolarů proti třeba několikaset dolarovému zisku nebo prodělku. Millis přitom jasně mluví o podílu na zisku, ne o komisích, přičemž podle Millise je tento podíl min. 50ti procentní. min. 50% ze zisku klienta bez jakéhokoliv rizika podílu na ztrátách se ti zdá, jako špatná volba?

taky máme asi rozdílné názory na pochopení trhů. analytik je podle mého pouhý teoretik, který na základě čísel a různých fundamentů, aniž by přitom třeba musel nakouknout na graf, určuje, nebo se snaží určit, co daná komodita asi udělá ...
oproti tomu makléř je ten člověk, který kouká do grafů celý den a prakticky obchoduje bez rizika cizí peníze ... takže kdo z těchto dvou lidí se asi lépe dokáže prakticky pohybovat v trzích a tyto také obchodovat ...?

... a se založením fondu se opět dostáváš někde jinde. pokud je někdo spokojený zaměstnanec za pravidelný měsíční plat, který jiný nevydělá za rok, proč by šel do nejistého podniku, přinášející nemalá rizika ... ? úspěšný zaměstnanec autosalonu a úspěšný prodavač aut si taky hned neotevírá hned vedle svůj nový autosalon ne ...?

lidi jsou různý a pokud říkáš, že někdo nemá rozum, když neudělá to či ono, tak ten někdo stejně tak může říci o tobě, že nemáš rozum, pokud by jsi něco takového udělal ... prostě každému vyhovuje něco jiného ... je to jednoduché ne?

P.S.: ... mě by spíše zajímalo, kteří lidé a proč dávají těmto společnostem své peníze, aby pak o ně přišli - viz příspěvek o nějaké kolegyni, která ze ztráty peněz klientovi měla ještě srandu ...
je jasné, že pokud tady takoví lidé budou, budou fungovat tyto společnosti, které budou zaměstnávat nějaké lidi, stejně jako mnoho jiných podobných firem, které jsou založeny na tahání peněz z kapes svých klientů ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevinny dotaz na jeden nazor a jaka se z toho vyvinula diskuze.

Ale ja jsem reagoval na slova "pravidelne vydelaval vysoky penize svym klientum".

Je uplne jedno na cem broker vydelava, jestli jsou to komise nebo provize, ale ani u provize si nedokazu predstavit, ze by si broker stahnul 50% techto VYSOKYCH penez. A proto mi to prijde jako spis charita ze strany brokera, ze by v tomto hypotetickem priklade, vydelaval vysoke penize klientum a sam z toho mel jenom nejaky podil. Nebo spis nez charita, placani schopnostmi. Ouklend ma pravdu, ze videt neco rozumne je subjektivni, takze muj nazor je, ze mi to neprijde moc rozumne.

Millis prezentoval svuj silny nazor (mel tam absolutne nesouhlasim), tak me zajimalo, co je za tim. Nechci aby ta diskuze pusobila jako chytani za slovo, ale zajimalo me, jestli za tim jeho nazorem neco je, v cem bych si mohl rozsirit obzory.

A vypada to, ze za tim nic neni. Pouze klasicky pripad ceskeho brokera, ktery bez ohledu na vysledky zdima penize z lidi. Coz podle me nema moc spolecneho s tim vydelavanim vysokych penez pro klienty.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to 911:

jasně. tomu rozumím. spíš jsem nepochopil to, že někdo dá firmě ke zhodnocení své peníze a přijde o ně. asi si to takový člověk může dovolit. uvolnit určité finanční prostředky k jejich zhodnocení ovšem s rizikem, že o ně může přijít.
nevím, jestli se makléřské firmy nějakým způsobem podílí na ztrátě svěřených financí, nebo jestli svým klientům garantují určité minimální zhodnocení, jako to dělají třeba zrovna fondy apod. nebo zkrátka oznámí klientovi: no minulý týden jste tu měl peníze, ale dnes už tu nemáte nic ....? tak to funguje? plné riziko investování za obchodníka přebírá klient?
někde se tu psalo, že tyto firmy dokáží udělat obchodníka takřka z kohokoliv, bez větších teoretických či praktických znalostí o trzích. potom si nedělám moc velké iluze, že by takoví obchodníci dokázali efektivně zhodnocovat peníze klientů ...
no. třeba je skutečnost jiná. třeba takový obchodník jen plní příkazy zkušenějších obchodníků, zmíněných analytiků apod. ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

budvar

To já se vsadim klidně s tebou :-) Myslím že jsem sám napsal že takových lidí co vydělává klientům peníze je minimum, ale že takový jsou, a přesto to dělaj dál a neobchodujou si sami. Dál si myslím, že si asi nerozumíme v pojmu špičkovej analytik. Ono taky v různým prostředí to asi jde brát různě, ale v makléřský firmě není analytik ten co rozhoduje o tom kolik klientů bude vydělávat a kolik ne, o tom rozhoduje broker. A pokud broker je idiot a zavolá klientovi že nakoupíme tohle a tohle protože se tak sám rozhod, aniž by mu to jakejkoliv analytik doporučil, což se prostě děje ve většině případů, tak to je pak průser. Špičkovej analytik je pouze člověk se špičkovejma TEORETICKEJMA znalostma trhu, ekonomiky, financí podniku atd ... ty on všechny zpracovává a předává brokeroj, kterej by na základě nich a vlastních praktickejch zkušeností měl činit rozhodnutí, ale to se bohužel neděje, protože každej broker si myslí že spolknul všechno moudro a sám zvládá sledovat události, vybírat z tisíce možnejch titulů, provádět u nich analýzu, do toho hlídat pozice svejch 20ti klientů a ještě občas vzít telefon a snažit se nalákat klienty nový. A u toho samozřejmě řadu dalších věcí ... a protože to samozřejmě nikdo nezvládá, tak potom to vypadá tak jak vypadá ... 90% klientů prodělává ... věř mi ale ještě jednou, analytik s tim nemá nic společnýho ...

yax

Podívej, pravidelnej vysokej zisk klientům pro mě znamená i 5% měsíčne, což z milionu dělá 50 tisíc pro klienta... pokud si vezmeš že komise jsou třeba 1%, tzn. nákup+prodej = 2%, za měsíc minimálně jednou ten milion protočí, tzn. na komisích 20 tisíc, z toho broker dostane cca 5 tisíc, z jednoho klienta. Teď on těch klientů má třeba deset, jeden z nich dal 3 milióny, druhej 10 miliónů, a už si spočítej co to dělá s komisema, takovej broker si vydělá mnohem víc než zhodnotí jednomu klientovi, respektive sobě, kdyby obchodval sám, a navíc bez rizika ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Millis

presne na toto som sa pytal, len si mi neodpovedal. chcel som vediet ci stale existuje moznost, ze ak broker urobi klientovi povedzme 30% zisk a pretoci s toho 20 % na poplatkoch tak ci za to ma nejake sankcie.

kedysi bolo take nepisane pravidlo , ze ak broker ci skor makler isiel s klientovimi prachmi to plusu tak mohol robit akekolvek mnozstvo obchodov ale ak urobil nejaku miernu stratu, prachy pretacat nemohol. pod pretacanim prachov myslim to ze mal uz nahromadeny nejaky zisk a ten potom postupne mohol sekat na poplatkoch. frekvencia obchodov rastla zo ziskom . to boli ale poplatky zalozene na inom principe ako dnes. to sa obchodovali akcie 1:1 , ziadna paka , a poplatok sa delil medzi burzu, skutocneho brokera na burze, a maklera ktory ten obchod urobil.

napis prosim ta ako je to teraz. mozu sa obchodovat aj futures na paku, popripade FX?

dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano jde všechno.
Páka sem páka tam. Když nezabere,majzneme s ní klienta. Prostě páka je vždy v náš prospěch.
Dokonce jsou možné věci, o kterých ani Tomáš s Petrem neslyšeli a Larry Williams by se divil.
Kam se na nás hrabe prohnilý kapitalizmus.
Prostě zázraky na počkání, nemožné do tří hodin (dřív to bývalo do 3 dní, ale děláme co můžeme, aby klienti byli spokojení a my měli plnou kapsu a včas vzali kramle).
Ale konec legrace. Poctivý boker a schopný analitik pracující ve prospěch klientů u nás dopňují spolu s poctivým soudcem trojici pohádkovýh postav.
Ale český Honza je převeze.
BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este som zabudol dodat 4 osobu ktora mala tiez s poplatku % a to bol veduci maklera, takze spravne to bolo tak ze sa poplatok delil medzi Burzu - Brokera - Maklera (juniora alebo asistenta) - Maklera (seniora ci veduceho timu)
pokial nemal Junior dostatocne portfolio klientov a nejaky ten certifikat ci maklersku skusku bol v pozicii sprostredkovatela.

Btw: minule som videl velmi dobry film o takejto strukture fungovania spolocnosti. bohuzial si na meno nespominam ale bolo tam velmi pekne opisane o co vlastne ide. v miestnosti 50 ludi bez licencie a 5 s "licenciou" (veducich). vsetci s telefonmi na uchu a praca v ohromnom hluku. zrazu jeden s tych 50 zakrical mam obchod. vtedy k nemu priskocil jeho veduci a "zatvoril" klienta . mlady mal tucnu proviziu a makle zavrel kontrant na balik prachov.
toto sa aplikuje v sofistikovanejsich formach doteraz. akurat nieje celkom dobre specifikovane kde konci biznis a zacina podvod. takze celkovo to viznieva v neprospech maklerov a vsetci len nadavaju, hoci je to v samej podstate normalny biznis.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...