Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pracovat jako broker?


addonics

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás,
jelikož nemohu ještě založit nové vlákno, chci se Vás zeptat na firmu Profijet, která nabízí spoustu věcí co se trhu týče (poradenství, tech. a fund. analýzy + další věci). Po tom co jsem četl na nejmenovaných stránkách za "recenze" na práci burzovní makléř u JINÝCH firem se té práce velmi bojím, četl jsem zkušenosti jiných lidí, kteří dělali u brokerských firem, kde je manažeři tlačili do nesmyslného ukončování obchodů a znovu otevírání za účelem zisku z poplatků.. Mám v plánu odstartovat v této společnosti nějakou kariéru a získat zkušenosti, teoreticky znám snad 90% věcí, když nepočítám všechny možné Fibonaciho metody :D, sám jsem se zaměřil pouze na jednu - to jen tak na okraj, ale praktické mám pouze na demo účtech, kde psychiku nemohu nijak zvlášť otestovat. Mám vytvořených obchodní plán pro vstupy a výstupy + i zpracovaný jednoduchý money managment.

Opravdu budu rád, když mi nějaký burzovní makléř přímo napíše, zda-li mám šanci najít vůbec seriozní firmu, která se stará o klienty i z etického a morálního hlediska + třeba i její jméno. A zda-li někdo nemá zkušenosti přímo se zmíněnou firmou.

U výše zmíněné firmy jsem byl na pohovoru, který byl velmi krátký (15-20 minut, ani jsem nestihl říct vše) a byl jsem téměř ihned přijat. Jednatel firmy mi přišel jako seriozní člověk, jen nemám zájem se upsat na 1 rok strávený u telefonu + další 1 rok strávený v podstatě okrádáním lidí, samozřejmě netvrdím, že se tam něco takového děje, jen vás žádám o názor.

Arogantní poznámky, či narážky si prosím nechte, potřebuji jen názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 233
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Tak se podělím o svou zkušenost.
Frima, kterou jsem uvedl má skvělé zázemí a prostředí, žádný zmatek, prostě menší kolektiv a je vidět, že jim na klientech záleží. Tak mě potěšilo, že ta spousta strašáků na netu není až zas tak pravda. Zkusil jsem si obvolat asi 40 čísel, ze kterých jsem získal pouze jeden kontakt, takto to dělat 3 měsíce bych asi neustál :D Jen mě mrzí, že nemám pevnější vůli, abych to překousl, ale vnucovat lidem produkt není pro mě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Zdravím cztrader,
myslím, že bych mohl říci, že mám krátkou zkušenost s proprietary firmou, která se jmenuje Quinary Capital Trading s.r.o.
Aktuálně hledají daytradery do svého pracoviště v Praze.Dnes jsem byl u nich na pohovoru, kde na mě zapůsobili poměrně solidním dojmem, ačkoli když jsem začal pokládat otázky na téma tradingu, paní sama přiznala, že toho moc neví.Poměrně zajímavá byla situace, kdy se mě ona dáma zkoušela, jak reaguji po psychologické stránce, což bylo až úsměvné.Poté sem byl předveden před dalšího pracovníka, který toho věděl podstatně víc, ale neomaleně zmínil, že není trader, což mě donutilo k pousmání.Bylo mi řečeno, že obchodují všechny finanční instrumenty s vyjímkou obligací, což mě potěšilo.S pánem jsem měl poměrně zajímavý rozhovor, protože spoustu věcí, které znám pod určitým názvem, onen pán znal pod jinými.Vysvětlil mi, že obchodují v DOM, což pro mě v kombinaci s mým mizerným zrakem a mé dvouleté "praxi" tradera obchodujícího pouze z cennového grafu, nebylo zrovna potěšující.Toto byl průšvih číslo 1.Průšvih číslo 2 bylo zjištění, že nejdříve se budou obchodovat pouze evropské trhy a za pár měsíců prý snad USA, což mě opět nemile překvapilo, protože obchoduji pouze NQ.Poté se mi zmínil o jejich obchodní platformě s děsivým názvem Orbixa, která prý nemá žádné skluzy v plnění, protože je prý napojena přímo na burzu.Dále byl zmíněn 20% podíl na zisku z vlastního obchodování.Zaměstnanecký poměr prý nebude, tudíž si zdravotní pojištění, daně atd, řešíte sami.Pokud by jste stále prodělávali, tak vás se vás prý beztrestně včas zbaví.Ukázali mi i prostory na obchodování, kde každý trader má dvojici 17" monitorů, upřímně jsem čekal, že budou větší.Toto byl tedy výčet mé zkušenosti s touto firmou.Doufám jen, že si pod pojmem proprietary představujeme slovo stejného významu :).

Přeji mnoho úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím hooky,VISO
ano, 20% /měsíc je vše, co budes mít, což se mi taky zdálo málo, a tak jsem je na to upozornil.Kapitál ti do začátku dají, prý opravdu velký(až 2 miliony dolarů snad :S).Trochu mě překvapilo, když mi řekli, že jejich platforma má nastavené velké neměné stop-lossy.Hledají asi 30 lidí, které rozdeli do 3 tymů, od tech nejlepsich az po ty tradingem nepolibene, takze pro tu 3. skupinu asi nejake zauceni bude.Mě, k memu udivu, by pry soupli do toho prvniho :D.Takze asi takto.

Přeji mnoho úspěchů. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

morfin: 20% na mesiac ? to nie je ale vobec zle co ak by som mal 5 mesiacov plusovych a 5 stratovych ? ja zarobim a spolocnost prerobi nie ? ..na stratach sa asi nepodielas :-D

ale zaujimave.. urcite daj potom vediet ako to dopadlo a tak..

..
neviem ci by mala taka spolocnost zaujem o mna ak obchodujem na dennom grafe :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

morfin

20% je dost malo , s tym suhlasim, bezne prop trading firmy vacsinou maju 2 modely vyplacania.

1) fix + % (kde sa to % zacina niekde bna 10% a postupne stupa)
2) len percentualny bonus zo zisku a ten standardne zacina na 30% a moze sa pohybovat az na 60-70%

ak sa jedna len o bonus 20% zo zisku . tak je to dost malo. tato formulka sa pouziva pri hedge fondoch kde si beru manazeri proviziu 2/20% kde 2% su z objemu investicie a 20% zo zisku . ale pre prop. trading je to model neefektivny. pretoze zauzivane je ze novy trtaderi nedostavaju viac ako 30-50k USD do zaciatku. ziadne miliony necakajte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:
Na jaké časové bázi jsou provize vypláceny - týden, měsíc ...?
A předpokládám, že se jedná o vyplácení jen z čistého přírůstku - když obchodník jeden měsíc prodělá 10% a další měsíc vydělá 11% a vrátí se tak na nulu, nedostane za oba měsíce nic? Jinak by na tom firma těžce prodělávala.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj mikeeY,
já osobně jsem na 90% rozhodnut tuto nabídku nevzít a to z následujících důvodů:
1.vypadá to, že obchodují pouze přes DOM, nikoliv přímo z grafu jako já(dnes se to snad dozvim určitě)
2.obchodují zatím pouze evropské trhy, já obchoduji pouze NQ
3.malý podíl na zisku(20%), na NQ vydělávám papírově 1000USD, takže jedinou alternativou jsou multikontrakty, ktere ale nechci zatim jako začátečník obchodovat
4.doprava do Prahy vlakem je dost drahá+pojištění, daně,atd.
5.mají předem nastavené stop-lossy, které se nedají změnit a jejich strategie výstupů na mě také neudělala dobrý dojem.
6.přijde mi, že mají poněkud růžové brýle, co se týká tradingu.
7.údajně bych se o sve know-how měl dělit s ostatnimi a během obchodování diskutovat, což je
:S
8.nedozvěděl jsem se výši komisí za 1 obchod
9.tato nabídku se mi celá jeví jako řízená sebevražda

Já osobně jsem ve stádiu, kdy hledám práci, abych si mohl vydělat na základní kapitál a toto se zpočátku jevilo jako úžasná alternativa, ovšem ted po dlouhém přemýšlení to vidím přesně opačně.

Přeji mnoho úspěchů

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...