Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pracovat jako broker?


addonics

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 233
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Majitelem firmy je Jan Martásek, který má prsty v PPP projektu na dostavbu Ústřední vojenské nemocnice (jelikož stát ten projekt zrušil, měl by pan Martásek obdržet od státu kompenzaci ve výši něco kolem 250 mil CZK), emigroval do Kanady, byl investičním bankéřem. V příštím týdnu bych měl mít s panem Martáskem schůzku, tak jsem zvědavý.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak, abych se vrátil k tomu, co napsal morfin:

Osobně si nemyslím, že by se obchodovalo pouze přes DOM, pan Martásek chce, aby se jelo podle principů Rosse, tak si myslím, že grafy normálně budou.
Taky si tak trochu myslím, že mají růžové brýle, na druhou stranu, co jsem tak pochopil, tak i když bude některý trader úspěšný, ale většina z nich neúspěšní, kancelář se zavře. Proto asi nejspíše chtějí, aby se trader podělil s ostatními, aby ti úspěšní se snažili táhnout ty méně úspěšné/nezkušené apod.
Dále, co jsem tak pochopil, tak komise by měly být placené přímo Quinary, stejně tak ztráty by měla pokrýt firma s tím, že pokud bude trader delší dobu ztrátový, firma se s nim rozloučí. (možná se mýlím, nevím)
Trader prý bude platit nějakou symbolickou částku za pronájem kanceláře a počítače, přímo jsem se ptal, o jakou částku se jedná - bylo mi řečeno, že půjde třeba o 1-100 CZK na měsíc - je to spíše z právních důvodů.
Do budoucna se počítá i s obchodováním na USA trzích, ale spíše záleží, jak bude kancelář úspěšná.
Také mi bylo řečeno, že by do budoucna chtěli, aby se obchodovalo nonstop.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

morfin: mě přijde, že máš zkreslené představy, jak to v takové firmě chodí. Přečti si třeba One Good Trade od Mike Bellafiore, pochopíš třeba, že sdílet znalosti není nic proti tobě, ale naopak přínos pro všechny zúčastněné.

Příští týden jdu na pohovor, jsem zvědavý - vy je líčíte, jako by byli parta amatérů co někde našli pár mega teď neví co s nima :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim navratil a ostatni,
asi mas pravdu, ze mám zkreslené představy o práce tradera ve firmě, viděl jsem akorát jednu traderku ve WallStreetWarriors, nicméně, pokud chci brát nějakou nabídku, tak mou základní podmínkou je, aby mi tato nabídka vyhovovala a ne opačně.Pokud jsem majitele vylíčil jako amatera, tak se omlouvám, protože to bylo špatně pochopeno.Já sám jsem s ním v mnoha věcech souhlasil, ale na některé věci máme zkrátka jiný názor.Proč jsem rozhodnut tuto nabídku nevzít jsem zdůvodnil snad dostatečně.Pro mě je to zkrátka do očí bijící past.Panu Martáskovi jsem před týdnem poslal e-mail, kde jsem mu poslal ukazku obchodování v DOM a přímo v grafu, aby se vyjadril, ale on neodpověděl.Tak jsem jej kontaktoval, zda by byl tak laskav a tento email si vybral a přečetl si jej, řekl, že ano, ale do dnešního dne mi neodepsal.Toto nepovažuji za standardní jednání.Já osobně nemám problém někomu sdělit svůj obchodní systém, ovšem nemyslim si, že by to k něčemu bylo.Ale nedovedu si představit, že bych během obchodování, kdy se potřebuji soustředit a koncentrovat bych měl s někym diskutovat či poslouchat cizí rozhovory.Nejsem zkrátka týmový hráč. :)
Jejich platforma s přednastavenými stop-lossy a asi i profit-targety mě také neohromila.A nejsem také v situaci, kdy bych si mohl dovolit vyhodit několik tisíc za dopravu a zdravotní pojisteni.Takze asi takto?

Přeji všem mnoho úspěchů

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil Napsal:
-------------------------------------------------------
> morfin: mě přijde, že máš zkreslené představy, jak
> to v takové firmě chodí. Přečti si třeba One Good
> Trade od Mike Bellafiore, pochopíš třeba, že
> sdílet znalosti není nic proti tobě, ale naopak
> přínos pro všechny zúčastněné.
>
> Příští týden jdu na pohovor, jsem zvědavý - vy je
> líčíte, jako by byli parta amatérů co někde našli
> pár mega teď neví co s nima :-)
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 23.09.
> 14:11 uživatelem navratil.

aby nedoslo k omylu. ja som rovnako nemyslel ze su parta amateru . len som vyslovil myslienku , ze na zaklade informacii ktore tu odzneli skutocne nieje mozne povedat ci maju alebo nemaju prehlad o tom ako to na trhu chodi.

ja osobne mam dost dobru predstavu o tom ako taketo firmy funguju a skutocne som zatial este nevidel jeden jediny pripad, kde by traderov naberali masovo, bez patricneho vzdelania alebo dost prisnych podmienok vratane trackrecordu. nehovoriac o tom 20%bonuse . to sa proste nerobi. pre tradera je 20% bonus neadekvatne ohodnotenie a ziadny skuseny obchodnik im tam nepojde robit a drviva vacsina tych neskusenych si po pol roku vypyta dvojnasobok inak odidu. taka je proste realita. a tym padom firma nestraca len pracovnu silu, ale odchadza jej aj know how. tych beginerov nepustia urobit ani tuk pokial neprejdu treningovym programom. ktory ma tiez hodnotu x tisic eur.

informacie ktore som si precital ma teda vedu k uvahe, ze chcu skutocne mladu krv bez zauzivanych veci a chcu ich proste vychovat. na to je ale potrebne mat skuseneho senior tradera a risk manazera ktory nastavi trading desk tak aby firma nepadla na hubu.
co sa tych strategii a zdielania know how. je dost naivne si mysliet ze firma naberie 3 velke skupiny ludi ktori sa chcu stat tradermi a necha ich obchodovat ich strategie. to sa proste v serioznych firmach nerobi nastavit risk manazment na taku velku heterogennu skupinu je nadludska uloha.

takze aby som to uzavrel. chyba kopec informacii na to aby sme dokazali povedat ci je ta ponuka seriozna alebo neseriozna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pohovor proběhl a musím se morfinovi omluvit, že jsem pochyboval. Ještě pořád zpracovávám vylechnuté informace a přemýšlím, co jsem nepochopil, protože to, co mi řekli, jde úplně proti mým dosavadním zkušenostem z tradingu.

Jestli jsem to tedy pochopil správně, tak systém spočívá v tom, že trader bude obchodovat firemní peníze a z případných zisků bude brát 20%. To dejme tomu dává smysl. Docela mě ale dostalo, že si to představují tak, že naberou v podstatě kohokoliv kdo má pozitivní přístup a nějaké zkušenosti (klidně demo), týden bude osahávat platformu na demu, pak týden bude tradovat naostro s $500 a pak se bude obchodní účet pomalu zvyšovat podle dosažených úspěchů až na ty teoretické $2M. Obchodní systém si každý přinese vlastní nebo si ho za ten týden vymyslí, neexistuje žádný training, žádný supervisor, trader prostě jede na svoje triko. Paní tam přede mně položila Day Trading od Joe Rosse, že z toho by se jako mělo vycházet, ale nějak nechápu, jak to chtějí v praxi zařídit. Na traderovi je i volba trhu (což s $500 účtem může být trochu oříšek), ze začátku ale něco v Evropě, aby se tradeři dokázali všichni sejít ve stejném časovém pásmu.

Kdybych měl najít nějaký způsob, jak by to celé mohlo fungovat, tak asi jedině tak, že se z těch nabraných lidí vyloupne nějaký talent nebo někdo, kdo tradovat umí, a tím, jak postupně dostane přístup k velkému účtu, bude pokrývat ztráty těch neúspěšných, kteří budou mít malé účty a tím pádem i malé ztráty. Pak by takový člověk mohl pár lidí i něco naučit a nakonec by to mohlo fungovat a firma v globále být v zisku.

Celá ta koncepce mi ale přijde jako hodně naivní a pořád nějak nemůžu uvěřit, že to tak opravdu je a že to myslí vážně. Pořád přemýšlím kde je v tom schovaná a geniální myšlenka a proč věří, že to takhle může fungovat. Tady by to měla být pobočka nějaké celosvětové prop trading firmy, která prý je v zisku a měla jediný ztrátový den v historii. Pokud je tohle pravda, tak to asi nějak funguje, ale uniká mi proč, v čem spočívá jejich edge. Docela jsem zvědavý a mám chuť to zkusit a přijít tomu na kloub, pokud jsem si teda svým negativistickým přístupem už nezabouch dveře.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nezobrali, tak daleko jsme se ani nedostali - sdělili jsme si informace a svoje stanoviska, ale nijak jsme to neuzavřeli. Nechám si to pár dní projít hlavou a pokud se rozhodnu, že to pro mě je zajímavé, tak zkusím navázat. Ale vzhledem k tomu, jak paní na pohovoru postupně tuhnul úsměv, obávám se že jsem za negativistu a rozvraceče morálky a jsem mimo hru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim navratil,
nechci delat chytreho a reci typu ze jsem to rikal, ale jsem rad, ze jsi měl možnost osobni konzultace a tedy možnost udělat si vlastní názor na věc.Mě samotnému trvalo také pár dní než jsem vše vstřebal a zhodnotil.Jinak s těmi 500USD jsi mě překvapil, protože to jsem nevěděl a ještě více mě to utvrdilo v tom, že tato nabídka nemůže fungovat v reálu.Edge podle mě nemají, možná ani nevědí co to je. :D

Přeji všem mnoho úspěchů

P.S.Pokud by jsi tu nabídku vzal, pokus se prosím pravidelně reportovat, protože by mě zajímalo, jak to bude vypadat v reálu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj morfin,

no, přemýšlím o tom... ale je zde mnoho otazníků, na které bych se rád ještě v té firmě zeptal... ono to ale není tak, že by brali úplně všechny, u kterých vidí pozitivní přístup... První skupina by měla být složena z traderů, kteří již někdy obchodovali, druhá pak z traderů, kteří buď už obchodovali, nebo mají zkušenosti aspoň s testováním, papertradingem apod. Teprve poté by měl být dán prostor pro lidi tradingem nepolíbené, u kterých se pak bude zjišťovat, zda mají talent. Popravdě nevím, jakým způsobem to chtějí zjišťovat a zda je to, co jsem teď napsal celé pravda, ale rozhodně se na to chci ještě zeptat.

Řekl bych, že všechny ty naše pochybnosti pramení z toho, že se v zásadě jedná o první prop firmu u nás a všichni jsme velmi opatrní. Na druhou stranu je mi sympatické, že celé to prostředí je dle mého názoru OK a majitel se rozhodně nikde neschovává.

Jako nějaký fake mi to zatím nepřijde, přemýšlím, že to zkusím. Svým způsobem nic neriskujeme...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj mikkeeY,
je vidět, že máš kuráž a odvahu, protože ji zajisté budeš velmi potřebovat.Co se týče mně, já své stanovisko neměním.Trochu mě překvapuje, že po 20 letech od revoluce je toto první tradingová firma u nás, ale protože žijeme v ČR, tak by to nemělo být překvapující :).Pokud do toho půjdeš, zkus prosím napsat občas nějaké dojmy, protože by mě zajímalo, jak to bude vypadat v reálu.

Takže přeji hodně štěstí :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...