Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Přes koho obchodovat ?


tronak

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 138
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim vsechny v novem roce. Jsem v tradingu cca 2 roky a čím víc se rozhlížím, tím větší u mne mají uznání tvůrci tohoto webu. Jelikož mě nezajímá jen trading, ale take politika, tak snad jen povzdech, ze mi je velice smutno z toho, ze podobní lidé se zatím nenacházejí na české politické scéně.

Ted jen kratce k dotazu. Prosim nekoho kdo obzhoduje Prazkou burzu, aby mi dal tip na sveho brokera s kterym je spokojenej. V pripade Prazke burzy mi jde spise o investice, nez o trading. Takze dlouhe pozice, dividendy, mala nebo nulova paka. Diky a s pozdravem Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

nazdar,
som uplny zaciatocnik, dostal som sa k tejto stranke tak ze ma kamos sem navigoval, predtym nez som vidiel tu stranku som si myslel ze obchodovanie s akciami a komoditami je jednoduche -) no postupne prichadzam nato ze nieje, zacal som obchodovat cez patriu. ake na nu mate nazory? no postupne uvazujem ze stiahnem peniaze a radsej nastudujem vsetko a az tak sa zacnem tomu plno venovat, ako som si vsimol vela ludi tu robi cez platformy chcem sa opytat, da sa do danej platformy dat si urcitu akciu a sledovat ju cely den a postupne kupovat, predavat alebo ako to vlastne vyzera? proste fakt neviem kde mam zacat, takzeasi tak dik moc inak ak mam na patri kurzy akcii omeskane o 20 min robi to pri obycajnom obchode vela?? dik moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj vodafone,
ohledne Patrie ti asi neporadim, ale na financnikovi doporucuji zacit komoditnim manualem a az ho cely prectes tak si vzdy vybrat nejake tema (treba psychologii obchodovani, nebo treba woodieho system, nebo cokoliv jineho) a zase to cele precist. Kdyz ti nebude neco jasne, pouzij forum. Nejdriv skus pouzit funkci vyhledavani a kdyz nenajdes odpoved, tak se ptej. Urcite ti tu radi poradi.

Na ruznych platformach samozrejme muzes sledovat ruzne akcie, ale platforem je spousta kazda ma sva + a -, je na tobe co si vyberes.

Co se tyce zpozdeni dat : Jde o to jak obchodujete. Na nejake intradenni obchodovani v ramci minut to asi nebude, ale co se tyce pozicniho obchodovani, nemel by to byt snad zadny problem.

Ahoj a preju hodne trpelivosti ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Vodafone:
Je hodně věcí, které je potřeba vzít v úvahu, než začneš obchodovat. A k ziskům v obchodování bývá dlouhá a trnitá cesta.

1. Je potřeba hodně studovat. Nemusí to být mnoho informací. Ale je potřeba je dostat pod kůži. Musí sestoupit z hlavy do srdce. [bold] Nespěchat.[/bold]
2. Je potřeba si zjistit, jaké trhy obchodovat. Čím je možný větší zisk, tím je také větší možnost ztráty. A pokud ty chceš na trzích vydělat, tak někdo jiný prodělá. Myslíš si, že to budou nějací ti pardálové, co se tím živí? Respektivě kdo zaplatí ty jejich zisky? Nebudeš to ty? (a já). Doporučuji méně agresivní trhy a méně agresivní obchodování. Podle mne [bold] swing obchodování akcií[/bold]. Pokud se udržíš bez ztráty, a nebo prvotní ztrátu doženeš a pak začneš třeba jen mírně vydělávat, tak se můžeš poohlédnout po dalších možnostech. Osobně si nemyslím, že pro začátek je dobré intradenní obchodování futures. To už je lepší dát ty peníze na charitu. :)
3. Osvojit si svůj obchodní přístup-systém. Použití [bold]FA-fundamentální analýzy [/bold] a (nebo) [bold] TA-technické analýzy[/bold].
4. Přizpůsobit možnosti obchodování svým finančním možnostem. Čím menší účet, tím větší moždost jeho vynulování. A nikdy ne poníze, které potřebuješ. To znamená [bold] žádné půjčky!!![/bold]
5. Časem zjistíš, že jsou důležité poplatky. A pokud obchoduješ v ČR, tak poplatky jsou dost vysoké. I FIO, které má nejnižší poplatky při obchodování s akciemi, tak je má 10x větší, než brokeři v USA. To znamená, že za celý obchod (nákup+prodej) je to skoro 20x více. A to může hodně zamíchat v ziskovosti tvého obchdování.
. . .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to harmonie (+vodafone):
vaše věc a názor co píšete, tak jak každého zde, ale něco k té vaší odp.:
1....někdo jede přes hlavu, jiný přes srdce, někdo přes oboje. Občas se to ale plete a pak to dělá docela paseku která část za to vše vlastně může :-)
2...nesouhlasím že čím větší možnost zisku, tím větší možnost ztráty. Stejně tak ani zdaleka nemusí platit neustále omílané že "pokud já vydělám, nutně někdo jiný prodělá". Zavání to zápasem gladiátorů: když soupeře nezapíchnu já, zapíchne on mě. Omyl! Zkuste sám zvážit kdy to neplatí :-)) (přitom obchodují obě strany - abyste náhodou neřekl že tehdy kdy nikdo nic nedělá)
3...swing akcií: OK, zkuste ale spočítat kolik musíte investovat (oproti jiným možnostem) abyste z toho něco měl.

Není rada ani tip ale:
ani začátečník by se už dnes nemusel bát derivátů. Jejich potenciál je ohromný, dají se zkusit s velice nízkými vstupními částkami, jejichž i úplná ztráta by nemusela i při porušení všech pravidel trejdu ohrozit kapsu, natož výše zmiň.hlavu či srdce obchodníka.

:-)) udělejte si to tak jednoduché jak jen to jde

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad 1. Myslel jsem spíš, že je potřeba [bold] praktická znalost[/bold] (indikátorů, patternů), než [bold]akademická - teoretická [/bold]. Nestačí nastudovat literaturu, ale prakticky to dostat pod kůži.

ad 2. Souhlasím, např. při vypisování opcí mi hrozí velká ztráta při vidině malého zisku. Ale tady zase hraje pravděpodobnost ziskového obchodu. A je motivující, když si uvědomíme, že trading není jen taková hra. Že nehrajeme proti nějakému automatu. Ale že proti nám "hrají" i velice zdatní a zkušení obchodníci. A že pokud to tak nebereme, tak s největší pravděpodobností o své peníze příjdeme.

ad 3. Souhlas. Ale jak říkají klasici: "i pomalu se nas..ou plné kalhoty". Prostě si myslím, že na začátku by měl být člověk opatrný před obchodování s pákou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

×
×
  • Vytvořit...