Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Přes koho obchodovat ?


tronak

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 138
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mám s SGT jisté zkušenosti - taky mi minulý týden volali, snažili se mi prodat akcie firmy Globel Media Productions a lhali jako když tiskne. Samozřejmě jsem jim od nich nic nekoupil, ale povídal jsem si s nimi celkem skoro dvě hodiny (3 hovory) Vyděsilo mě, jak působili profesionálně, takže jsem si o nich založil web na adrese www.about-sovtrading.com/ - tam si můžete přečíst všechny podrobnosti. Mým cílem bylo, aby můj web byl v Googlu výš než než jejich, čímž doufám zachráním pár lidem peníze. A to za těch 12 dolarů za doménu stojí :-)

A pár užitečných odkazů, které na webu zatím nemám:
www.asic.gov.au/fido/fido.nsf/byheadline/Tricks+of+telephone+investment+frauds?openDocument (tohle na ně přesně sedí)
boards.fool.co.uk/Message.asp?mid=10212932 (co je to builer room)
forum.finexpert.cz/viewtopic.php?p=13574#13574 (nejsme v ČR jediní, komu volali)

Pokud máte silné nervy, doporučuju si s nima taký hodinku popovídat - oni promrhají spoustu času a vy se pobavíte a získáte zajímavou zkušenost. Ale je to opravdu jen pro silné povahy, protože tito podvodníci dokáží bý opravdu VELMI přesvědčiví!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

To Miles:
O společnosti Afin Brokers tu máš v diskuzi celé vlákno. Jinak pražské pobočce byla odejmuta licence kvůli bordelu v jakém měli vedení svých klientů a jejich peněz. Z Prahy se před několika lety přesunuli do Brna. Neznám nikoho kdo by je doporučoval, ale slyšel jsem na ně hodně nadávat, především od klientů, kteří si s nimi něco začali. Jsou velmi drazí a přitom neprofesionální.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

to Sir George:

Obchoduji akcie a warranty přes brokerjet a o žádných požadavcích na minimální vklad, minimální obchod nebo cokoliv podobného nevím. U jiných brokerů to může být jiné, např. interactive brokers otevřou účet za min.10 000 USD.Vše by se mělo dát zjistit na webovských stránkách brokerů.Nevím jestli je to to ,co jste chtěl vědět.

S pozdravem Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Při sledování vývoje cen akcií, napadají člověka různé odpovědí, některé jsou jisté, některé jistější a některé pouze hypotetické. Vzhledem k tomu, že u nás si tkzv. "velcí hráči" vytvářejí zákony pro své záměry, je možné čekat všechno. Podívejme se např. na akcie ČEZu. Ikdyž tyto akcie se držely dlouho na úrovni, nyní zaznamenávají větší volatilitu, která je příkladem strategie, jenž chci zdůraznit. Ráno po otevření trhu zaznamenáváme velký až abnormální propad, který v průběhu dne se znovu zvedá, většinou již ne však na původní cenu. Neznamená to, že tyto akcie ovládli jen investoři, kteří v důsledku krize opouštějí své pozice (což z důvodu vystrašenosti je hloupost), ale to,že někteří ivestoři shortují a někteří jsou nucení akcie prodávat.
Jak k tomu dochází?
U nás existují společností, které jsou oprávněné obchodovat na burze. Tyto Vám nabídnou úvěr na nákup akcií ve výši např. trojnásobku toho, co investujete ze svých vlastních prostředků. Ve smlouvě si dají podmínku, že krytí prostředků nesmí klesnout pod sjednanou hranici. V případě, že se tak stane může Vám společnost celé portfolio odprodat. Pro takovéto společností je velmi výhodné, když se klientovi-investorovi přestane dařit, nejen proto,že investora čekají "menší" sankce, ale především se blíží k hranici sjednaného ručení a tudíž nuceného prodeje akcií. Společnost tak dostane zpět finanční půjčku i s úroky, včetně poplatků a navíc má možnost (resp.makléři) za nízkou cenu odkupit akcie. Peníze se tak dají doslova točit. Zvlášť, když lidí s vidinou vysokých výnosů přibývá.
Jak to, ale provést?
Jednoduše, když akcie daných titulů začnou klesat, trošku tomu pomoci, aby se dosáhlo laviny nucených výprodejů. K tomu musím znát, kde moji klienti zainvestovali, popř. dezinformacemi analytiků je usměrnit. Žně pro takovéto společností nastávají, když pokles akcií je způsoben dalšími vlivy např. krizi. Ještě větším propadům se dá pomoci prodejem akcií "velkých hráčů" např. tkzv. shortováním, což ukazuje příklad s akciemi ČEZu. Ranní propad a pak nárůst. V případě, že se společnostem podaří strhnout lavinu nucených propadů je pokles ceny i déletrvající až následný v dalších dnech. Myslím, že český chytrák má tyto metodiky v mezích zákona propracované. Nebo se mýlím? Rád bych znal názor znalců.


Myslím, že americké a některé další burzy ví proč zakázaly, alespoň na čas shortování.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

To Milo1:

Za znalce se až tak nepovažuji, ale s tím "spiknutím velkých hráčů" bych byl opatrný. Méně likvidním trhem jako je ten náš hýbou hlavně zahraniční subjekty. Jestliže nějaký fond drží větší množství ČEZu, likviduje pozici postupně třeba i několik týdnů. Samozřejmě při prodeji stlačí cenu a "vytluče" i stop-lossy malých českých spekulantů, ale s tím je při současném divokém trhu nutno počítat.

Domácí market maker je dnes spíš pasivní účastník, kterému nezbývá než "utíkat" s kotacemi, aby nebyl tím, kdo je povinen kupovat. A že by se ještě dnes někdo řídil tím, co říkají analytici? Ti, co to dělali již jsou dávno out.

Zákaz shortování pokládám za úplnou hloupost. Byl to jen zoufalý krok, který měl vzbudit zdání, že regulátoři něco dělají. Short-seller je úspěšný, když se veze na vlně obecně existujícího trendu, ale že by bylo snadné jen tak "roztlačit káru" a dívat se jak se řítí z kopce? Zkuste sám jít do short pozice a uvidíte, že to není tak triviální. Pokles kurzu vám musí nejdřív zaplatit transakční náklady, pak náklady na financování short pozice a teprve pak se začnou sypat penízky pro vás. Princip není ve zmanipulování trhu, ale v odhadu, co udělá masa a v umění ji předběhnout.

Myslím, že právě nyní se píší "dějiny burzovní spekulace". Kdo nepromešká tu pravou chvíli, bude za nějakých 3-5 let velmi, velmi bohatý.

Přeji hodně úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den, chci požádat o radu mám už jen 3000 USD. A chtěl bych zkusit obchodovat ETF, můžete mi poradit nějakého US-brokera, který mě vezme s tímto mini účtem, má dobré obchodní prostředí a i levné provize. Obchoduji přes českého brokera, ale s tímto mini účtem je to trochu těžší. Měl jsem o hodně větší účet, ale stop loss je stop loss.
Díky za pomoc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...