Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Dobrý večer, všem,

při čtení grafu kukuřice mi není jasná jedna věc. V aktuálním grafu (CH07) vidím, že dnes kukuřice uzavřela na ceně 396.40. Minimální cenový pohyb u této komodity je 1/4 bodu, což představuje 12.50 USD.

Znamená to tedy, že se cena může pohybovat na úrovních (když vezmu např. cenu 396) 396.25, 396.50, 396.75 a 397, atd.? Jestli to tak je, pak nechápu, jak může být close cena 396.40.

Možná stupidní dotaz, ale teď si tím momentálně lámu hlavu :)
Můžete mi to, prosím, vysvětlit? Nerozumím tomu.

Děkuji mnohokrát.

Přeji hodně zdaru. Maxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Duroslav:
Zdravím, zatím pokukukuju po grafech, který jsou na netu (futuresource.com). Včera večer, když jsem graf zkoumal, tak jsem viděl, že "last" cena je 396.40, tak jsem z toho usoudil, že je to uzavírací cena.

Můžu se tě zeptat, jak zjistim v těchto grafech zlomkový zápis? Potom by mi to, myslim si, bylo už jasné.

Díky.

Přeji mnoho zdaru. Maxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak abych pravdu řekl, z toho nejsem moc moudrej a přijde mi dost nepravděpodobný, že by ceny, uvedený v grafu, byly nějakým způsobem zaokrouhlený. Ale jestli to tak je...

já zatím nemám bohužel TNT k dispozici, zatím nehodlám ani stahování demo verze, jsem v úplném začátku, tak ještě chvíli počkám... I když by to s TNT bylo asi snažší, ale zatím nespěchám, tak zatím budu pracovat s grafama na internetu. Ale do budoucna určitě uvažuju o jeho koupi.

Díky za odpověď.

Přeji mnoho zdaru. Maxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

Jsem taky jeden co má lehký zmatek v cenách. Pořídil jsem si TNT a nyní testuji jeden velice jednoduchý a tedy pro mne jako začátečníka zajímavý systém. Abych si ale mohl naplánovat obchod na další den, nutně potřebuji znát poslední O/H/L/C. Pracuji s TNT, takže není problém. Pro strategiii, kterou testuji, potřebuji sledovat i denní průběh seance, ve které jsem si naplánoval vstup do pozice. Pro moje potřeby stačí i zpožděná 5min. data., takže koukám na barchart. JENŽE oni jsou ceny v TNT a na barchart jiné, někdy dokonce hodně jiné. např HGH7 z 8.2.2007:
Barchart: 24550/24690/23855/24505
TNT : 24050/24640/23960/24505
může mi někdo říct, kde dělám chybu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

můžu mít takový blbý dotaz na který jsem ještě nepřišla - na grafy jsem se zatím koukala na finančníku nebo i na FUTURESOURCE ale nechápu jak na finančníku se mám přepnout na nějaký intradenní graf se zpožděnými daty a nebo když si dám zobrazit daily graf tak jak se mám posouvat doprava a doleva - do historie a pak zase zpět
snažila jsem se na to přijít ale bohužel neúspěšně :o( jen jsem pochopila ten odkaz na daily grafy v tabulce pod tlačítkem C ale zase pokud bych se chtěla posunou o nějaký den zpět - který už není v grafu vidět tak nevím jak :o(

chci začít s grafy a né už jen s teorií a tak bych potřebovala poradit.

předem mooooc díky za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Dobry den,
jelikoz jsem zacatecnik, vrta mi hlavou samozrejme spousta veci. Stahnul jsem si demo TNT a snazim se backtestovat. Kdyz tak projizdim grafy, vidim, ze treba DowJ. IA (Open Outcry) Dec.07 v prepnuti na "Long Term Dayli" se obchoduje uz od ledna 1996. Kdyz to prepnu na "Dayli Chart", obchoduje se od ledna 2007. To se ty kontrakty obchoduji tak dlouho? Nebo je to nejake pospojovani grafu za ruzna obchodni obdobi a tudiz se Dec.2007 v lednu 1996 obchodovat nedal?
Diky za odpoved a preji hezky den.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...