Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska


Aamer

Doporučené příspěvky

Hezký den všem,
rád bych se připojil k dotazu Frantiska1, řeším úplně stejný problém, tedy převod USD od IB na dolarový účet u FIO banky. Ve Fio bance jsem dostal nejrůznější informace, od toho, že žádnou korespondenční banku nevyužívají, přes to, že je jí Bank of New York, která mi ovšem peníze vrátila zpět, poté mi řekli, že je to Česká spořitelna, ale možná také prý stále ČSOB. Opravdu už tedy nevím:-).
Bez vyplnění korespondenční banky ale formulář u IB nejde dokončit.
Moc děkuji za něčí aktuální zkušenost a všem přeji mnoho úspěchů v obchodování.
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 345
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dsplichal a frantisek1: komentář k FIO by byl na dlouhé rozepisování a moc se mi rozepisovat nechce (taky by to nebylo nic plodného:)). Každopádně podle mě se dá analogicky použít moje zkušenost z května minulého roku. Sice jsem posílala EUR, ale to není důležité-důležité je to, že jsem to posílala do FIO a tudíž jsem to z IB musela posílat jako WIRE (nejsou členy SEPA systému).

Takže jako korespondenční banku jsem tehdy uvedla ČSOB (IB ji má nějak v systému zavedenou. Už si přesně nepamatuju jak, ale někde na mě potom vyběhli její údaje), což ovšem vedlo k martýrium s tou reklamací poplatků. Říkala jsem si, že příště bych to zkusila s ČS jako korespondenční bankou-třeba by byl převod rychlejší a bez reklamace. Koneckonců-psal o tom, i ultratrader, že použil ČS jako korespondenční banku a prošlo to:
www.financnik.cz/forum/read.php?10,47165,190264,quote=#msg-190264

Ať sa daří!
Gábi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kuguar:
z Fio do IB mám osobně vyzkoušeno a není tam problém. Pokud uvažuješ nad zřízením účtu u Fio, jestli můžu tedy radit, tak porovnej jejich směnné kurzy které nejsou nic moc, ostatně tak jako ve většině českých bank. Jinak převody v € jsou rychlé s $ to trvá 4 - 5 dnů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj,
s posíláním peněz z IB do Fio Banky zatím nemám ale dnes jsem konvertoval USD na CZK přes SAB. Slečna Jochová mi sdělila že pro velký zájem traderů SAB založil účty pro měny USD, EUR a CZK u Fia takže směněné peníze mohu mít zpět na účtu do 30min. A opravdu to tak bylo takže maximální spokojenost.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj,

máte někdo zkušenost s převodem dolarů z dolarového účtu u FIO do IB a jaká částka vám byla připsána na účet u brokera? Ptám se proto, že u IB chci fundovat účet 10.000 $ a IB chce mít připsanou přesnou částku, ale ve FIO mi řekli, že nemůžou zaručit doručení celé částky (poplatky platím já) a některá korespondenční banka si může strhnout z posílané částky poplatek.

Když jste tedy poslali z FIO 10.000 $ s poplatky na vlastní účet, dorazilo do IB také 10.000 $?

Díky,

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...