Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska


Aamer

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny přítomné.
Momentálně se snažím o převod peněz z účtu u IB na účet v KB CR.
Existuje někde na foru návod jak postupovat krok za krokem? Výše uvedené příspěvky jsou už dost speciální.
Předpokládám že začnu přihlášením k účtu IB, vyberu položku FUNDS MANAGEMENT, podsložku DEPOSITS & TRANSFERS ....a co dál?
Díky za pomoc
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • Odpovědí 345
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Všechny Vás zdravím. Vím, že většinu z Vás to zatím netíží, ale doufám, že se najde dobrá duše která poradí. Připojuji se k příspěvku legise. Jelikož nevládnu příliš angličtinou a chtěl bych čás peněz převést od IB zpět, hledám někoho kdo poradí cestu. Jaké podsložky ... Mám účet u České spořitelny.

Díky za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hledejte slovo withdraw. sice nevim jak je to presne u IB, ale takhle je to u vetsiny brokeru. nebo napiste mail do IB. netovy prekladac vam to prelozi.
a rada na zaver. za penize co jste si vytrejdovali se zapiste na kurz anglickeho jazyka. nebo kupte za 250kc aj pro samouky. ta staci bohate :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
zkusím pomoci, ale nikdy jsem výběr nerealizoval takže je to bez záruky:

1) Funds Management / Withdrawals
2) ze 3 položek vyber Wire Transfer (elektronický přenos) - a vyber Create Institution
3) klikni na Continue dole
4) Bank Account Wire Instruction - klikni na Continue
5) objeví se cca 6 položek pro vyplnění:
- Specify a title for your instruction... == uveď název operace pro budoucí identifikaci (5-25 znaku)
- Currency of Wire Instruction == měna vyber USD nejspíše
- Customer Name - je jiz vyplněno
- Your Bank's Location/Country: == umístění tvé banky tedy ČR
- Account Number at Your Bank == číslo tvého účtu v ČR

PS Dál jsem to nezkoušel, protože jsem neměl po ruce potřebné údaje, ale budeš asi ještě potřebovat SWIFT code tvé banky.

PS2 Později při dalších přenosech v bodu 2 vybereš už jen Choose Institution místo Create Institution a mělo by se to urychlit a obejít bez mnoha údajů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj všem,
s bankami mám již své zkušenosti, tak snad přispěji.

Pokud Vám posílá někdo peníze ze zahraničí, lhostejno v jaké měně a jeho banka nemá "přímé" spojení s Vaší bankou, musí proběhnout platba přes prostředníka, třetí banku. Slouží ke cti bance IB, že si vyžádala tuto informaci od svého klienta, protože v Evropě se klidně stane, že si banku vyberou sami a Vám pak příjde částka o cca 40-100 US nižší (podle poplatkové politiky prostředníka). Jinak z výše uvedeného příspěvku (komunikace s IB) vyvozuji, že IB má účty vedené u CITIBANK. Předpokládám, že pokud budete mít účet u CITIBANK v ČR, tak by to mohla být nejlevnější varianta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím všechny,

co jsem se jen tak v rychlosti informoval, pokud budete mít účet i české Citibank (v CZK), příchozí platby v USD jsou zdarma.

Navíc jsem se informoval u financial.cz, že není problém jak pro odchozí platby do IB tak i příchozí platby z IB využívat jejich služeb - mají lepší kurz než všechny banky a zanedbatelný poplatek při platbě nižší než 500 000 Kč.
Pokud se zadaří, budu možná jejich služeb využívat při převodu od IB.

Honzin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja byhc sice 1000 taky obetoval, ale prece jenom je to mnohem vic. Tohle jedena cesta tam, navic Financial nabidne rozhodne lepsi kurz a pak je potreba myslet do bodoucna. Mely by se penizky kutalet od IB domu a to ne jednou, ale stale.: ))) A to se prodrazi. Jsem ochoten zaplatit nekomu, kdo fundoval ucet pres Financial, prevod od IB domu, pokud by byl ochoten to provezt, klidne s par dolarama. STejne k tomu nekdy musi dojit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to 911 a TomasN:

Vydržte tak měsíc, pokud půjde vše jak bylo předpovězeno v paper testech (optimismus nesmí chybět :-) ), využiji určitě služeb financial k převodu od IB.

Jen tak mimochodem, převod do IB jsem u financial zařizoval osobně a co jsem pochytil od jejich dealing "managera" (mimochodem velmi příjemný pán), není to zas takové drama převádět od IB na svůj účet peníze. Zde popisuji co jsem z diskuze pochopil (neznamená, že to tak je !!! ):

Sepíšete s financial rámcovou smlouvu, kde je jasně dáno číslo účtu financial a vaše číslo účtu. V této smlouvě je také uvedeno, že financial je jen prostředník a zavazuje se převáděné peníze posílat pouze a jen na váš osobní účet (v rámci kontroly daní apod.). Pokud toto potvrzení vyžaduje IB, pošlete v angl. jazyce do IB.
Při převodu od IB sice zadáte číslo účtu financial, ale pod svým nejspíše variabilním či podobným symbolem. Navíc od každého převodu peněz (tam i zpět) dostanete od financial doklad, kde jsou jasně dány údaje vašeho účtu a vašeho jména, účet a název zprostředkovatele (financial) a nakonec údaje od/pro koho peníze putují (IB). Tyto doklady vám potom slouží nejspíše pro účetní, nebo pro finanční úřad.
Nevidím v tom žádné drama.

Jako pozitiva takového převodu je jistě poplatek (250 Kč) a lepší kurz než v bankách.
Negativa může být delší časová náročnost, odhaduji tak 4 - 5 dnů pokud máte účet u ČS.

Uvidíme za pár týdnů....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...