Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska


Aamer

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 345
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

@saguaro:
Zdravím,
takže nejhorší možnost je poslat $, hádám..
Mám dojem že se platí jedno €, ne?
Při poslání jen vyplníš přihlašovací jméno, heslo a u mě ověření přes secure card. Žádný telefonát.

Když jsem zkoušel navolit € tak mi to nabídlo dvě korespondenční banky, jednu v Německu a jednu v Rakousku. Obě Raiffeisenbank. Je to jedno, nebo na tom nějak záleží?

A má někdo zkušenosti s posláním CZK?
Když jsem to zkoušel navolit, tak jsem neměl vůbec žádnou korespondenční banku.
A jak je to s poplatky?

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim,mam problem ohledne prevodu penez Z IB. do Ceska do Fio banky.Zkousel jsem psat na live chat support a konverzace znela asi takto:I have problem with money transfer from my account to my bank. My bank swift code doesn't work with your system. Bank is origin in Czech republic. The information from my bank, swift code is FIOBCZPPXXX. Your system is sending this "Correspondent bank code cannot match beneficiary bank" a odpoved byla: Hi, you need 2 SWIFT codes, correspondent SWIFT is not the same as beneficiary SWIFT. If you are sending a currency to a country where that is not the local currency, the funds need to be routed via a correspondent bank. You can find out the correspondent bank for the currency you are sending from your receiving bank. It is important that you use the right details otherwise the funds will not arrive in your account.Pote jsem znovu zasel do FIO se zeptat jestli neni dalsi swift code a bylo mi receno ze postaci IBAN a Swift code nic dalsiho se pry nedava.Muzete mi nekdo poradit kde je chyba? Diky za odpoved.M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mikes

jestli chceš převádět na korunový účet rovnou koruny, tak si nejdřív proveď v platformě USD na CZK (přes příkaz forexconversion), pak tě už žádný kurz nezajímá. poplatky máš pak skoro nula a spread taky. petr na to dělal tak 3 roky zpátky článek tady na finančníkovi včetně toho postupu, co a jak udělat, když posíláš peníze na FIO ... zkus pohledat, třeba podle toho odhalíš, proč se ti peníze nedaří poslat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Zdravím, má prosím někdo aktuální info nebo zkušenosti, jak odeslat z IB dollary na český USD účet? Mám dva účty v USD u banky Equa bank a Air bank, píšu si s podporou jak blázen, a zatím obě banky mi nebyly schopné pomoci, aby se převod povedl, a za jeden převod, který se vrátil, jsem zaplatil $50. Takže původně jsem měl velkou radost z toho, že jsem velice výhodně směnil CZK na USD, ale teď už se to mění ve frustraci, že mi moje banky nejsou schopné sdělit správnou korespondenční banku, aby to IB mohli poslat.

Předem díky moc.

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...