Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska


Aamer

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 345
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Chtěl bych poděkovat tomašovi.jelínkovi a radymu60. Postupoval jsem při výběru podle jejich návodu a peníze byli druhý den na účtu. Stálo mě to 253,- Chtělo to trochu intuice, ale povedlo se. Dobré je vědět, že v závěrečné fázi vám pošlou dvakrát kód na váš e-mail a ten musíte do aplikace vložit.
Přeju úspěšné obchody aby jste mohli vybírat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

to: princ

Mam na Tebe prosbu zda by jsi mohl vlozit do vlakna presny navod krok po kroku jak se ti podarilo zadat onen uspesny prevod. Ja jsem to predevcirem zadaval podle postupu tomas.jelinek kde tedy byla jen cast a pak jsem postupoval dal sam. Zjistil jsem u me banky (eBanka) jeji korespondencni banku a vse vyplnil. Dle tve rady jsem vyckal na jeden a pak druhy mail s potvrzenimi a vse probehlo v poradku. I se vybirane penize odecetly z obchodniho uctu. Ale na druhy den prisel od IB mail ze nemuzou prevod uskutecnit a onu sumu vratili zpet na obchodni ucet.
Muzes prosim poradit tim postupem? Pomohl by jsi velmi nejen me , ale i ostatnim kteri budou v budoucnu vybirat.
Diky a uspesne obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Nemá prosím někdo zkušenosti se zasíláním peněz z IB na účet, který je napsaný na jiné jméno, než účet u IB? Můj problém je takový: Je mi necelých dvacet let a u IB můžu otevřít účet až od 21 let. Tento problém mi pomohl vyřešit známí na kterého si účet u IB otevřu. To, co mi není jasné a co jsem se tu nikde nedočetl je, jestli mohu do IB a nasledně z IB posílat peníze z účtu/na účet, ktérý je vedený pod mým jménem nepř. u České spořitelny přez financial, nebo budu muset po svém známém navíc žádat, aby sepisoval nějaké smlouvy s financial. Spojil bych se přímo s IB, ale angličtinu zrovna neovládám, proto budu vděčný za každou radu a pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dtrader-souhlasím s 911, na cizí jméno bych v životě účet neotevírala, byť by to byl ten nejlepší kamarád-též by to časem mohl být konec přátelství....může to přinést spoustu komplikací včetně možnosti vybrání peněz tvým známým.....

Jen s tím lhaním ohledně věku to asi nebude tak jednoduché, většinou chtějí kopii OP a tam je rok narození, mám aspoň takový dojem, že já občanku naskenovanou posílala...

Já osobně bych ti radila ten rok prostě ještě počkat s otevřením ostrého účtu a využít ten čas na testování na demoúčtu, dolaďování strategie a učení se. Rok uteče jako voda a ty budeš připravený.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moc vám děkuji za rady a názory, vážím si vaší snahy pomoci nováčkům, která je teď pro mě nedocenitelná.

911,
no, za pokus nic nedám, takže to zkusím založit na své jméno, ale musím souhlasit s Tatianou, že se tam může vyskytnout problém s občankou. Jistě, výši příjmů a pravdivost vyplněných údajů si neověřují, ale moje rodné číslo budou mít přímo na očích. Ale, zkusím to...

Hostalkova,
s tou občankou máte pravdu, proto mám v ůmyslu, zalozit účet na někoho staršího. A jak říká uživatel Holoubek, cítím se být připravený. Myslím, že jsem si celkem slušně osvojil paterny, které obchoduji a v backtestu jsem v krásném profitu. Samozdřejmě dbám i na správný a poctivý money-managment, který v mém úspěšném backtestu nese nemalou zásluhu. S tím přátelstvím s vámi souhlasím, pro peníze jsou lidé schopni udělat nejruznější podlosti i když bysme to do nich nikdy neřekli a navíc v tomhle případě je už i počáteční kapitál, pro většinu lidí, hodně lákavá suma. Právě proto jsem chtěl vědět jestli mohu poslat peníze z IB účtu, který by byl na nekoho jiného, kdo by mi poskytl jen ofocenou občanku a další doklad, na svůj účet v ČR.

V manuálu pro otevírání účtu u IB se píše, že peníze z IB mohu poslat jen na účet, z kterého jsem tam zaslal kapitál, nebo na jiné účty, které jsou ovšem na jméno majitele účtu u IB. Tak mě napadlo, kdybych založil ten účet u IB na jméno kamaráda a poslal tam kapitál ze svého účtu, jestli bych ty peníze pak mohl poslat zpátky na svůj účet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S tou domluvou s otcem se mi to nakonec zdá taky jako nejoptimálnější řešení-za předpokladu, že rodinné vztahy jsou O.K. Cizí lidi bych skutečně vynechala. Že přátelství na peníze - někdy i jen zdánlivé - dojede, vím bohužel z vlastní zkušenosti.

Je ti 20, tak bych to zřejmě nejdřív zkusila na své vlastní jméno-třeba by to prošlo, v tom zkušenosti nemám, nakolik jsou přísní na dodržení americké zletilosti (21let) i u cizinců. Pakliže by se to ukázalo jako neprůchodné, zkusila bych to řešení navrhované Holoubkem-otce. Jen bys asi musel ošetřit majetkové záležitosti-nejedná se o málo peněz, a jsou-li tvé vlastní, tak aby tvými zůstali za každých okolností. Je to možné "blbé", ale mám na mysli případné úmrtí otce a následné zablokování de facto tvého účtu, dokud se nevyřídí dědictví-event. i "dědění" tvých vlastních peněz. I o takové eventualitě by měl člověk přemýšlet, jedná-li se o 5K.

Přeju hodně úspěchů-ať se ti podaří založit účet na tvé vlastní jméno. A prosím tykat, já si na vykání v této komunitě nepotrpím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Dtrader
řešil jsem stejný problém, mě je taky necelých 20let a to že se dá účet otevřít až od 21let jsem zjistil až při jeho otevírání. Zkoušel jsem ho otevřít i tak, ale neprošlo to, proto jsem se domluvil se svou matkou a účet založil na ni. Když jsme byli spolu v bance kvůli odeslaní peněz do IB, tak jsme rovnou vyřídili i mou plnou moc k jejímu účtu, takže můžu kdykoliv vybírat peníze, které si tam pošlu z IB a zároveň to řeší problém s případnou smrtí mé matky, protože pokud by zemřela tak se to v IB určitě hned nedozvědí, takže můžu peníze poslat zpět do ČR. Mysleli jsme i na situaci pokud bych zemřel já, proto jsem jí dal údaje k účtu a ukázal jí jak převést peníze zpět. Myslel jsem i na to ještě jeden rok počkat a dál trénovat, ale už jsem nechtěl dál čekat protože mi papertrading šel dobře s považoval jsem to za zbytečnou ztrátu času. Jsem rád že jsem to neudělal, protože to jde stejně jako při papertradingu a zbytečně bych se připravil o rok kdy svůj účet mnohokrát znásobím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam dotaz na ty kteri prevadely penize od IB

muj postup

Withdrawals zde vypnim vse potrebne swift IBAN nazev transakce atd.... ted to odsouhlasim na email mi pride potvrzovaci kod ten zadam dam continue

a co dal?? kde zadavam kolik chci poslat na ucet ??

v zalozce Funds Status -Withdrawal Request sice mam tu svou transakci ale je u ni pending (nevyreseno)

co dal?? vubec nevim jak pokracovat k zadani penez a poslani ke me na ucet...

avatar

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...