Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska


Aamer

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 345
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Já mám k tomuto tématu malou novinku.
Včera jsem zadal výběr z účtu u IB a v podstatě vše probíhá jak líčil avatar, až na příjemnou změnu - z IB mne pro zkontrolování zavolala slečna na můj mobilní telefon (dával jsem ho jako kontakt) v dopoledních hodinách. Angličtina v pohodě, ptala se kdy jsem výběr zadával, moje jméno, datum narození, kontrolní otázky (jméno matky za svobodna apod.) a nakonec číslo účtu na které se budou peníze převádět.

Vzhledem k bezpečnosti účtu to jen schvaluji, navíc to celé zabralo asi 2 minuty.

A slečna od IB byla do telefonu moc milá a příjemná....... ne jako když volám na fin. úřad :D .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny, pozor na převod od IB do Financial. Mne to bohužel převod neakceptovalo (nejspíše proto, že účet na který převádím není na moje jméno) a sluplo mi to 48 USD (poplatek tam i zpět). Peníze se potom vrátily na účet v IB. V pátek tedy budu převádět peníze jen na svůj osobní účet, to by mělo být bez problému a s poplatkem ze strany korespondenční cca 24 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro Avatar:
Marně se snažím o převod od IB do KB CR.
Jako základ jsem vzal tenhle návod od Tomase Jelinka:

1) Funds Management / Withdrawals
2) ze 3 položek vyber Wire Transfer (elektronický přenos) - a vyber Create Institution
3) klikni na Continue dole
4) Bank Account Wire Instruction - klikni na Continue
5) objeví se cca 6 položek pro vyplnění:
- Specify a title for your instruction... == uveď název operace pro budoucí identifikaci (5-25 znaku)
- Currency of Wire Instruction == měna vyber USD nejspíše
- Customer Name - je jiz vyplněno
- Your Bank's Location/Country: == umístění tvé banky tedy ČR
- Account Number at Your Bank == číslo tvého účtu v ČR

pak to po mě chtělo ještě Wire Instruction Confirmation Number-pochopil jsem, že je to aut. gen. kod, co prijde na email /token kod/, zadal jsem ho a dal continue
vyběhlo mi že Transakce status PENDING
, kromě toho ještě cca 4 řádky červeného textu, kde psali něco o zabezpečení účtu a telefonickém kontaktování customer servisu.

Jestli to chápu správně, tobě se ten převod podařil?
Byl bys ochotný /za drobnou úplatu:) , provést převod se mnou?/
PS:přijedu kamkoliv.
Legis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

legis:

děláš to správně, ale u "specify a title for your instruction" musíš zadat svoje jméno a příjmení, alespoň takto jsem pochopil slečnu u IB.
Potom se do 3 pracovních dnů ozve slečna od IB pro potvrzení instrukce, nebo pokud jsi neuvedl kontakt, musíš zavolat do IB na číslo 00800-42-276537.
Jak se potvrdí vytvoření instrukce (najdeš to ve Funds management/ Funds status) můžeš vybrat peníze (tedy Funds management/Withdraws) vybereš vytvořenou instrukci a zadáš částku pro výběr).

A samozřejmě účet u KB musí být na tvoje jméno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý den,
prošel jsem tohle vlákno a chtěl bych si upřesnit či se ujistit v pár věcech.


1- Účet na který se převádí do ČR je předpokládám v kč a banka vám při převodu automaticky převede USD/CZK???
2-Převod má 2 fáze-vyplnění údajů v platformě IB a potvrzení telefonicky.

Díky moc za Váš čas a odpovědi.

S pozdravem Borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...