Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska


Aamer

Doporučené příspěvky

borax,

ad1. Můžete mít v ČR i účet např. v EUR, přepočet USD/vaše měna se provede na základě aktuálního kurzu u vaší banky. Pokud máte účet v Kč, provede se automaticky přepočet USD/Kč a částka je poté přípsána v Kč.

ad2. U mne to tak bylo poprvé, poté už telefonické ověření nepožadovali.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 345
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

borax,

není zač. Je důležité myslet na to, že se budou ptát na číslo účtu u IB, většinou číslo účtu na který mají peníze zaslat a potom také nějakou otázku, kterou jste vyplňoval při zakládání účtu (matčino příjmení za svobodna, jméno zvířecího mazlíčka apod. :) ). I s AJ na slabé úrovni je to v pohodě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat, jak to mám udělat, když jsem se nedávno vdala a mám změněné příjmení, když budu chtít vybrat ze svého účtu u IB? V bance v ČR po mně chtějí, abych si změnila jméno u účtu, z kterého jsem posílala peníze do IB, ale jak to mám udělat, když IB posílá peníze jen na stejné jméno?
Mám nejprve nahlásit tuto změnu IB přes chat nebo jak mám postupovat?
Má angličtina je takřka na nulové úrovni a tak se ptám, jestli, až si mě budou z IB ověřovat kvůli prvnímu převodu peněz do ČR, by mohl mluvit můj manžel za mě, protože já neumím snad ani slovo anglicky? Účet mi totiž pomáhal zakládat můj manžel.
Děkuji.
S pozdravem
Eva

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vás,

jak budete mít změněné příjmení na účtu v bance, kontaktujte IB podporu na chatu. Výhodou je, že u toho může být váš manžel a IB nic nepozná. S manželem se určitě doptáte, co v takovém případě dělat. Podle mne to bude něco podobného jak jsem psal výše - můžou se ptát na příjmení matky za svobodna, jméno zvířecího mazlíčka atd.

Pokud tam budete muset zavolat, určitě tam může zavolat i manžel s tím, že vy anglicky moc neumíte a on vám chce pomoct.
Určitě to žádné komplikace nebudou - peníze u brokera jsou vaše, tedy je jeho povinost s vámi patřičně nakládat a vašim požadavkům vyhovět.

Teď je důležité se s manželem nerozvádět a neměnit přijmení zase zpátky nebo na jiné ;) :D , každopádně přeji hodně štěstí jak v životě, tak v tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

eva1,

pokud by mohly nastat komplikace, tak argumenty jak vše půjde bez problému vyřídit jsou následující:

1. určitě budete mít nový doklad totožnosti - lze naskenovat jak při zakládání účtu (teda jestli si dobře vzpomínám :) ) a poslat obrázek do IB (pokud budou vyžadovat)

2. číslo účtu v bance se přece nemění - důležitý fakt pro IB

3. nezapomínejte, že to jsou vaše peníze, tedy IB musí vyjít plně vstříc a není v zájmu IB tyto věci komplikovat. Nebudete první ani poslední kdo si změnil příjmení :) .

4. četl jsem to jednou zde na Finančníku a plně souhlasím - peníze vám mají život zjednodušit a ne ho zkomplikovat ;) .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

to All

Chtěl jsem poznamenat, že tak 3 týdny dozadu jsem prováděl první převod od IB do ČSOB na devizový účet a nikdo z IB nevolal, aby si ověřil informace o účtu.
Převod jsem zadával v Pondělí odpoledne a peníze byly v ČSOB ve středu, účtovala si jen ČSOB a to 8,32 usd, tedy cca 150 Kč, takže nic strašného... :D (tu)
Přeji všem hodně úspěchů.
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim vsechny,

chyel bych se zeptat zda pri zakladani uctu u IB musim posilat penize z jednoho uctu najednou nebo zda je mozne poslat penize napr. z vice uctu. Jde mi o to ze jsem pocital jen s 5000$ a ted kdyz to zvedli na 10 000$ tak to musim poslepovat z vice uctu. Jeden ve VB v librach, a dva v CR v Kc. Rozhoduji se zda ty penize prevezt na muj dalsi devizovy ucet v USD v CR a poslat to najednou do IB. Ale stratil bych na prevodech kurzu a poplatcich myslim vice nez kdyz to poslu z kazdeho uctu zvlast do IB.
Jestli nekdo dokaze poradit, budu vdecny.

Dik Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

jeste jsem se chtel zeptat zda kdyz uvedu mou adresu v Britanii muzu fundovat ucet u IB z penez z uctu v CR? A zda pri vyplnovani registrace u IB je potreba zadat ze mam zkusenosti z obchodovanim stocks, futures apod. Nebo muzu klidne oznacit ze zkusenosti nemam zadne. Jde mi o to, abych pak kvuli tou nemel naky problem.

Dik moc za odpoved
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...