Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska


Aamer

Doporučené příspěvky


Posílám peníze na můj účet u IB a oni po mně chtějí ACH a já nevím co to je.

You have entered an ACH debit instruction that needs to be confirmed. Please confirm by entering the amounts that were debited and credited to your checking account. These amounts are available on your statement. If you do not have a statement, you can call your bank.

Dále si nevím rady s tím, co znamená MiFID
As a result of your failure to respond to our final notice to provide consent to the MiFID Letter, your account has been placed subject to a trade restriction whereby you are currently only eligible to enter closing trades. To remove this restriction you will need to log into Account Management at which point the MiFID Letter will appear and you may provide the required consent.
Pokud nmi někdo může poradit, budu rád.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...
  • Odpovědí 345
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak dlouho může tak v průměru trvat převod od IB do Česka. Já jsem zadal Withdrawal request u IB minulé pondělí, tj. 15.6. Status requestu se téměř okamžite změnil na Sent a peníze byly odečteny z mého účtu u IB. Do dneška zatím nic do Česka nepřišlo, tj. uplynulo 7 pracovních dní.
Mám u nás účet u Raiffeisenbank, při zadávání Withdrawal requestu jsem zadal vše potřebné i korespondenční banku a IBAN. V Raiffeisenbank mi dnes řekli, že záleží na odesílací a korespondenční bance. Že kdybych posílal peníze z Raiffeisenbank z Česka ven, že mám počítat až 10 dní!!
V minulých příspěvcích jsem zahlídl, že to někomu naskočilo na účet už za dva/tři dny, tak začínám být trochu nervózní. Nehledě na to, že za minulý týden koruna pěkně posílila, což mě taky pěkně se...
Máte někdo konkrétní zkušenost se zasláním peněz z IB do Raifky?
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z Raiffeisenbank do IB mi trvalo 2 dny než přišly peníze. Několikrát vyzkoušeno :-)
Z IB jsem posílal peníze do jiné banky a když se mi to napodruhé podařilo správně vyplnit tak to trvalo taky max 2 dny.
Poprvé jsem při převodu udělal chybu, protože tam neměli předdefinovaný správný kód mé banky. Pak jsem čekal asi 7 dní, abych se dozvěděl, že se peníze vrátili zpátky do IB a já přišel o poplatek.
Takže držím palce a bohužel s převodem do Raiffeisenbank nemohu pomoct, protože ji už zrušil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hmm, zřejmě je něco špatně. Ale ověřil jsem si, že mám správně svůj IBAN i SWIFT kódy korespondenční banky a Raiffeisenbanky. Tak mě moc nenapadá, co by tak mohlo být špatně. Každopádně jsem požádal IB o informaci, která by měla zjistit, kde ta platba skončila. No uvidím.
Díky za informaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak se musím omluvit Raiffeisenbance, protože vše proběhlo hladce. Převod trval v podstatě 2 dny, což je skoro neuvěřitelné. 15.6. odpoledne jsem zadal pokyn do IB, 16.6. peníze odeslali a 17.6. už byly na mém účtě v Raiffeisen.
Akorát jsem je nějak nemohl nalézt na jiné cizoměnové složce. Podrobnosti bych nerad popisoval, abych se nemusel příliš červenat.
Takže Raiffeisenbank (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Chtěl bych zde přispět se svou zkušeností.
Včera dopoledne jsem zadal příkaz v account managementu na poslání a dnes v poledne se mi peníze připsali na účet v ČR. Vše proběhlo bezchybně a jen jsem si zašel do banky pro info o IBAN a SWIFT CODE (tu cestu jsem si mohl ušetřit, protože tyto jsou napsány na každém výpisu z mého účtu ...)
Žádné telefonáty a žádné otázky. Je to - pravděpodobně - tím, že k potvrzení jsem použil kartičku s kódy co mi z IB poslali na jaře v rámci lepšího zabezpečení účtu.
Takže pro ty z Vás kteří máte účet u GE Money Bank, jde to bez problémů. Poplatek za transakci zatím nevím, to budu vědět na začátku příštího měsíce z výpisu účtu, ale tipoval bych to tak cca 250,- Kč. (rozdíl mezi sumou v $ poslanou x kurz v a sumou připsanou v Kč)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Tak ladem v krabicích jim to rozhodně ladem neleží. Už si mě finančák předvolal k podání vysvětlení. Vysvětlení jsem finančnímu úřadu podal, doložil jsem zdanění v USA a odkázal jsem sa na smlouvu o zamezení dvojího zdanění. Při odchodu mi pak úřednice místo pozdravu nadala, že daním v zahraničí a ne v ČR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Tomarossa a ostatní:

prosím, neuvádějte vizitky či kontakty daňových poradců ani jiných..věřím, že každý dokáže zapátrat sám a samotných poradců se osobně zeptat, zda-li mají s danou oblastí zkušenosti...toto fórum je výhradně o tradingu jako takovém a podobné dotazy případně směřujte spíše na jiná fóra, která se na tuto problematiku specializují...

PS. vraťme se také k tématu vlákna :)

díky,

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
to Tomarossa:
ohledne hlaseni uctu - spolupracuje jejich dohled s FU jednotlivých statu, posilaji info do Prahy a ta dale dle místa bydliště a jak bylo uvedeno, jdes na koberec. Take jsem byl, kvuli cca 40 USD.

to llaaddaa: urednice zrejme nepochopila, nebo nechapu ja, jak muze zdanovat clovek s bydlistem v CR prijmy jinde nez v CR ( pominu li to, co si srazi v USA dle smlouvy o zamezeni ...)

g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...