Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GENESIS-PROGRAMOVANIE STRATEGII


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 314
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 months later...

Zdravím,
mohl by mi někdo pomoct s vytvořením strategie od L.W breakout v.?
Jde mi o vstup do pozice když je cena na úrovni Open +- 50% rozpzpětí předešlýho dne.
Výstup - Buď na SL, nebo když jsem příští Open v plusu.

Vím, že to asi pro někoho bude snadný ale mě se to pořád nějak nedaří.
Začal jsem to dělat ručně, ale chtěl bych to zkusit na více trzích a mít zhruba představu jak to funguje.

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Ahoj všetkým priaznivcom tradingu,

ja som priaznivcom commodity exchange konkrétne grains a zaoberám sa tým už 4 roky, zatiaľ v pozícii učenia a tréningu. Mal by som otázku možno pre tých skúsenejších programátorov TS.

Uvediem príklad na Corn:
Ako v TS zadať príkaz, keď chcem vstúpiť do pozície, ak dnešné Open CornMay11 je väčšie ako dnešné Open CornJul11.
Teda ide o porovnanie aktuálneho kontraktného mesiaca s tým následujúcim, najbližším mesiacom.
Predstavujem si to asi nejak takto, len neviem ako tam dostať tie rozdielne mesiace:

If Open CK11 > Open CN11
Then Buy at Market

Ďakujem za každú radu a prajem Vám všetkým veľa zdaru v obchodovaní a vzdelávaní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak Vás opäť všetkých zdravím,

píšem pretože v krátkom čase sa mi podarilo rozlúsknuť môj problém. Ani sám neviem ako ale zrazu sa mi všetko rozjasnilo a začal som to chápať. Možno mi dopomohlo aj to, že som si prechádzal znovu TS manual a narazil som na funkciu Close, kde bol podobný príklad. Takže som to odskúšal a ono to funguje. Tak tu to máme:

IF Next Bar Open Of "C-201105" > Next Bar Open Of "C-201107"
Then Long Entry (Buy) at Market

Takže vcelku jednoduché, treba si len svoju otázku napísať na papier aj nakresliť a chvíľu ju sledovať. Potom to príde samo získame preto cit. Je to podobné ako v trhoch.

Ďakujem všetkým za pochopenie.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

paveln

Ďakujem za tvoju rýchlu reakciu na moju otázku, no kým to nabehlo na stránku, som to aj vyriešil. No aj tak si my ponúkol aj niečo okolo toho, čo ma tiež zaujalo a o čom som nevedel, hlavne ten " time period " hneď za symbolom. Ešte raz vďaka.

PS: Už som mal strach, že toto vlákno pomaly vymiera. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 3 týdny později...

Dobrý deň všetkým,

zaoberám sa strednedobým až dlhodobým tradingom a práve testujem stratégiu, ktorá je založená na sledovaní spreadu a vykazuje mi celkom slušné výsledky. No testujem zatiaľ len na dostupných spreadoch k aktuálnemu obchodnému mesiacu a chcel by som skúsiť zájsť aj ďalej do histórie. Moja otázka teda je existuje kontinuálny spread, alebo dá sa nejak vytvoriť s kontinuálneho cenového obdobia ?
Ďakujem, Karol.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Zdravím všechny,

kdo by mi pomohl u tohoto paternu (Hammer) vysvětli funkci B. konkrétně nevím, co znamená operator tečka a čárka a následná hodnota. Předem děkuji. David

&A := High - Max (Close , Open)
&B := IFF (Open &C := &A &D := Min (Close , Open) - Low >= Abs (Open - Close) * 2
&E := Consecutive (MovingAvg (Close , 7) = 7
&F := Open Close
&C And &D And &E And &F

Link to comment
Sdílet pomocí služby

McLee:

funkce vrací číslo, které je výsledkem násobení dvou jiných.
- první součinitel záleží na velikosti Open a Close, pro O = C je to 0,08. Čárka odděluje parametry a tečka na začátku čísla znamená desetinné číslo s vynechanou nulou.
- druhý součinitel je rozdíl, kterému asi rozumíš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...