Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GENESIS-PROGRAMOVANIE STRATEGII


Doporučené příspěvky

to 911
Lukáši o TS psal již výše Joachim. Já mám Amibroker za desetinovou cenu s připojením na téměř libovolný data (včetně IB a to nemluvím o češtině). Programovací jazyk je možná složitější, ale když jsem se to "naučil" já, tak to dokáže každej.
A skupina traderů na webu, kteří jsou schopni pomoci je taky obrovská.
A to jsou jenom dva o kterých vím, že stejnou muziku dostaneš za podstatně menší peníze.

Každopádně si to chce udělat průzkum a otestovat.

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 314
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

joachim,
vim ze TS je za techto podminek gratis, ale ja od nich datafeed nechci. stand alone verze je potom placena. osobne se mi TSmoc libi (skoda ze nema RB) ale chapu ze nekomu sedne vice TN. nevim co mas za system a co programujes, ale pro cloveka co ovlada akorat pocitac je EL trochu tezky. videl jsem skripty a to bych v zivote nedal. ted se tu nebavim o nejakem krizeni MA, a nejakych indikatoru. TS ma obrovskou vyhodu v komunite. to je fakt. behem hodiny dostane kvylifikovanou odpoved.

just my 2 cents

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PET,
Petre, Amibroker znam, byl tu probirany, ale nejsem si jisty ze dokaze to co TN a TS. kdysi davno jsem to hledal a neuspokojil me. ono zalezi co a jak obchodujes. pokud ti Ami staci a vydelava tak good for you. kluci sem dali jen dalsi moznost. prepokladam ze nez nekdo da 2000babek tak uz o tradingu neco vi a dokaze se rozhodnout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny obchodníky, při porovnávání intradeních dat(1min) v demu Navigátora a Bigcharts.com, jsem zjistil , že se naprosto rozchází. Konkrétně např. 3.1.07 březnový SP500(ES1-200703) v Day Session. Velmi dlouho pozoruji data právě z tohoto zdroje(Bigcharts) a ted si nejsem jist na co to vlastně koukám :(

3083

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Likáši,
Doufám, že předpokládáš dobře a není nikdo takový naivka, že si bude myslet, že jen nákupem programu dostane zaručený způsob jak být úspěšný. To bych si dovolil pro nováčky zdůraznit. Je to jen dobrý nástroj ke zlepšení výsledků a rychlému vyloučení ztrátových systémů.
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K diskuzi na téma různých programů pro backtest možná jen toto - s těmito programy pracuji už řadu let a myslím, že mám už hodně zkušeností na objektivní porovnávání :)

Komoditní obchodník, který chce mít k dispozici backtestovací nástroj má dnes de facto jediné dvě volby - používat TradeStation nebo Genesis Trade Navigator. Jsou i další programy, ale ty jsou buď velmi složité (např. Ensign), velmi drahé, nebo nejsou dotažené. Amibroker je fajn pro akcie, ale upřímně pro nějaké komplexnější backtestování komoditních strategií se s nástroji typu TradeStation nebo Genesis nedá vůbec srovnávat.

Osobně používám TradeStation, Tomáš používá Genesis. Pro oba programy na Finančníkovi píšeme tutoriály (pro TradeStation tutoriál začal, pro Genesis bude). TradeStation však nelze mít ve formě demoverze a pro rozumné používání programu je třeba mít u TradeStation založený a fundovaný účet a aktivně obchodovat (pak už se platí pouze poplatky za data). Navíc jak jsem zjistil je TradeStation pro běžné obchodníky prostě příliš složitý na programování. Mě vyhovuje, ale Tomášovi a celé řadě dalších obchodníků co znám už třeba ne. Prostě vše je o tom, co kdo má za znalosti, preference a očekávání.

Genesis má také své limity pocházející zase z toho, že je to uživatelsky hodně přátelský program a tudíž méně flexibilní. Pro programátorsky zdatné jedince je TradeStation jednoznačně mnohem silnější nástroj. Pro obchodníky, kteří nechtějí být programátory a chtějí především obchodovat, je zase mnohem zajímavější Genesis Trade Navigator.

Ale co se ceny týče, tak si myslím, že zas tak vysoká není - třeba s Tomášem máme Genesis napojený na účet u PFG a tudíž ta cena je konečná, žádná data neplatíme, zdarma čerpáme velmi přesná data právě od PFG. Samozřejmě vše je relativní, ale v každém businessu stojí kvalitní software desítky až stovky tisíc a osobně mi cena 2000 USD za nejvyšší verzi Trade Navigator příjde z pohledu výrobce úplně v pořádku. Pro mě je spíš důležitější, aby pokračovali ve vývoji software a v určitou dobu neusnuli na vavřínech podobně, jako se to stalo u TradeStation.

Tj. Genesis může být pro určitý typ obchodníků velmi zajímavý nástroj. Ale opět - nic zde nikomu nevnucujeme, nic netlačíme. S prodejem je to těžké - když nenabídneme žádnou alternativu, tak lidé bědují, že nemají program jak zaplatit protože nemají kreditní kartu atd. atd., když pomůžeme a nabídneme český formulář pro zprostředkování platby, tak jsme zase neobjektivní :) Genesis jsme zde představili hlavně proto, že se nám díky osobním vazbám na výrobce podařilo zajistit on-line demo v nejvyšší verzi včetně streamingu dat, což je pro mnoho obchodníků ohromná výhoda, protože si mohou osahat to o čem zde mluvíme. Jak je napsáno v úvodním článku, stále samozřejmě platí, že ŽADNÝ SOFTWARE vám peníze sám o sobě nevydělá a osobně dnes používám nejvíce jednoduchý program pro zobrazování grafů s Excelem. Ale k tomuto stádiu je potřeba také určitým způsobem dojít ....

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpověď,

ještě mi prosím dejte vědět jak je to se Spredy na Navigátoru. Pokud jsou v běžné verzi,tak v které? Na stránkách Genesisu se nemohu dohledat.
Hledám opravdu komplexní program, který spojuje vše v jednom(pokud takový existuje) a peníze bych do něj investoval.
Myslím, že se pro kreativní osoby velmi brzy zaplatí. Nehledě na to, že je to opravdu extrémní nástroj, který Vám vyplivne Backtest během pár vteřin.
Jinak děkuji za úvodní video, které je snadno pochopitelné pro kohokoliv.

Vláďa



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vladimíre, Genesis je pro spready velmi silný nástroj. Spread otevřete v Genesis takto: Dáte New Chart - Ctrl + N Vyberete si první základní komoditu a potvrdíte OK. Objeví se Settings for New Chart kde můžete zaškrtnout Spread a navolit parametry druhé komodity (včetně různých poměrů atd.). Petr

3086

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim lidi ,pomohl by me nekdo jak naprogramovat backtest na woodie, patern zlr, a chci aby byli spolneny vsechny podminky, jak zero, lmsa,tak sidewinder,jesy to pisu dobre, na vystup chci dat limit 2 body/treba u dji je to 20 dolacu/ nebo proste 20 dolaru na obchod + comise treba 5 + 10 skluz, nevim jak to mam nastavit aby me to nak projelo to urcite obdobi na vystup chci bud ta stopka (20 USD) nebo hned jak je zalomeni. zkousel sem to nak nastavit a vubec nic. diky za rady

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja myslel ze su v genesis foru, nevim no, jinak co koupil? program? ten kupovat nebudu, ale chci si ho ozkouset a do budoucna az budou penize, zatim po tomto demu budu volit sierru, samozrejme ze i v tom genesisu sem si delal vlastni backtest tak jak ho budu delat i v sierre, ja jen chtel zkusit treba okkolik se to bude lisit ten automat. bt s tim mit bt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...