Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GENESIS-PROGRAMOVANIE STRATEGII


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 314
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Problém se stažením intradenních dat.

Pokouším se stáhnout intradenní data ER2 všech 4 kontraktních měsíců roku 2006, ale nedaří se mi to. Jediná data, která mi Genesis nabídne jsou pro ER2-200703 a to pouze od 26.12.2006.
Postupuji tak, že si tyto symboly (ER2-200603, ...., ER-200612) vložím do Quote Boardu, pak kliknu na telefonek (jsem připojen - semafor svítí zeleně) a vyberu "Quote Board refresh". Pak si vyberu "All symbols".
Proběhne download, ale pouze krátičký, vše OK, ale žádná intradenní data (krom těch výše uvedených) tam nejsou.
Poradíte mi, kde dělám chybu?
Nebo jsou intradenní data v demo verzi takto omezena?
Děkuji a přeji mnoho $$$

Radovan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radovane,
demo žádné takové omezení nemá, ale podle mého názoru se musí update provádět hromadně pro všechna zvolená data, tj. trvá to trochu déle (je dobré to nechat třeba přes noc). V tom je trochu nevýhoda on-line dema od ostré verze, kde jsou již všechna data stažená na DVD.

Tj. je třeba přes telefonek (Update Data) zvolit první verzi End-of-Day Updating, nastavit požadované datum FROM a ještě nastavit data, která chcete stahovat přes Data Types (vyhodit např. akcie atd.). Čím méně se toho bude stahovat, tím to bude "rychlejší".

Pokud budete mít v data types zaškrnuté intradenní data, tak by se měla v pořádku stáhnout. Jenom to opravdu trvá docela dlouho.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře,
bohužel tento postup jsem zkusil včera, nechal jsem to přes noc a bez úspěchu. Proto jsem myslel, že je chyba v tom, že stahuji End-of Day data (Myšleno výběrem operace, nikoli jen EOD). Pak jsem zkoušel výše zmíněný postup, ale bez výsledku. A vybral jsem jen FUTURES (bez akcií, měn, apod...)
Nevím, zkusím to nechat stahovat ještě jednou, ale nedávám tomu moc velké naděje, tento krok mám už opravdu za sebou... :-(

Děkuji za odezvu
Radovan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radovane,

mam take demo a stahnul jsem si cely rok2006. Pokud jste si stahl nějaké období mělo by tam být. Nastavil jste si graf?
Nejdriv si zvolite prislušnou komoditu a timeframe a potom musíte ještě nastavit časovou osu: Chart>Edit chart>Dates Axis> (potom vpravo dole nutno nastavit dle sveho ) Dates to Load.

Aldamit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě doplním, že jsem neupdatoval vše najednou. Ale zadal jsem si aby se mi data nemazala (neboli mazala až po 500 dnech) běžně bylo snad nastaveno 30. Podívejte se do Edit> program settings> Misc.

Určitě Vám to půjde, ja mám strašný šrot počítač, běhá to pomalu ale běhá.

Aldamit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radovane,
backfill tak jak jsem jej popisoval jsem zkusil na čisté instalaci dema a zafungovalo to přesně jak má. S jediným rozdílem - data se mi zobrazila až po novém spuštění programu. Každopádně potom jsem měl k dispozici celou intradenní historii trhu ER2, kterou jsem si v předchozím kroku stáhnul spolu s ostatními daty.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky se mi to stahování dat nedaří. Včera jsem to stahoval cca 6 hodin a nic. Pak ještě přes noc a teď na to koukám a zase nic. Myslím že je to staženo, ale prostě se to nechce objevit. Podle mě proběhlo vše tak jak mělo... Ve stahovacím okně (End-of-day Updating) se průběžně objevovalo „requesting data through d.m.y“ a „Starting Distribution for d.m.y“, nakonec finishing, pak to updatovalo symboly, napsalo finished, ale žádná změna.

Musí to být nějaká blbost, jinak to není možné. Stahoval jsem futures daily a intrady od 1.1.2005. Denní grafy se ukáží správně od roku 2005, ale intradenní ne. ER2-067, který by, jak se domnívám, měl propojit všechny kontraktní měsíce, ukazuje jen listopad 2006-do teď a ne 2005-2007.

aldamit: podařilo se ti to vyřešit?

...už jsem genesis i odinstaloval a znovu nainstaloval, ale děje se pořád to samé. Zkusím to ještě jednou a napíšu. Snad na to někdo přijde, nejlépe do 30 dnů :)

Jarda101

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl bych dotaz k tomu stahování, snažil jsem se updatovat data od 1.1.2003...problém se naskytl v tom, že až se mi data po 14 hodinách dostahovala, objevil se mi error že k 1.1.2003 žádná data nejsou a poté se mi všechny data bez varování vymazala...nevím jestli je to chyba mého lidského faktoru, ale žádná data jsem v programu ani ve složkách nenašel, nicméně pokud by někdo věděl co jsem udělal špatně tak díky za radu!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Už zpětně testuji na datech, které jsem přes noc stáhl. Při minulé instalaci mi zahlásil program nějaké errory, nejspíš to bylo tím, teď už instalace proběhla jak má a vše jde ok.

Přesto mám poslední otázku:
Lze v ostré verzi (nebo demu) ručně projíždět trhy roky nazpět např. při 5min TF? (v demu se mně daří pouze při daily TF)

Velmi děkuji.

Jarda101

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wiggy: přesne to se mi taky poprvé stalo. Zkus si udělat tu jednoduchou strategii podle tomášova videa a uvidíš jestli ty data tam jsou nebo ne. Pokud ne, tak budeš muset stahovat asi znovu. Zkus třeba jen od roku 2005 nebo menší vzorek, ať víš na čem jseš. Mě to zahlásilo poprvé stejně, ale pak už nikdy! Podle mého jsem postupoval stejně jako před tím (ale možná ne). Každopádně teď už to funguje. Musí ti to psát "requesting data through d.m.y“ a potom v další fázi „Starting Distribution for d.m.y“.

Odpovím si na svoji otázku o dva příspěvky výše:

Projíždět trhy zpětně lze na libovolném minutovém TF pomocí funkce Replay History.

Jarda101

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja som skusal genesis pred cca 2 mesiacmi, a robili to presne aj mne podobne, na prvy pokus sa data nepodarilo stiahnut, teraz niesom si uplne isty ale tusim az na 3 pokus sa data stiahli v poriadku, takze odporucam opatovne spustit update dat, potom po prvom velkom update, uz denne updatovanie bolo ok

Link to comment
Sdílet pomocí služby

moja skusenost z genesis bola velmi dobra, jednoduchy intuitivny program, zial jedna vec pre mna podstatna blbla, ja neverim na nejake automaticke backtestovanie, takze skusam strategie cez market replay a genesis to ma dost odflaknute, nie je mozne zmenit timeframe napr. na tickovy, volume, range bar, atd.. a aj 1 minutove data sa nezobrazovali ok, takze som sa vratil k trademaven, ovsem ked to bude mat vyriesene prechadzam naspat k genesis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ten program je skvělý. Když nepočítám to stahování dat, tak je velmi uživatelsky přístupný. Dnes ráno jsem k němu sednul a ve 2hod odpoledne jsem schopný s ním jakž takž pracovat = WCCI, tick replay + simulované obchody, velmi jednoduché automatizované strategie, teď zkouším přijít na kloub optimalizacím. I když to použití je zatím na úrovni "hry", tak je to bezpochyby hodně silný nástroj. Myslel jsem, že demo bude dobré akorát na ověření jednoduchých nápadů a že na něco komplexnějšího bude třeba více času, možná to ale až tak nereálné nebude...

Jarda101

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no, sice ten program mam chvili a jeste v nem nejsu sbehli, ale stejne se me zda hlavne do zacatku az zbytecne ,,nabity,, funkcema, jedine co potrebujes sou kvalitni data(se kteryma mam i ja problem intraday do nej vlozit nak) a pak naky replay historii a zapisovat si obchody do excela nebo j.a. testeru (tu), takze si myslim ze i sierra dokaze asi nahradit tento programek, i v cene je rozdil, a na automaticky backtest fakt spolehat nejde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...