popo_cz

Brokerjet

Doporučené příspěvky

Ahoj kolegové

Obchodujete někdo přes BJ americký Pink sheet? Já úspěšně několik let, nicméně teď jejich poskytovatel dat z USA s Pink sheetem končí a pro mne to znamená hledání nového brokera, máte někdo stejný problém?

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zdravim, tento problem sice nemam, ale pink sheety by z ceskych brokeru mohlo umet FIO. Tak jen aby nemeli poskytovatele jako BJet:) Ostatni cz brokery nevim. Zahranicni to maj snad vsichni...

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Dobry den,
zvazoval jsem zalozeni live uctu u BrokerJet. Zkousel jsem backtest a paper obchodovani na CFD, ale po procteni tady diskuzi ted nevim, zda je to dobry napad se dal pokouset obchodovat CFD.

Ma nekdo zkusenosti s obchodovani CFD u BrokerJet? Podle backtestu a paper by mi to sice melo fungovat, ale nemam predstavu, zda v realnem uctu nemohou sami nejak menit cenu a tim muj obchodni system uplne schodit.

Predem pripadne dekuji za vase nazory, pokud u nich nekdo obchodujete :)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Hujda:
účet mám a live obchoduji, ale akcie. Český broker = vyšší poplatky. Asi tak. CFD netuším, obchodoval jsem je dříve u XTB, ale naštěstí je toho konec. Už jen burzovní produkty, nyní akcie a do budoucna komoditní spready.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Modelovy pripad poplatku Brokerjet pri vyporadani penez klientovi na ucet. dle ceniku zdarma* (*=zahrnuje poplatky korespondecnich bank). Pri prevodu $350 bylo nauctovani 2x $20 a 11 EUR - celkem ztrata 56 USD.

Takze si 2x rozmyslete jestli do brojerjet vstupovat pokud hodlate ivestovat castky v radech desetitisicu a vice nez jednim prevodem rocne. kdy i pri zisku 10% budete pri poplatcich nekde na urovni zisku 4% pokud pujde napr. o 10 000 prave diky poplatkum.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
to: Hujda

Brokerjet má aplikaci zrcadlo od Saxo Bank. Rozdíl je v tom, že u Saxo je min. velikost účtu v tis. USD (myslím, že 10.000), kdežto u BJ jsou to stovky USD max.

Obchodovat CFD je otázka, je to neregulovaný trh. V tomto případě je ale Saxo CFD kurz např. v kontextu na FDAX velmi přesný a korelace je velmi vysoká.

Že by na live účtu nějak měnili cenu, to určitě ne, jsou to banky, nemohou si to dovolit.

Doporučuji si to u nich vyzkoušet na demo, je v zásadě totožná s live.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Tak nám Brokerjet končí, používám ho hlavně pro BCPP, zjišťoval jsem možnosti pro převod s Saxo a zjistil jsem následující. Níže uvedené věci jsou myšlené při založení účtu u Saxo přes Brokerjet.
- převod CP bezplatný
- bude možné vést účet v CZK (Saxo nyní nenabízí)
- bude možné obchodovat přímo akcie na BCPP (Saxo nyní nenabízí)
- převod peněz bude stále možný pouze z/do Dánska, zde změnu (zřejmě) nechystají
- poplatky jsou podobné, jako byly u Brokerjetu (je to speciální ceník, ne běžný Saxo), resp. minimální částky jsou vyšší, ale procenta malinko nižší

Já za sebe jsem dospěl k tomu, že je čas podívat se více na brokery pro BCPP a do Saxo nepůjdu. Na mezinárodní obchody mám IB a Saxo nic lepšího nenabízí.

j.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Obchoduji také certifikáty. Uvažuji o založení účtu u Colosseum, dle ceníku by měli obchodvat certifikáty přes platformu od 5 EUR, zatím nemám vyzkoušeno...

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se