Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Převod peněz z ČR k IB


ripper

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...

brdy:

Účet máš třeba vedený v USD, převod provedeš v Kč na český účet IB vedený v CZK (nejrychlejší - převod trvá pár hodin a nejlevnější varianta - pokud máš "správnou" banku poplatek je jen za FXCONV u IB, cca $2,5).

Až budeš mít "kačky" u IB, pošlou email o připsání částky - je jen na tobě, jestli to necháš v CZK, pak ti bude IB půjčovat prostředky přepočtené na "BASE" a účtovat za to úrok nebo to budeš měnit např. na USD příkazem FXCONV na FX.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den, rád bych prosím požádal o radu.

Chci po úspěšném založení účtu poslat své první peníze do IB. V diskusi jsem se dočetl, že je nutné před posláním peněz o tomto kroku dopředu informovat IB v mém account managementu. Při zakládání účtu jsem IB informoval o výši částky a obdržel jsem od nich platební instrukce pro převod peněz. Je prosím vás potřeba znovu tedy v account managementu o chystaném převodu znovu informovat nebo je postačující a tudíž platné, že jsem vše - částku i jméno banky již uvedl při zakládání účtu? Podotýkám, že jsem nepromeškal avizovanou dobu 45 dnů pro zaslání peněz a peníze, tak jak jsem říkal, posílám do IB poprvé.

Moc děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím ještě jednou a prosím případně o radu.

Fundovat účet u IB budu v CZK skrz HSBC v Praze. Mám platební instrukce a jen bych se rád zeptal, zda jste nějak v příkazu k úhradě využili i SWIFT BIC code MIDLCZPPXXX, který IB uvedli v platebních podmínkách. Nevím kam toto vyplnit, protože klasický tuzemský příkaz toto pole pro vyplnění (u mé banky GE money bank) neobsahuje. Vše ostatní se zdá být jasné.

Díky moc za radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý den. Něco mi asi stále uniká a nemohu na to přijít. Účet už dávno mám, ale potřebuji ho dofundovat. Jenže už si nepamatuji, jak jsem to kdysi dělal. Předpokládám, že nějak přez account management. Ale nevím jak.
Zmáčknu-li v platformě TWS tl. Account a vyberu Account Management Home, hodí mě to do tabulek, co jsme vyplňovali při zakládání účtu. Totéž, když se přihlásím přez www.IB...... a vyberu account management.

Prosím o polopatickou radu co kde odklikat, abych se dostal tam, kde se nahlašuje fundování a získá údaje pro příkaz.

Děkuju za váš čas. Miloš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...