Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Převod peněz z ČR k IB


ripper

Doporučené příspěvky

to Juri:
Když jsem to schopen udělat já, tak by to snad měl být schopen zadat i tvůj bankéř :-)
A jak pozná IB, že je to od tebe? To je jasné! Do deposit instruction jsi napsal, kolik budeš posílat, z jaké banky, z jakého účtu. Takže když jim odněkud přijdou prachy, vidí odkud jsou, ne? :-)
A navíc u banky dáš do poznámky na jaké jméno je IB účet a samotný kód účtu... třeba Juri Novak/U5423147616...

Peníze se nemají kde ztratit.

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tome obdivuji tvou neomezenou trpělivost, kdy se ty lidi pořád ptají na to samé.
Jen tak dále.

To All, když si dáte czk base currency tak vidíte všechny stavy účtu, marginy, poplatky atp. v czk.
Je to trochu matoucí, ale odpadá v hlavě to věčné přepočítávání czk/USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen malé info o fundování účtu. V pátek jsem posílal peníze (z AirBank) a ještě týž den byly připsány na můj účet u IB. Platba byla hlášena předem a tudíž očekávána. Dostal jsem instrukce pro zahraniční platbu, ale protože to bylo do banky v Praze, zadal jsem ji jako vnitrostátní. Vše proběhlo hladce a velmi rychle.

Z.

PS: zaznamenal jsem řadu dotazů na BIC/SWIFT kódy bank. Třeba pomůže tenhle link: www.mesec.cz/bankovni-ucty/osobni-ucty/pruvodce/swift-kody-bank/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Caute,


mam jednu technicku. IB ma tento tyzden asi sviatky, ale neviem sa dopatrat na ich supporte k odpovedi.

Originalne data:
Citibank, N.A. (New York Branch)
111 Wall St, 19th floor, New York, NY, 10043, United States
Bank SWIFT BIC Code: CITI US 33
ABA Number: 021000089
Bank Account Name: Interactive Brokers UK Ltd.
Bank Account Number: 30806988
Wire Beneficiary Address: Interactive Brokers (U.K.) Ltd, One Carey Lane, Fifth floor, London, England, EC2V 8AE, United Kingdom
UXXXXXX / Meno


Rad by som si nafundoval ucet.
1) moj internetbanking nepozna identifikator ABA. staci uciest len cislo uctu a swift?
2) preco spominaju v adrese prijemcu UK adresu, ked mi davaju US ucet? Aku adresu ako adresu prijemcu mam teda napisat?

3)Zjednodusene, prejde mi platba s nasledujucimi udajmi na US ucet?

Bank SWIFT BIC Code: CITI US 33
Bank Account Name: Interactive Brokers UK Ltd.
Bank Account Number: 30806988
Wire Beneficiary Address: Interactive Brokers (U.K.) Ltd, One Carey Lane, Fifth floor, London, England, EC2V 8AE, United Kingdom
UXXXXXX / Meno



4) Mozem fundovat ucet z dvoch roznych uctov?


Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Ahoj, posílám screenshot platby pro ty, kteří budou fundovat účet z EquaBank. Platba dorazila na můj účet u InteractiveBrokers za dva dny. Nezapomeňte mít na účtu, ze kterého to posíláte i peníze na poplatek za zprostředkování platby. V mém případě to bylo Kč 299,- = ekvivalent v USD. Já jsem posílal částku v USD. Pro tyto potřeby jsem si založil dolarový účet u Equabank (k mému stávajícímu běžnému účtu), který je zdarma a jeho zřizení je v rámci minut přes internetové bankovnictví.

29579

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

@vendix: pekny screenshot, diky.

Mel bych dotaz na prevod z FIO USD do IB UK. Nemate taky nekdo screenshot?
Ve formulari jsou jenom kolonky pro prijemce, ale nevim, zda tam uvest o IB UK a kod zeme GB, nebo jestli mam uvest nazev a adresu banky prijemnce CitiBank a kod zeme US.
Protoze se jedna o platbu do IB UK, ocekaval bych, ze je lepsi uvest udaje o prijemci, nikoliv o bance, ale obcas selsky rozum nemusi platit. Diky za info.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@raven2cz

Z mého pohledu bych tam zadal prave tu CitiBank, protoze dulezity je ten SWIFT kod coz je CITIUS33. Bez toho to neposles. Prijemce sice sidli v GB, ale posilas to na jejich bankovni ucet, ktery je v US :)
Mozna bych pro jistotu napsal na helpdesk FIO banky - tohle by meli vedet naprosto presne.

Vasek

raven2cz Napsal:
-------------------------------------------------------
> @vendix: pekny screenshot, diky.
>
> Mel bych dotaz na prevod z FIO USD do IB UK.
> Nemate taky nekdo screenshot?
> Ve formulari jsou jenom kolonky pro prijemce, ale
> nevim, zda tam uvest o IB UK a kod zeme GB, nebo
> jestli mam uvest nazev a adresu banky prijemnce
> CitiBank a kod zeme US.
> Protoze se jedna o platbu do IB UK, ocekaval bych,
> ze je lepsi uvest udaje o prijemci, nikoliv o
> bance, ale obcas selsky rozum nemusi platit. Diky
> za info.


:) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

zdravim všech traderů. chtěl bych poprosit o radu abych se ujistil v tom co jdu udělat.
30.12.2014 jsem kontaktoval interactive brookers že budu posílat peníze na účet poslali mi tyto údaje:
Citibank neuv (New York Branch)
111 Wall St, 19th floor, New York, NY, 10043, United States
Bank SWIFT BIC Code: CITI US 33
ABA Number: 021000089
Bank Account Name: Interactive Brokers UK Ltd.
Bank Account Number: 30806988
Wire Beneficiary Address: Interactive Brokers (UK) Ltd, One Carey Lane, Fifth floor, London, England, EC2V 8AE, United Kingdom
UXXXXXX / Jméno

neposlali mi ale IBAN a tak jsem při posílání penez natrefil na dost velký problém a nechtěl bych peníze poslat někde jinak.
proto se chci zeptat jestli mám zjistit IBAN od IB nebo jej netřeba zadávat a peníze přijdou na můj účet i bez IBAN code?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

plodder Napsal:
-------------------------------------------------------
> zdravim všech traderů. chtěl bych poprosit o radu
> abych se ujistil v tom co jdu udělat.
> 30.12.2014 jsem kontaktoval interactive brookers
> že budu posílat peníze na účet poslali mi tyto
> údaje:
> Citibank neuv (New York Branch)
> 111 Wall St, 19th floor, New York, NY, 10043,
> United States
> Bank SWIFT BIC Code: CITI US 33
> ABA Number: 021000089
> Bank Account Name: Interactive Brokers UK Ltd.
> Bank Account Number: 30806988
> Wire Beneficiary Address: Interactive Brokers (UK)
> Ltd, One Carey Lane, Fifth floor, London, England,
> EC2V 8AE, United Kingdom
> UXXXXXX / Jméno
>
> neposlali mi ale IBAN a tak jsem při posílání
> penez natrefil na dost velký problém a nechtěl
> bych peníze poslat někde jinak.
> proto se chci zeptat jestli mám zjistit IBAN od IB
> nebo jej netřeba zadávat a peníze přijdou na můj
> účet i bez IBAN code?

Čau, ty sis asi tuhle diskusi moc nepročítal viď :)

Když se podíváš na 5. příspěvek nad tvým, tak tam uvádím svou platbu a také nikde neuvádím IBAN - jen číslo účtu.
Neboj, peníze tam dorazí, máš tam totiž SWIFT kód, číslo účtu a adresu banky a název svého účtu. Peníze se neztratí :)

A jen pro info americké banky IBAN nemají (to máme zde v evropě). Osobně jsem se dotazoval přímo u InteractiveBrokers.

Vašek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...