Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Převod peněz z ČR k IB


ripper

Doporučené příspěvky

chtěl bych se zeptat, jestli lze fundovat účet z bankovního účtu, který je veden na jiného člena rodiny(samozřejmě s tím, že převod zpět bude zpět na ten stejný účet)??? V podstatě, jestli i kkdyž budou uvedeny správně informace o majiteli účtu u brokera, tak jestli jim bude vadit to, že bankovní účet sám je na někoho jinýho

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přesně tak, Veronika má pravdu - pokud předem vyznačíš, že peníze PŘIJDOU z účtu na jiné jméno, tak problém nebude. Ale ZPĚTNÝ PŘEVOD je možný pouze na účet se jménem toho, na koho je účet u IB vedený. Tedy před zpětným převodem je potřeba založit si účet na svoje jméno. Alespoň zatím to takhle funguje, jde o snahu zabránit (nebo alespoň ztížit) neoprávněnému nakládání s účtem, praní peněz a případným nečistým daňovým akcím. Vzhledem k tomu, že nyní IB začíná používat elektronický bezpečnostní klíč (už ho některým traderům rozesílá), tak se to možná časem změní, ale rozhodně bych na to nespoléhal.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rich:
no pokud jsem v návodu dobře četl, tak zpětný převod je možný na účet, ze kterého byl účet u brokeru fundován, ne? Tudíž pokud můžu fundovat i z jinýho než na svý jméno, tak na něho můžu převést i zpátky, ne?

Veronika:
můžeš mi prosím napsat kde to tam v tom ACCOUNT MANAGEMENTU je? já to tam nemůžu najít

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravim po vanocich, posilam info ohledne prevodu penez v CS k IB.

Platba probehla behem 2 dnu a to o vanocich, coz me velice prijemne prekvapilo.
CS poplatek byl 1500,- pri posilani 10k dolaru, myslim si, ze to je jejich max castka, kterou si uctuji pri platbe penez do zahranici, kdyz poslete vyssi castlu , tak to bude porad 1500,- Kč.
Na mem uctu u IB jsem nic neavizoval a platba se bezproblemu sparovala s mim uctem a hned byla pripsana.

Platba sla pres servis 24 od CS - zadny problem nenastal, kdyby nekdo potreboval poradit s kolonkama, tak muzu vytvorit nejaky obrazek s vyplnenyma polickama, abych byl napomocen.

Nevite nekdo o nejakem navodu na obchodni aplikaci od IB (TWS) nejak v ni tapu (ale v cestine), trochu jsem pocital s manualem od financnika, ale i presto, ze mi byl zaslan navod na otevreni uctu a pak kdyz jsem po nekolika mesicich ucet naostro oteviral, tak uz jsem na manual v cestine od financniku nemel narok. Moje chyba, mel jsem ucet otevrit ihned, ale kdo mel vedet , ze to kluci zrusi.

Predpokladam, ze chyba je na strane IB :-) uz jim asi nedavaji za kazdeho noveho 100 dolacku, skoda. Pro IB to neni zadna suma a na rozvoj financniku by to bylo dobre, takze kluky chapu. Skoda, ze se ten manual neda koupit.

Nic se nedeje , musime se obrnet trpelivosti a zkouset a zkouset. . .. .

Gratuluji Tomasovi a Petrovi k dost dobremu webu, neco takoveho tu chybelo.

S pozdravem

Jirka U.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny diskutující a rád bych požádal o radu.
Chci nyní poslat peníze na IB, již jsem tak jednou učinil, ale bylo to více než před rokem a nepamatuji si co je nutné zadat a jak, ve "faund management", nebo kde. Pamatuji si že jsem musel někde vyplnit kolik mi na IB příjde peněz, ale moje angličtina není nej a už si zkrátka nepamatuji kde se zo zaškrkávalo apod.. Takže neví někdo jestli je někde popsán postup česky ? Díky všem vstřícným rádcům
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...