Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Studium - zadost o radu


Doporučené příspěvky

  • 1 year later...
  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nejblíž tomu bude pravděpodobně Katedra bankovnictví a pojišťovnictví Fakulty financí a účetnictví, a Katedra měnové teorie a politiky Fakulty financí a účetnictví VŠE.
Jinak si samozdřejmě můžete udělat makléřské zkoušky, zagooglujte a uvidíte. Určitě to všechno je pro "opravdové mozkovny" tak přeji hodně úspěchu.

Honza Š.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapi,

mě teda komodity táhnou hodně, ale abych si šel lámat hlavu na VŠ....to ne. Víte jaká tam bude matematika? Já vám to řeknu - příšerná.

V tuhle chvíli mám cca týden do maturity, potom jdu na mezinárodní vztahy. Původně jsem taky uvažoval, že bych mohl studovat něco v tom duchu, ale matika byla mu mě vždycky kámen úrazu. Ale nikomu to samozřejmě neberu :-)

Hodně zdaru!

Michal Novák

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jj, nejblíž asi bude zmíněný IES UK a taky FFÚ VŠE. Ale můžu vám garantovat, že z informací použitelných v reálném tradingu se na ani jedné z těch škol nedozvíte ani ň.

Na IES jsem ve druháku a jediné, co jsem se zatím o trzích dozvěděl, je, že jsou efektivní, že technická analýza nefunguje, a že na žádných trzích nejde konzistentně vydělávat víc, než je dlouhodobý růst burzovních indexů. A na VŠE, co vím z doslechu, je to úplně stejné :)

Ale je pravda, že člověk může tíhnout k ekonomkám, protože ač nemají s tradingem nic společného, přecijen k němu mají nejblíž. Potom lze opravdu doporučit obor Finance, finanční trhy a bankovnictví na IES nebo obor Finance na FFÚ VŠE. Já samozřejmě doporučuji to první, protože tam chodím a hlavně protože IES všeobecně v žebříčkách mezi českými ekonomkami vede. Ale člověk nesmí mít problémy se středoškolskou matikou, protože pokud má, tak neprojde ani přes první semestr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když už je tu o tom řeč, tak pokud někdo neche do Prahy, tak v Brně má k trhům docela dost blízko Finanční podnikání na Ekonomicko-správní fakultě MU. Neříkám že se tam dozvíte pro praktický trading něco užitečnějšího než na tomto serveru, ale pokud by po tom někdo toužil... :)

MerQury

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Byla tady zmínka o makléřských zkouškách. Myslím, že je to docela zajímavá varianta. Jsem na VŠ a v budoucnu o složení makléřských zkoušek uvažuji. Myslím, že to člověku hodně otevře cestu do tohoto odvětví businessu, nehledě na to že registrovaných makléřů je v ČR pouze cca 2000, což není mnoho. Na netu jsem o těch zkouškách dost četl a koukal i na vzorové testy a je to docela síla. Má někdo zkušenost s makléřskými zkouškami ? Udělal je někdo ? Zkoušel je někdo ? Má to někdo v plánu ? Co si o tom myslíte ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> 911 : Nemyslel jsem udělat si makléřské zkoušky kvůli tomu, abych se dozvěděl víc o tradingu. Myslel jsem to spíš jako jeden z těch dalších životních papírů (jako maturitní vysvědčení, vysokoškolský diplom ...) by se to mohlo hodit pro můj budoucí život. Člověk by pak třeba mohl pracovat pro nějakou brokerskou společnost ať už jako analytik, makléř nebo prostě cokoliv. Vím, že trading je směr, kterým se chci v budoucnu ubírat a živit, proto mi to přijde jako lákavá věc v rámci zapojení se do tohoto procesu a světa. A tím myslím nejen tradovat si na vlastní triko, ale třeba i pracovat pro nějakou tradingovou společnost jak už jsem zmínil výše. Nehledě na tom, že z toho plynou i jisté výhody - být makléřem u nějaké tradingové společnosti a přitom mít u nich ještě otevřený account a tradovat si pro sebe - myslím, že takový lidé nemají 20$ za RT jako řadový klienti, jak už to v našich českých končinách bývá (což samozřejmě považuji za zločin a lituji každého, kdo nemá jazykové vybavení a musí tyto nekřesťanské komise platit) a to nemluvím o dostupnosti důležitých fundamentálních informací, ke kterým se smrtelník jen tak nedostane. Co vy na to ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jako analytik to nepotrebujes. tu zkousku potrebujes, jen pokud zadavas pokyny na burzu. povolani makler se tu uz rozebiralo. az na par vyjimek, te vzdy budou lanarit spis na tzv. "cold call" veci. byt maklerem tak si nemysli, ze budes mit sposuty casu jeste resit svoje id obchody. navic, i kdybys byl nakrasne maklerem, tak se podle me nedostanes na poplatky co ti nabidnou US brokeri. no ale, nejlepsi je, si to sam vyzkouset.
jinak ty fundamentalni info co maji makleri jak rikas, jsou dostupne i pro tebe. nemaji zadnou vyhodu proti tobe v tomto smeru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Eifi:

Nechapu, z jakeho duvodu by to melo byt nepripustne nebo dokonce nelegalni ?! Pokud jde o komodity/akcie nejedete prece proti brokerovi a jeste mu zaplatite poplatky za uskutecnene obchody. Srovnani se sazkovou kancelari mi proto mirne unika. Osobne nehodlam skladat maklerske zkousky natoz se nechat zamestnavat u nejakeho brokera - jsem presvedcen, ze pokud clovek hleda potrebne informace k obchodovani, najde a nacerpa je samostudiem stejne efektivne jako v pripade studia za ucelem slozeni mak. zkousek. Nemam sice zkusenost s tim, co takova prace u brokerske spolecnosti obnasi, jsem ale presvedcen o tom, ze pokud se chce jedinec seriozne venovat obchodovani, je zcela jedno, jestli se na to pripravuje coby zamestnacec broker-hausu nebo dopravnich podniku. A co se tyce pripadnych nizsich poplatku za uskutecnene obchody, na to bych v Cechach ve srovnani se zahranicni konkurenci radsi rychle zapomnel :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jedno to neni . je to rozdil. pracovat napr. na zacatku pro prop firmu neni vubec spatne. hodne se dovis.
a jinak nepripustne to samozrejme je. pracujes jako broker, takze nemuzes jet na svuj uct u te spolecnosti. ani v bance to nesmis. duvod je snad nasnade, ne? prijde klient, ze chce koupit za 200mega akcie, tak bys je koupil na svuj ucet jeste pred nim. to je prece zakladni problem. proto je oddelen sales od tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...