Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
warrior

Ako stratit peniaze ?

Doporučené příspěvky

Hned na zaciatok uvediem, ze o komoditach som mesiac dozadu nevedel nic. Ako som objavil tuto stranku (inak vdaka za nu :) zacal som "zrat" vsetky informacie o komoditach aj na inych strankach, ktore som nasiel.
Ked som bol dostatocne pripraveny (aspon som si myslel) spystil som T'nT, vymazal data, mesiac-dva dozadu a skusil som s vkladom 5000$ vykazat zisk.
Na moje VELKE prekvapenie sa mi darilo nad odcakavanie a uspel som s japonsky jenom, kanadskym dolarom, zlatom...
Vlastne, vzdy som bol v zisku a preto, ze sa nepokladam za "zazracne dieta", tak sa pytam - v com je hacik ? :)
V com je ine realne obchodovanie od toho na papieri ? Osobne vidim problem len v V/OP na trhoch, kde by mohol byt problem predat/kupit urcitu komoditu za stanovenu cenu, ale aj to len pri niektorych komoditach.

Odpovede typu - v realnom obchode sa budes bat vstupit do trhu atd., neberiem. Uz teraz viem, co chcem, kedy to chcem a ako to chcem :) Nie som typ cloveka, co si pride do obchodu kupit zuvacky a odide s plnou taskou nepotrebnych veci :)

A este jeden technicky problem.
V T'nT programe, ked nastupuj napr. medvedi trend - predavam az pokial si nemyslim, ze konci. Avsak casto byvaju kratke korekcie nahor a spat nadol, ktore tiez vyuzivam, aby som si "vylepsil" zisk. A casto mam pripady, ked obchod vyzera SELL buy sell BUY. Ja chcem spojit SELL BUY a sell buy a nie ako v T'nT SELL buy.
Da sa konkretne priradit urcity sell k buy ?

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Huh, při vší úctě - trochu mi připomínáte "hrdinu" co byl uvnitř mě úplně na začátku :-) Taky sem si říkal, že argument "bude ti bránit obchodovat tvoje psychika" neberu.... No, upřímně, MOC bych vám přál, aby vám tyhle argumenty vydržely i v živým obchodě. Pokud budete v živím obchodě obchodovat dál tak "zvesela" jako na papíře, pak patříte asi tak k 1% šťastlivců. Docela by mě upřímně zajímalo, jak si v reálu povedete. Dejte vědět. Já osobně byl podobný "hrdina", nikdy jsem si z ničeho nedělal moc nervy, ale ono když jste pak v pozici a trh jde proti vám a vám z účtu ubývá stovka dolarů za druhou, tak člověku hrdinství začne docházet.... Kdo nezkusí, nepozná. Zkuste a uvidíte. Nechci strašit, možná budete stejně v pohodě jako na papíře. Já tak v pohodě rozhodně nebyl, i když jsem tomu při papertradingu taky zrovna 2x nevěřil.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Najprv k mojmu predchadzajucemu prispevku, chcem opravit preklep - spravne ma byt V/OI (open interest).

Dakujem za reakciu, tiez vam prajem vela uspechov v skutocnych obchodoch.
Vidim, ze vy ste boli na tom zo zaciatku podobne, takze musim este popracovat, aby som v reale neskoncil s 0.
Btw, k tomu hrdinstvu - nechcel som "sekat" frajera a radsej zmazte ten prispevok, ak tak vyznieva :( Ani som nenapisal, ze som nemal "nervy" pri fiktivnych obchodoch. Nervy budu vzdy.

Najvacsi problem v zlych obchodom vidim v rozhodujucom signali vstupu do obchodu. Ja som si nasiel urcitu variantu indikatorov, ktorym verim a na zaklade, ktorych vstupujem na trh. Ak som po niekolkych dnoch v pluse, potom to uz je "lahke" ochranit stop-lossom. A nasledujuci obchod uz nie je pre mna, tak stresujuci, ako ten prvy...

Ked zacnem s real money urcite napisem. Cochvila vsak skonci trial a tak objednam T'nT este (asi) na par mesiacov a potom by som chcel zacat naostro.

Prajem prijemny den.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
nazdar!

ked som ja zacal obchodovat na papiery, tak to islo tiez neuveritelne dobre. za 2 mesiace tolko bubakov ako nezarobim v praci za 2 roky.
uz som planoval co vsetko si kupim po pol roku realu a citil som sa neohrozitelne.
a zrazu bum po pol roku som na tom tam kde som zacinal. bolo tam par zacatocnickych chyb(technickych), obchodujem cez on-line platformu. potom som si uz nemohol dovolit vsetky trhy co sledujem a tak sa teraz potacam v bludnom kruhu. proste kto si neskusi real ten nepochopi.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Mohl bych vědět, jakou on-line platformu používáte? Chci obchodovat s co nejnižšími poplatky, protože v mém obchodovoání právě poplatky užírají největší kus koláče :( jsem technicky zdatný a myslím si, že on-line příkazy zvládnu bez větších problémů ... (zvlášť když se v TNT cítím jak ryba ve vodě)

Díky.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Zapojte se do diskuze

Příspěvek můžete vložit nyní a registrovat se později. Pokud máte na serveru účet, přihlašte se a příspěvek bude publikován pod Vašim uživatelským jménem.
Poznámka: příspěvek bude uveřejněn po schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na tento příspěvek..

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Předchozí obsah byl obnoven.   Smazat obsah editoru

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.