Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Problém s IB


109189

Doporučené příspěvky

Michale,

já osobně patřím mezi lidi, kteří před podpisem jakéhokoliv dokumentu-i v bance-vše čtou, hlavně to malými písmeny, protože jsme prostě v Česku. Ale možná jsem hloupá, ale americkému právnímu systému věřím natolik, že podepsat tyto papíry bez čtení pro mne problém nebyl. Má dcera tam žije 7 let, a říká, že tam by si nikdo solidní nedovolil dát do smlouvy něco, co by tě těžce znevýhodňovalo. Já to prostě podepsala bez čtení. (Nakonec i kdyby se ti něco nelíbilo, tak máš jen dvě možnosti-podepsat nebo nechat být a obchodovat za značně nevýhodnějších podmínek z domoviny.) Toť můj názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 93
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Děkuji za reakci,

bohužel to neřeší můj problém. Pocházím z rodiny právníků, tudíž asi chápete že tyhle věci nenecháváme jen tak...

Chtěl bych jen vědět, kdo se tímto problémem zabýval a jaké jsou tedy nejdůležitější části této smlouvy, popřípadě administrátoři určitě mají o tomto problému povědomost.

Předem děkuji za všechny další reakce!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michale,

a o co konkretne ti jde? cemu tam nerozumis? i kdyz je tam pravni hantyrka, pochopeni smlouvy neni tezke. navic, proti nasim smlouvam, nemas na vyber. pokud se ti nelibi, tak mas smulu, nezmeni ji. chapu, ze jako pravnik chces vedet o co tam jde, ale ve finale ti to muze byt fuk, u vsech brokeru je to stejne. v nekterych jesou vtipne pasaze o tom, at se ani nesnazis je zalovat nebo a vycet veci co s tebou udelaji.

takze si to preloz se slovnikem a smele podepis. tohle si nekomplikuj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911,

ne tak zhurta prosím. Nejsem ten typ co překládá se slovníkem. Ale právnická hantýrka je i pro zkušeného tvrdým oříškem.

Právní vztah je založen na tom, že obě strany vědí do čeho jdou. Promiňte, ale myslím si, že je velice naivní něco podepsat, aniž bych věděl co v ní je. To však není hlavní důvod proč chci tento dokument znát. Je v něm přece spousta užitečných informací (tedy alespoň to předpokládám), jako např.: co se bude dít v případě, že účet uzavřu nebo co se bude dít v případě, že broker někde udělá chybu atd. atd.

Vím že u tuzemských brokerů to nebude procházka růžovým sadem takže IB je pro mě jasná voba. Jsem také srozuměn s tím, že i když budu mít námitky proti smlouvě, tak je mi to k ničemu.

Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911,

vím že se mi snažíte pomoct, ale bohužel, já ani nevím, jaké pasáže jsou důležité - proto jsem dotaz vůbec pokládal. Pokud si vezmu slovník, jak říkáte, tak z jednoho odstavce vyjde změť slov, které pohoromadě nedávají smysl.

Myslel jsem že se tu objeví někdo, kdo řešil podobný problém, ale jak je vidět, tak čeští tradeři jsou buď angličtí rodilí mluvčí, nebo spíše podepisují něco, o čem nemají páru. Tím nikoho nenapadám, ale až si tu zase na fóru bude někdo stěžovat, tak ať se zamyslí sám nad sebou.

Zkusím tu smlouvu dát ještě pár agenturám, a uvidíme co z toho vznikne.

Přesto díky Tatianě a 911 za reakce.

Hodně zdaru nejen při tradingu!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

aruban-ty zadáváš příkazy rovnou v TWS? Nebo používáš bracket trader nebo TSim+ ?

Mě se stalo - používám bracketa - že se mi příkaz nepřenesl do TWS a tak jsem musela obchod uzavřít manuálně v TWS. Samozřejmě to bylo live, samozřejmě jsem to neměla zažité z dema, a samozřejmě se trh otočil proti mě...může-li se něco podělat, podělá se to. Proto je velmi vhodné takovéto situace si nasimulovat na simulátoru a naučit se je řešit bez ztráty vlastních dolárků. Jak to bylo u tebe-při vstupu do pozice jsi zadal v TWS SL a PT a SL se ti nezobrazil v TWS?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Zdravím všetkých,

Dnes po zapnutí počítača mi program TWS od IB oznámil upgrade. Nainštaloval som ho, reštartoval počítač A nastal problém. Na zadávanie príkazov používam Bracket Trader (platená verzia). Data od IB mi BT zobrazuje, ALE odrazu nechce prenášať príkazy do platformy TWS. Vyskúšal som skontrolovať všetky nastavenia a adresy, ale všetko je tak ako predtým.
Mal už niekto z Vás takýto problém ?? Ak ste ho vyriešili tak mi napíšte kde je "pes zakopaný".

Vďaka. :( :S (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ďakujem za odpoveď, ale mne to nejako nesedí. Account -Market value Total cash a Net Liquidation Value mám rovnaké hodnoty, tak neviem v čom je problém.Pritom v Account managemente IB mám obchody riadne zaevidované ako uzavreté no v Net Liquidation Value nie sú zaevidované. Neevidujú sa náhodou uzatvorené obchody niekde inde?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...