Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

nováčci


Doporučené příspěvky

Přeji Vám všem hezký páteční den,
sleduji tyto stránky již asi měsíc, cestou vlakem domů nebo do práce studuji (již podruhé) manuál, anylýzy trhů a další informace z těchto stránek.Musím říci, že jsem nadšen! Dnes jsem se rozhodl napsat, protože mi přišla na email nabídka (SPAM) na komoditní odchodování na stránky firmy Ardeus. Stránky jsem si prohlédl, a proto jsem se rozhodl přispět do tohoto diskusního fóra. VAŽTE SI A OCEŇUJTE PETRA A TOMÁŠE ZA PRÁCI NA TĚCHTO STRÁNKÁCH, ZA JEJICH INFORMACE A JEJICH POMOC, KTEROU NÁM VŠEM DÁVAJÍ, PROTOŽE VŠUDE SE ZA INFORMACE TVRDĚ PLATÍ!!!! Takže pro Petra a Tomáše: Moc díky za vše co pro lidi děláte!Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 38
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zdravím všechny, jsem uplný nováček, spíše pročítám financnik a měl bych jeden dotaz.V případě, že odhadnu trend třeba na základě supportu a nastoupím long posici, může nastat případ, že bych chtěl někde nahoře vystoupit a nebudu moci, poněvadž nebudu umět prodat kontrakt? Kdy se toto může stát? Díky za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
prodej je úplně stejně náročný jako nákup - tj. jakmile budete umět pozici otevřít, určitě ji zvládnete i uzavřít. Vše si chce samozřejmě nejprve natrénovat na papíře, prodiskutovat s brokerem atd.
Pokud je otázka myšlena tak, zda-li se nemůže stát, že si od vás pozici nikdo nekoupí, pak toto v běžně likvidních trzích nehrozí.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud nenastanou limitní pohyby, pak vás SL vždy ochrání. Samozřejmě je tu možnost, že trh gapne (např. otevře otevírací mezerou) nad/pod vašim SL - v takovém případě vystoupíte za cenu horčí (na úrovni gapu). V principu vás ale kromě limitních pohybů stop-loss vždy ochrání a nikdy by jste bez SL obchodovat neměl.
Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem!

V první řadě bych rád poděkoval Tomášovy s Petrem, za ůžasnou pomoc a podporu pro všechny, kteří se rozhodly věnovat této činnosti a zrovna tak i všem ostatní za to , jak ochotně se dělí o své poznatky a zkušenosti. Jsem začátečník a asi 3 - 4 měsice se tak nějak snažím sledovat dění na stránkách finančníka. Snažím se pochopit a zorientovat ve všech informacích, které jsem získal a využít je k tomu, abych trošku změnil svůj život ke svým představám. Přeze všechny informace a rady, co dělat či případně nedělat, mám v tom všem tak nějak zmatek a cítím jen spoustu otázek, na něž nenacházím odpověď. Přijde mi, jako by zde všichni mluvily jinou řečí, přestože mají ty samé informace - nějak umějí číst mezi řádky. Netuším, jak jsou na tom ostatní začátečníci, jenž se rozhodli věnovat této činnosti, ale já mám pocit, že tápu všude, kam jen se podívám, přestože už vím vše, co bych alespoň pro začátek vědět měl. Ta realizace toho všeho vědění do praxe - byť z počátku jen papírové mi dělá problémy. Tak třeba na počátku je nutno stanovit si obchodní strategii a vlastní money-management. Vím, co by to mělo obsahovat, k čemu je to dobré a co s tím, ale netuším jak. Asi bych potřeboval spoustu věcí vysvětlit tak nějak " polopatě". Třeba bych uvítal nějaký výkladový slovník, protože sledovat dikuse a porozumět o čem se mluví - to v některých případech je asi nad moje síly, přestože se snažím hledat a vstřebávat informace, jak jen to jde. Zústává mi jen naděje, že se to časem změní a já tak nějak prozřu a pochopím - rozhodně to však nehodlám vzdát a chci se věnovat tomu, o čem sním už hodně dlouhou dobu. Proto tedy veliké díky Vám všem, jenž jste se rozhodli pomoci mě i vsem ostatní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

nedělejte si přílišnou hlavu z "pořáteční frustrace". Tak, jako vy nyní, se cítí na začátku každý. Nechtějte hned všemu na 100 procent rozuměn - není to nutné. Pomalu a po kouskách vstřebávajte informace, učte se po krůčcích. Uvidíte, že se vše podá časem. Pokud vydržíte, za pár měsíců budete už hovořit komoditní řečí se stejnou samozřejmostí! :-)
Navíc je v tomto fóru skutečně mnoho lidí, kteří vám rádi pomohou a odpoví na vaše případné dotazy. Nikdo učený z nebe nespadnul - učit se mateřšké řeči také trvalo nějaký čas, tak je třeba dát nějaký čas i té "komoditní" řeči.
Hodně zdaru!
Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Bety,

máte dvě možnosti. Pokud zadáte brokerovi příkaz se zkratkou GTC na konci (tzv. good-till-canceled), pak bude Váš příkaz v trhu tak dlouho, dokud nedáte brokerovi příkaz k jeho zrušení. Pokud pošlete brokerovi příkaz bez zkratky GTC na konci, pak bude Váš příkaz v případě, že nebude exekuovaný, automaticky zrušen na konci obchodního dne.

Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

s komoditami se teprve seznamuju a potřeboval bych odpověď na tyto otázky:
1. pokud vstoupím do obchodu, tak můžu ztratit maximálně margin ( pokud nebudu reagovat na margin call) a z
obchodu budu vykopnut automaticky.
2. platí tvrzení 1. i pro on-line platformy pro obchodování bez brokera?
3. peníze z margin účtu ubývají nebo přibývají on-line podle toho jak jde trh - je to tak?
Předem díky za odpověď.

P.S. webová stránka je perfektní - vydržte

Zatím vítr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

zde opovědi na Vaše dotazy:
as 1) ztratit můžete maximálně částku, kterou si předem stanovíte velikostí svého stop-lossu = viz. náš on-line manuál zdarma. Jinak pokud by jste z nějakého důvodu stop-loss nepoužíval (důrazně nedoporučuji), pak skutečně bude Vaše ztrátová pozice většinou uzavřena v brokerem v momentě, kdy se na Vašem účtu nenachází dostatečné množství prostředků a vy nereagujete na margin call.
ad 2) většinou ano. samozřejmě záleží s kým obchodujete (s jakou brokestkou společností). Opět ale podotýkám - risk si předem definujete stop-lossem.
ad 3) ano, je to tak.

S pozdravem,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj ,

Můj dotaz byl už možná někde v jiném vláknu zodpovězen , ale já jsem ho nenašel . Tak se ptám :

Pokud jsem řekněme poziční obchodník , dostávám na konci každého obchodního dne od svého brokera nějaký e-výpis o tom jak si stojí můj zisk/ztráta ? Nebo toto není běžné a já si musím vše hlídat sám ?

Děkuji REN.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...