Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

nováčci


Doporučené příspěvky

Zdravím Všechny "finančníky" a zvláště tvůrce tohoto webu, kterým zároveň skládám poklonu. Po zhruba 2 měsících více méně pravidelného pročítání článků a příspěvků na financnik.cz se odhodlávám k tvorbě své vlastní obchodní strategie. Od začátku "studia" si zapisuji otázky a těmi, na které jsem si dosavadním pročítáním webu a diskuze doposud nezodpověděl Vás hodlám v nejbližší době zahltit.. ;)

Začněme zlehka:
1) Umíte nebo odvážíte se odhadnout přibližný počet obchodníků z komoditami v ČR? (jen zvědavost..)

2) Chci si ověřit správnost úsudku: Dejme tomu, že po určité době dosáhnu stavu zhodnocení počátečního vkladu o 100%. Pokud se od tohoto momentu rozhodnu na základě svojí (doposud) úspěšné strategii vždy obchodovat 2 kontrakty místo dosavadního jednoho a toto pravidlo budu konsistentně dodržovat pak teoreticky dosáhnu 2násobných zisků? (myšleno teoreticky, chápu, že vývoj trhu nelze předvídat). Lze tuto metodu dále rozvinout (4, 8,... kontraktů najednou při odpovídajícím zhodnocení účtu a dodržení pravidla 5% rizika na jeden obchod)? Existuje nějaké pravidlo nebo rozumná mez na počet najednou obchodovaných stejných kontraktů?

3) Předpokládejme, že se zabývám pozičním i intradenním obchodováním. Lze si kontrakt pořízený v intradenním obchodování např. při vhodném trendu ponechat a přejít s ním do pozičního obchodování? Pokud ano jak by to probíhalo..?

4) Poprosím o vysvětlení pojmu EXPECTANCY.
Dle www.financnik.cz/art/zkusenosti/jak-se-v-komoditach-vydelavaji-penize-II.html se jedná o "očekávání" a "je to pravděpodobně nejdůležitější výpočet". Ten se provede dle vzorce:
Expectancy = (procento zisků * průměrný zisk na obchod) - (procento ztrát * průměrná ztráta na obchod)
Když nám v uvedeném příkladě vyjde Expectancy = (0,55*2,8) - (0,45*2) = 0.64 pak to prý znamená, že "za každý ztracený dolar bychom měli dříve či později získat 1,64 dolaru".
Když ale použiji triviální příklad z Tabulky 2 článku www.financnik.cz/art/manual/money-management.html a do vzorce dosadím:
Expectancy=(0,4*300)-(0,6*100)=120-60=60
pak by to mělo znamenat, že za každý ztracený dolar utržím časem 61 dolarů. Selským rozumem si ale spočítám, že za každý ztracený dolar utržím 3 dolary, jelikož při ztrátách 600 dolarů utržím 1200 dolarů.
Kde je má chyba v úsudku..?

Tak na začátek toho je docela dost. Těším se na odpovědi a pokračování příště.. :)
No, ještě si dovolím ;) upozornit na jeden inspirativní a možná i motivační článek (byť staršího data): www.reflex.cz/Clanek20904.html
Jde sice o obchod s deriváty na LIFFE ale hlavně je to příklad toho jak se lze v těchto obchodech vypracovat i u nás. Pro ty netrpělivější, to nejzajímavější nejspíš naleznete uprostřed článku v souvislosti s firmou RSJ INVEST...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 38
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

odpovim alespon toto (snad se nepletu):

2) z psychologickeho hlediska bych vam doporucil stahovat min. 50% zisku domu. ze stejenho duvodu doporucuji zacit s riskem 2%. Jinak je to tak jak pisete. Pozor potom pouze na to, aby v mene likvidnich trzich vas obchod nebyl tak velky ze hne cenou - ale to ze zacatku nemusite resit. Dale pak je myslim urcita povinnost sve obchody hlasit, ale to je spis uz pro ty hooodne velke obchody.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer Lope,

ad1] netusim??
ad2] obchodujete-li letos kapital napr. 5,000 USD [1 kontrakt] a tento zhodnotite o 100%, pak pri kapitalu 10,000 USD [2 kontrakty] tento zhodnotite opet o 100%. Toto je vsak teorie, praxe rika, ze jeden rok muzete mit 100%, druhy rok 200%, treti rok 150%. Zhodnoceni neni kazdy rok konsistentni. Dale, zacinate-li v Lednu s kapitalem 5,000 USD a v polovine roku obchodujete kapital 7,500 USD pak Vase zhodnoceni 100% za rok necini 5,000 USD, avsak sumu vyssi = udeljte si nejakou tabulku v excelu. Pocty kontraktu: do peti kontraktu je to jedno, pak je lepe drzet se nasobku peti, tj. 10, 15, 20 atd. Cim vice kontraktu, tim vetsi riziko horsiho plneni. Nejhorsi varianta je napr. 47 kontraktu. Tot nastudovana teorie.
ad3] ano, intradenni pozici muzete drzet pres noc a udelat z ni pozicni obchod. Probiha to tak, ze Vam broker zablokuje margin odpovidajici pozicnim obchodum. Pri intradennim obchodu Vam blokuje margin, ktery odpovida ID obchodum [tyto marginy jsou nizsi]. Z pocatku Vaseho obchodovani spise doporucuji drzet se jen jednoho typu obchodovani.
ad4] v diskusi jsou vlakna na tema Expectancy. Zkuste si dat vyraz do vyhledavani.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Libic:
admin.Petrovi a Tomášovi jsem se dodatečně teď omluvil a musím i Vám. Dnešním dost podrobným pročtením kdečeho zde na webu jsem změnil názor na ty co to zde založili, jejich činnost a i Vás z Vašich dalších příspěvků. Ten úmyslně asi opravdu dost provokativně a kontraverzně zvolený titulek mého vlákna vás některé asi poněkud nadzvedl, já se zas podivil jak může někdo tak vůbec odpovědět a co za web to tu vlastně je a pro koho.
Pokud budu moci a někde něčím po 7mi r.pobytu na trzích něco dát k lepšímu dám jinou formou než dosud.
S omluvou a přáním úspěšných dnů
kili60

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kili60,
to jste mi fakt udělal radost. Ne proto, že bych Vás chtěla vidět "na kolenou" jak se omlouváte, ale proto, že po tom, co jste tu včera předváděl jste našel odvahu k omluvě a toho si cením.
Nezbývá mi, než opakovat, že kvalitních informací není nikdy dost a že za ně jsem každému vděčná, vás nevyjímaje.
Přeji klidnou dobrou noc.
Iveta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OK, jmenovitě omluva klidně i Vám, na to odvahu určitě hledat nikde nemusím.
Roky zpět jsem zcela opustil české obch.fora. Tento se jeví být docela světlou výjimkou, čest adminu, někdy zajímavé a poučné počtení.
Něco k tomu mému titulku, co Vás několik tak vytočil: občas popíchnout, užít něco ostřejšího a změnit zajetý styl na rozproudění krve není vůbec marné. Až uznám za vhodné ne vždy budu jen beránek. I v tom našem byznyse je pár zcela originálních solitérů, jak svými metodami obchodními,tak vyjadřováním,navíc úspěšných. Co a kdo se liší, to provokuje (v česku obzvlášť, jsme ježatci k pohledání). Kdo nezapadá do mezí od-do je podezřelý a vyvrhel málem. :-)
Včera jsem pročetl toho zde opravdu moc, mohu ale konstatovat že nemálo odpovědí všudemožně je i zde kontextově "mimo mísu", do úst či pera prvního diskutujícího, jehož slova a dotazy jsou jasné, je následně vkládáno to co tam vůbec není.
Je to škoda, mj.lidé z oboru peněz a zvláště mladší, jež umí nadprůměrně vydělat a mají pocit že svět je díky penězům a PC jejich, k tomu docela tíhnou - o rozumění výrazům, slovům a jejich otáčení naruby, z čehož se pomalu stává zvyk, vyšla krásná knížka jistého lingvisty a sociologa. Jenže ta není o penězích, navíc je docela tlustá, takže kdo by to četl...
(nikoho nepoučuji, jsme zde pro obchod, viďte)
OK den Vám
kili60

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer kili60,
ale co vy víte, třeba si ji někdo přečte, nebuďte tak skeptický. Nejlepší lingvista, jakého znám, byl Pavel Eisner, ale toho asi nemyslíte, tak sem dejte to jméno, ať nemusíme zase hádat. Jinak máte ovšem pravdu, jsme tu pro obchod, krev si rozproudím radši jinde a jinak, buďte rád, že jsme ve fóru, které není žumpa, ne každý umí popichovat tak, aby se u toho nebrodil kanálem. Nehledě k tomu, že chcete-li popichovat musíte to především umět přijmout od těch druhých.
Je zde vlákno, kde ten, kdo chce, napíše svůj obchodní (i životní) příběh. Říkáte, že obchodujete už několik let, takových tu mnoho není, nejsem asi sama, koho zajímá, s čím přesně obchodujete, s čím se u toho potýkáte a tak. Je velká inspirace pro ostatní číst, že má někdo v obchodování úspěch. A pokud založíte vlákno Certifikáty, které povedete jiným stylem než a'la "šílený broker", tak zde budete mít zástup nadšených čtenářů (jak jste si musel všimnout). Ale tím vás k ničemu nenutím, snad jen, abychom se k úterní diskusi už nevraceli.
Iveta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý večer,

váš web mne velmi zaujal a také jsem si již prostudoval váš on-line manuál. Doporučujete si jej několikrát přečíst, nejlepe vytisknout. Proto bzch se rád zeptal, zda je na stránkách dostupný download v nějaké tisku přijatelnější formě (.doc, .pdf).

Za odpověď děkuji. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...