Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MPLAY v Praze


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 188
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Dobrý den,

toto je skvělá zpráva a určitě se zúčastním. Nicméně bych měl takový malý námět.

Loni jsem byl na prvním Woodieho semináři a tlumočení mi připadlo dost nekvalitní a možná i rušivé. Osobně bych uvítal třeba netlumočenou verzi (nicméně ta by byla jistě diskriminující pro neangličtináře) a nebo simultánní tlumočení do sluchátek.

Toto by jistě přineslo vyšší náklady, ale pokud uvážíme, že by se za daný čas stihlo probrat min. o cca 50% více „látky“, tak by určitě většina účastníků (včetně mne) byla ochotna si připlatit.

„Výnos „ z pořádání akce by byl min. stejný a zúčastnění by se toho daleko více dozvěděli.

Předem děkuji za zvážení

Vašek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Registrace na seminář s Mplayem by měla být spuštěna během tohoto týdne. Seminář bude mít celkem 3 dny: jeden věnovaný intradennímu a dva opčnímu obchodování. Mplay slibuje, že po absolvování semináře bude každý schopen si okamžitě otevřít účet a jít obchodovat opce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasím s >cholera. To tlumočení na Woodiem mi taky trochu vadilo. Asi je ale problém sehnat dobrého překladatele, který zná pojmy z tradingu.
Pokud překlad následuje hned po a je svižný, má člověk čas se zamyslet. Pokud by byl jen do sluchátek má zase větší prostor MPlay.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 tomnes:

Já bych se chtěl zeptat, jestli se můžeme těšit na další články o opcích, ještě než začnou registrace. Vím, že už je toho hodně ve fóru, určitě by se ale líbilo něco, co bude mít návaznost na strategie MPlaye.
I když jsem původně nechtěl, začal jsem uvažovat o tom, že bych přijel. Rád bych ale o opcích měl bližší informace, protože jsem student, horko těžko dohromady dávám peníze na otevření účtu, 4000,- Kč (navíc 2x, protože bych chtěl dva dny) jsou pro mě hodně, tak abych to nevyhodil za něco, o čem později zjistím, že mi to nesedí.
Nikam nechci spěchat, teď se zabývám AOS na Forexu a až budu mít na komodity, budu obchodovat pozičně Rosse, takže mám bohatě co dělat. Pokud ale říkáš, že podle MPlaye budu po absolvování semináře schopen jít a obchodovat opce, i když teď o nich nevím téměř nic, tak to mě zaujalo.
Stejně jsem plánoval, že budu kromě AOS na FX diverzifikovat i do dalších (pozičních - časově nenáročných) strategií - kdyby k Rossovi přibyly ještě opce podle MPlaye, bylo by to super.

Každopádně není v mém případě kam spěchat, jen si říkám, že tahle příležitost už se nemusí opakovat... Nebo máš nějaké info, že se budou podobné osobnosti do Česka dostávat takhle třeba každý rok? Za rok, až budu ve svém současném tradingu (AOS a Ross) dále a má finanční situace snad o něco málo lepší, určitě bych přijel.

Díky za informace

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

v seriálu o opcích pokračovat budeme. Každopádně ale tento seriál bude skutečně jen jako "příprava" na Mplaye, jeho strategie popisovat v seriálu nebudeme - protože většinu z nich sami ještě ani neovládáme :-)

Návštěva Mplaye se již opakovat nebude, to mohu již nyní potvrdit na 100%.

Návštěva Woodieho by se čistě teoreticky někdy na podzim opakovat mohla, ale vzhledem k Woodiemu zdravotnímu stavu to v tento moment nen zatím příliš pravděpodobné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odpověď. Ještě dva dotazy:

1) Kolik je toho třeba o opcích vědět? Bude stačit to, co bude v seriálu?

2) Doporučují se MPlayovy poziční strategie jen pro Woodiesty? Mně třeba WCCI, když jsem si ho zkoušel, moc nesednulo. Je tedy pravda, že jsem se ho nesnažil nějak pilovat - kdybych se snažil pilovat každou strategii, na kterou jsem narazil, asi bych se nikdy nedopiloval. Ale prostě na první pohled, bez většího přizpůsobování, mi sedly jiné strategie, jako např. zmíněný Joe Ross, a další práce na nich mi to potvrdila.
Proto bych rád věděl, alespoň nějak obecně, jestli jsou tyto strategie z principu nějak podobné WCCI, protože jestli ano, asi to nebude to pravé pro mě. Věřím v objektivní odpověď, protože jsem zde vždy dostával objektivní odpovědi, a navíc myslím, že i když si seminář nekoupím, najde se řada jiných, kteří mé místo zaplní :-)

Díky za odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad 1) bude to stačit bohatě.

ad 2) myšlenka Mplayových strategií je taková, že se dá obchodovat s čímkoliv. Mplay pracuje s koncepty "directionals" a "non-directionals", t.j. rozděluje trhy na ty, u kterých se předpokládá, že udělají nějaký pohyb a na ty, u kterých předpokládá, že půjdou do strany. Dle toho volí i příslušné opční strategie. U "directionals" strategií používá on sám patterny WCCI, protože zkrátka a dobře to je to, co ovládá. Ale můžete použít cokoliv jiného, co vám dává určitou pravděpobobnost pohybu jistým směrem - jako je tomu u WCCI. Například jeden obchodník v Las Vegas obchodoval opční strategie v kombinaci s primitivními trendovými řárami a supporty a resistencemi. Opční myšlení je trochu jiné, než u "klasického" tradingu a pokud již máte něco, co vám potenciálně funguje (Ross), pak je to pro vás v rámci opčního obchodování jenom a jenom dobře. Důležité je pochopit logiku opcí a logiku konceptů (jak říkám, v leccčem dost odlišné od logiky "běžného tradingu") a na tu už můžete napasovat cokoliv, co právě používáte. A pokud někdo zatím nic nemá, Mplay ukáže, jak na opční strategie "napasovat" WCCI.

Jinak ještě jedna podstatná věc: v ČR je povědomí o opcích minimální. To málo, co zde koluje, často nabádá k těm "základním" věcem, jako jsou nahé výpisy nebo pouhé nákupy opcí. To jsou přístupy, na kterých 95% prodělává. U opcích je třeba přemýšlet a správně kombinovat. Jedině tak je možné dosáhnout úspěšných výsledků. Mplay bude mluvit právě o různých kombinacích - od calendar spreads až po různé straddles, iron eagle kombinaci, apod. Právě správná aplikace těchto pokročilejších přístupů je to, co vydělává peníze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...