Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vzak od Woodieho traderům na Finančník.cz


Doporučené příspěvky

Woodieho zdravotní stav se (snad) zlepšuje a zde posílám vzkaz od Woodieho pro všechny tradery:

Please say hi and thks to all my czech friends who sent me so many emails and thoughts and prayers you all are very special to me...gotta love those czech republic traders...they are the best.


"Prosím, vyřiď pozdrav všem mým českým přátelům kteří mně posílali množství podpůrných emailů. Všichni jste pro mě velmi mimořádní... Jeden zkrátka musí milovat české tradery.... Pro mě jsou ti nejlepší."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Euforos, ono pokud je člověku 70 a je připoutaný k posteli s tím, že mu možná budou muset každým dnem amputovat obě nohy, tak svět vnímá trochu jinak a citlivěji. Myslím si, že vaše poznámka byla velmi netaktní a necitlivá. S názorem, že amíci vše nafukují souhlasím, ne však v tomto případě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No, ja kdyz jsem se s Woodiem potkal o prestavce pri jeho lonskem vystoupeni v Praze, tak rikal, ze to je pro nej poprve v zivote, co nekde vystupuje s tlumocnikem -- byl z toho "zdrzovani" dost nestastny (a asi nejen on).
Takze bych se zas tolik nedivil, kdyby pro nej Praha opravdu byla neco "special" at uz v jakemkoliv slova smyslu :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Euforos,

Obvykle na takové poznámky nereaguju, ale tohle co jste napsal není vůbec vtipné..Můžu Vám říct, že to co napsal myslel naprosto a smrtelně vážně. Je to dáno taky tím, že on opravdu lidi kteří obchodují jeho systém a stýkají se s ním pomocí fora,chatu nebo emalů považuje za "svoje" tradery a ti se k němu taky tak chovají. To znamená s úctou. Je to mimořádný člověk který to neustále dokazuje. A to že mu v jeho vážné životní situaci pomohly tisícovky emailů od všech "jeho" traderu včetně těch z ČR je fakt a není na tom nic co by někdo zveličoval! Sám jsem slyšel na foru živý rozhovor který sprostředkoval Tony a celá situace nebyla vůbec nafouknutá. Je vidět, že vůbec nevíte o čem píšete a tak by bylo možná dobré se k takové věci vůbec nevyjadřovat!

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kluci klídek, rozumím tomu, že ti co jej znají a mají k Woodiemu bližší vztah, že v tak těžké situaci, v jakém Woodie asi je, nechtějí poslouchati vtipné poznámky směrem k němu. Na druhou stranu ti, co k němu žádný vztah nemají a neznají jej osobně ,nemají zapotřebí mu vyjadřovat soucit, i když je to Pan trader s velkým P. Život prostě jde dál. Osobně nevidím něco škodolibého nebo zesměšnujícího na Euforosově poznámce, i když by mohla znít mírněji. Jen jsem se zamyslel nad tím, že pokud mu píší lidé z celého světa (a určitě jich mnoho mu píše), tak milování českých traderů spíše chápu jako řečničký obrat než jako fakt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

asi takhle
s amíkama si píšu skorem každej den a to je furt samý you are excellent, you are great, I wish I was as good as you, you are doing great job.... U nás v češtině to zní poněkud divně a těžko odlišit, zdali to amík myslí vážně, nebo jako zdvořilostní frázi(většinou jo)-která je na naše poměry poněkud přehnaná a působí až přemrštěně. Já vám na woodiem nic neberu, opravdu toho pána neznám osobně, třeba bych ho měl taky hodně rád... Možná je fakt, že jsem to komentoval poněkud necitlivě-prostě mi to připadalo naprosto typické.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajik & euforos: Ze ma Woodie k CR skutecne blizsi vztah neni fraze, ale evidentni fakt - hned po navratu se sveril vsem svym znamym se zazitky z CR (psal mi i Elder, ze mu Woodie povidal, jak moc se mu tady libilo), zacal vsude prezentovat fotky z Prahy a prazskych seminaru, casto vzpomina na sobotni setkani s ceskymi a slovenskymi tradery, na chatu automaticky zdravi ceske tradery ("ahoj"), prestoze jinych (a pocetnejsich) neamerickych skupin je tam vice atd. Tudiz ja to nevnimam jako zdvorilostni frazi. O Woodieho "exkluzivnim" vztahu k CR nepochybuje nikdo, kdo se v komunite kolem nej pohybuje alespon trochu vice.

I kdyby to ovsem jen hloupa americka fraze byla (coz je imho zcela podruzne), rozhodne neni nutno reagovat vyse uvedenym zpusobem (potazmo reagovat vubec). Na puvodni poznamku jsem radeji neodepisoval, ale zpetne bych zminil pouze cosi o zlate a mlceni...

Budme radi, ze na nas Woodie mysli a hlavne, ze je mu aspon trochu lepe. Doufam, ze se brzy do CR zase podiva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Euforos:
fraze amiku lze jen tezko prekladat. To co oni mysli za nejakou frazi nemusi byt vzdy doslova a dopismene to co si prelozite. Casto se jedna o formu slusneho pozdravu, slusneho rozlouceni, slusneho privitani, atd. atd. V CR je zvykem kazdeho poslat do p.dele, coz nemusi byt v jinych zemich. Tak jako my pouzivame "cau a mej se dobre", oni pouzivaji "tesim se az Te znovu uvidim" atd. atd. Pokud Woodie napsal, ze jsme pro nej special, neznamena to, ze se pred Vami posadi na zadek, znamena to, ze mu jsou lide z CR blizci a prijemni, coz neni nic, za co bychom meli Woodieho slova nejak zlehcovat. Proste a jednoduse, jejich fraze nelze prekladat se slovnikem v ruce. Jiny kraj, jiny mrav.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já bych velmi rád ještě přispěl jednou skutečně velmi silnou historkou, co se Woodieho týče:
Na setkání obchodníků ve Vegas, kterého se bohužel Woodie nemohl zúčastnit (byl v té době v nemocnici) došlo k něčemu, co asi málo kdo pochopí. Jeden z mnoha obchodníků, kteří Woodiemu posílali své povzbuzující emaily psal i velmi dlouhý příběh o tom, jak zaplatil celkem 10,000 USD několika podvodníkům, kteří slibovali, že ho naučí obchodovat. Takových je v USA bohužel mnoho a tu a tam jim někdo nalítne - většinou si od vás vezmou nechutné peníze a výsledkem je, že vám vysvětlí co je short, long a tím to hasne (a to skutečně nepřeháním). Tento obchodník neměl příliš peněz a navíc jeho syn bojoval s těžkou nemocí - o to zbytečná ztráta takových peněz byla horší. Později, když byl obchodník velmi zoufalý, objevil Woodieho stránky. Více jak rok na sobě tvrdě pracoval a dokázal již po roce v tradingu prorazit a vydělat prvních pár tisíc dolarů. To vše na základě rad a tipů, které dostal od Woodieho zcela zdarma a díky podpoře a pomoci, kterou jemu, stejně jako ostatním, Woodie dával. Nakonec dopisu Woodiemu velmi děkoval.
Woodieho reakce byla taková, že - jak jsem řekl na začátku - by ji (zvláště u nás) málo kdo pochopil. Woodie na tento velmi děkovný dopis (opakuji, dopis byl koncipovaný jako děkovný - zmínka o zbytečně vyhozených 10,000 USD byla jenom na začátku jako "odstrašující případ") reagoval tak, že vyndal z peněženky 10,000 USD a po Tonym tyto peníze nechal z nemocnice zmíněnému traderovi poslat. Proč? Pro někoho nepochopitelné, pro někoho bláznivé.
Woodie je nejenom neuvěřitelný člověk, ale také skutečně výjimečně velkorysý muž, kterému velmi záleží na lidech. Žádné z jeho slov není přehnané a je myšleno vážně. Pro mnoho lidí je něco takového v dnešním cynickém a chamtivém světě nepochopitelné. Woodie ale prostě takový je. Jeho životní krédo je již dlouho "pomáhat druhým". On sám dosáhnul v životě stádia, kdy má prakticky vše, co kdy v životě chtěl a nepotřebuje více. Již dlouho je jeho smyslem života dávat druhým a na jeho studentech mu skutečně záleží. On rozhodně nepatří k těm, co nafukují a přehánějí. A toto mohu říci i dalším z jeho okruhu - ať už je to GB nebo MPlay.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tommes:
pribeh je neuveritelny!

Myslim, ze nemusite vysvetlovat, kdo je Woodie. Jeho pristup nema ve svete tradingu obdoby. To co dlouha leta dela pro sve studenty je obdivuhodne. Kazdy, kdo ma v hlave trosku srovnano si tohoto musi byt vedom. Jeho pristup je vyjimecny i ve srovnani s jinymi oblastmi businessu a nejen businessu.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opravdu dechberoucí příběh!

Také si vzpomínám jak jsem v přestávce jednoho z jeho seminářů v Praze v hloučku naslouchal jeho odpovědím na dotazy účastníků a opravdu na mně silně zapůsobilo, když říkal, že ví o minimálně sto lidech, kteří mu nabízeli jako odměnu 500 dolarů měsíčně za to, že se díky jemu stali profitabilními obchodníky. Kolik to dělá si každý dokáže spočítat, ale Woodie jim vždycky řekl, aby přispěli na charitu a poslali peníze nadaci Make A Wish, jak sám říkal "to put some smile on childrens face".

Woodie je opravdu vyjímečná osobnost!

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

myslim, ze Woodimu preje brzke uzdraveni kazdy i ti co ho nemusi. pro objektivnost bych pripojil par proti, ale neudelam to neb nemam osobni zkusenost. kazdy si je ale muze vygooglovat sam. a zaver at si udela kazdy taky sam. jinak nechci zadny flame, jen bych rad objektivni info i kdyz beru ze financnik je bran jako cesky WCCI portal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...