Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Reakce na: Co může trader načerpat od mistrů bojových umění?


Doporučené příspěvky

Je skvele, ze se tady objevil takovyto clanek. Sam se tradicnim cinskym bojovym umenim aktivne venuji cca 18 let a kdyz jsem zacal trosku pronikat do tradingu, nasel jsem OHROMNOU spoustu podobnych, ne-li primo zcela totoznych, prvku - samozrejme predevsim z pohledu psychiky, vnimani, nacasovani etc. Kdyz jsem svoje teorie o tom, ze dobry bojovnik logicky musi byt i dobry trader a vice versa, zacal sirit dal, setkal jsem se u nekterych lidi s naprostym souhlasem a u nekterych jsem byl oznacen za fanatika, co vidi souvislosti tam, kde nejsou. :-) Ted to mam podlozene clankem na komoditnim webu. Parada. :-) (BTW znam nekolik gungfu masteru primo v Cine, kteri se vyzivaji v akciich... a jsou hodne uspesni. Takze na tom fakt neco bude. :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aby za chili nezacal tradovat celej Hanuman Gym a my nevymetali stop lossy... ;-)

ad Sun C' - Muzu take jedine doporucit. Zminena knizka, ktera patri k tradicnim spisum cinske filosofie, se v poslednich desetiletich stala i hitem mezi manazery. Jde o jednu z nejlepsich knizek o aplikovane psychologii v trznim prostredi, co jsem kdy cetl. :-) Doporucuji ale spise preklad od Oldricha Krale, ktery pred par lety vydalo nakladatelstvi Maxima ("Mistr Sun: O valecnem umeni"). Mnohem lepe reflektuje puvodni text i s jeho puvodnimi vyznamy (podobne jako dalsi skvele preklady od Oldricha Krale).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 years later...

k tym bojovim umeniam a tradingu trosku moja skusenost:
aj larry william v jednej svojej knihe spomynal tuto analogiu, hovoril o chlapkovi menom garcia, hovoril o nom ako o nejakom chlapikovy, a ze ho nepozname ze to je taky clovek co ma vystupenia ;)), v las vegas v tej "Klietke" , (ja osobne celkom dobre poznam tiez toho bojovnika, lebo jeden cas som sa o tento podla mna najrealistickejsi bojovy styl (ultimate fight) zaujimal, dokonca som ho aj trenoval... on hovoril o tom bojovnikovi ako o jednom z najlepsich ktory mal stovky zapasov vyhratych proti najvecsim a najtazsim superom z roznych stilov ci to boli buchaci z boxu, thajskeho boxu atd.. vsetkych porazil... a ze to bol jediny bojovnik ktory bol povazovany za jedneho z najlepsich, podla mna asi aj realne bol najlepsi, ze on v jednom rozhovore povedal ze pred kazdym zapasom ked ide do klietky tak ma stale strach, a to ho odlisovalo od tych buchacov ostatnych ktory od neho dostali na tvar, lebo oni vseci kricali ze sa neboja, ved kto by si pomyslel od cloveka ako garcia ktory mal vyhrate stovky zapasov s najrozlicnejsimi supermy ze sa niecoho boji, a predsa... (okrem toho strachu mal aj trosku iny stil boja, kedze nebol velmy fyzicky zdatny tak vyvynul stil kde to neni az take nevyhnutne BJJ )
tak isto ma to pre mna bolo prekvapujuce ked clovek ako williams zacne hovorit o strachu a neistote, od takeho cloveka som ocakaval ze uz je uplne zavodou co zopar milionou dolarov zarobil a on ide hovorit o strachu a neistote z tohto biznisu.... ale podla neho mu prave ten strach dava respekt pred trhom, ako garciovy pred supermy a preto sa im obom nemohlo stat ze svojho supera podcenili a prehrali vdaka lahkovaznosti nepripraveny...
... tak mi asi ostava sa s tym strachom naucit zit a vyuzit ho
ja sam som mal aj jeden neoficialny ultymate zapas, a jeden z mnohych problemou ktore zapricinili moj neuspech bolo mozno aj to ze som podcenoval supera, spoliehal som sa ze on na mna nemoze mat ze ani nepozna moj styl, a super mi hovoril paru dni pred zapasom ci sa na to nevykasleme ze on ten strach ma :)), a mozno aj to mu pomohly vyhrat... no ja som sa vzdal lebo som uz nevladal, ale vymamil sa z takych pak ktore by som typoval ze uz su pre neho konecne, ale asi ten strach mu pomohol nepripustit si ze je to koniec a stale sa branil, az mi dosli sily...
preto zacinam strach brat vazne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...