Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kam jsem pokročil tento rok


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 98
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Jean-Piere

tak potom treba skusit dat do kopy nejaky novy ucet a skusit to znova, druhy raz budu sance na uspech urcite vacsie

ja 6 mesiacov testujem, skusam, hladam,studujem a ked si uz myslim, ze by to mohlo byt ono tak stale nieco najdem co sa mi znepaci a idem od znova, vsetko sa snazim co najviac zjednosit a este nemam ten vnutorny pocit, ktory by mi povedal...tak teraz chod do toho a samozrejme stale pracujem na zvacsovani uctu....:) Pod 10 tis. USD by som nechcel ist, lepsie bude daleko vacsi ucet.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majsterko, problém je v tom, že nestačí našetřit jen na účet. Pak je nutné nakoupit sofrware, protože mám programy na poziční obchodování, ale k tomu bych se už určitě nevrátil. Smysl vidím jen v daytradingu a opcích. Takže bych se musel zase hodně učit.. a popravdě, už mě to stálo dost sil, abych se do celého procesu znovu pouštěl.. Hlavně bych šetřil dlouho a už mě nebavilo se kvůli tomu pořád uskomňovat... Pak znovu hledat brokera, smlouvy... brrrr .. Už ne boys :-) Nechám to na vás :-) Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jean-Pierre, taky už jsem jednou projel malý účet ale vracím se a jsem o hodně dál než předtím. Někde jsem tady četl takovou zajímavou myšlenku - Jak dlouho jsi ochoten chodit do školy, když po jejím ukončení budeš mít možnost si vydělávat stovky tisíc korun měsíčně? Já tak dlouho dokud to bude potřeba.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Konec roku se blíží, je načase trochu bilancovat. Opravdu bych si také rád přečetl příspěvky všech, kteří se ozvali vloni.

to Jean-Piere
když jsem začal v osmé třídě závodně střílet, chodil jsem tam jednou týdně. Prostě bezva zábava, fajn kluci i trenér. Asi po roce mi trenér povídá: "hele tohle je k ničemu, buď začni pořádně trénovat nebo to nemá cenu". A tak jsem další 4 roky trénoval 3x týdně + závody skoro každou sobotu a neděli. Mohl jsem rozhodně ještě pridat.. ale něco mě to naučilo - systematičnost nic nenahradí, psychologie pomůže, ale vlastní trénink se nedá ošulit.

V tradingu to se mnou bylo podobné. Po 9 měsících studování pro radost, už jsem věděl o FOREXu skoro všechno....
Zkusil jsem live obchodování. A ono to šlo jako po máslíčku. Za 3 dny jsem měl ze základního kapitálu $1000 slušných $1320, 1. den osm vítězných obchodů za sebou. Takže to není zas tak hrozné, už fakt vím jak !!!
Za týden ( pátek 1. apríla 2005 ) jsem "věděl" kam se trh pohnul a když chvíli šel proti mě vydržel jsem... zbylo mi $250 na účtu. Co se dělo během několika měsíců někteří možná už znají. A někteří se tomu možná vyhnuli. Nevzdal jsem to a bojoval.. a poctivě jsem odevzdal celkem $1326 někomu šikovnějšímu. A že mi to moje drahá 3/4 doma říkala, abych počkal a nechvátal a trénoval ...
Vzpomněl jsem si na svého trenéra z doby školních let, mohl jsem to zabalit nebo víc trénovat. Bez peněz a iluzí, ale se snem o svobodě trénuji již dalších 2,5 roku. Že je to příliš dlouho? Opravdu je. Ale napořád.

to all
A teď co se mi stalo a podařilo tento rok:
1. druhým rokem full time výrobní ředitel v mezinárodním brdinci ( krátkodobá vítězství se cení, co bude za rok
nikdo nevidí ...) .. co je větší stres poznáte jenom s live účtem ..
2. zbytek času ( kromě rodiny a spánku ) FOREX Demo na VT
49 obchodů ( swingové obchody Ečko, kabel, japko - H1; STOCH 48,12,12; EMA ENVELOPE 144, filtr "SYNKOPY" )
20-30% zisk equity SMA12 jde pomalu nahoru ( někde mám blok na téhle částce ... viz live zkušenost )
RRR 1,35 nic slavného.. je na čem dělat, někdy nechám zbytečně SL doběhnout, někdy zavírám na
jistotu - profit u první lokálního SUPP nebo RES - zlepším MM ( rozdělení kontraktů ala Mark Douglas )
Win ratio 55,3%
3. Po vzoru Kiyosakiho vytvořený plán na dalších 10 let - vlastní žena se mi směje, že jsem jak učitel
z básníků, chybí mi jen síťový graf. Ale mám to před očima, v hlavě to bylo pořád trochu neuspořádané.
4. Samostudium komodit, opcí, vlastní psýché

Doufám, že se nepřetrénuju ... ; - )

mim

"Dávejte pozor na to co si přejete, může se Vám to splnit"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Krasny klub, podnetne pribehy. Pridam svuj.

Komodity jsem objevil presne pred rokem, patral jsem, jak zhodnotit sve uspory, prochazel ruzne financni portaly, nahodou jsem natrefil na financnika, a behem par veceru bylo jasno: trading vypada jako uzasny zajimavy byznys s velkym potencialem a chci se mu venovat a rozmnozit sve penize takto, spis nez je sverit nejakemu fondu.

Tak jsem procetl financnika, nakoupil knihy, jak jsem je procital, konfrontoval jsem je s grafy na barchartu, premyslel jsem, jaky pristup by mi vyhovoval. To mi zabralo nekolik mesicu.

Protoze pracuji na fulltime, na intradenni obchodovani nemam cas. A jako zacatecnik potrebuju spis kratsi a rychlejsi obchody s vetsi frekvenci, abych mel dostatecne mnozstvi zpetne vazby, abych videl nejake vysledky. Takze jsem zvolil pozicni obchodovani v radu dnu, a system postaveny na Ross Hooku.

V dubnu jsem si poridil historicka data, dal dohromady software, a jal se po vecerech backtestovat a ladit. Zkousel jsem svuj system automatizovat - generovat vstupy a vystupy automaticky za pomoci ruznych indikatoru, optimalizovat programem velikost stop lossu, atd, stravil jsem tim spoustu casu, ale neprilis uspesne. I tak jednoduche koncepty, se kterymi zachazi Joe Ross je hrozne tezke spolehlive popsat algoritmem. A to se programovanim zivim. Takze jsem opet skoncil u rucniho prochazeni historie a obchodovani nanecisto.

System na papire vynasel, tak jsem si v cervnu otevrel ucet a poslal tam $30000. Tak akorat na pozicni obchodovani nekolika malo trhu s jednim kontraktem. No a prisel ten obrovsky sok, ten hrozivy zazitek, o kterem jsem tolikrat cetl, ale ktery se neda popsat, musi se zazit. Co to je, mit penize v realnem trhu. Co to s clovekem udela, kdyz pozice lita den ze dne nahoru a dolu v castkach, ktere prevysuji me mesicni zivotni naklady :-) I kdyz vim, ze system dlouhodobe funguje, jak najednou boli kazdej tick proti me. Proste jsem se z toho dusevne sesypal, zacal tradovat uplne zbesile, a behem mesice jsem byl o 5000 chudsi. Tezka rana. Tezka rekapitulace. Postupne mi doslo, co se vlastne stalo, dal jsem si par tydnu pauzu, vypalil jsem si do mozku, ze tohle uz se nesmi stat. Nesmi. Pojedu svuj system a nedovolim si zadne kreativni nebo spis zoufale ad hoc experimenty. To bylo v cervenci.

Od te doby svuj system jedu, a moje equity od te doby kolisa, jednou nejaka ta tisicovka plus, jindy minus, zadne nesmyslne ztraty, ale ani zadne vyraznejsi zisky. Tu ztratu z prvniho mesice jsem jeste zdaleka nedorovnal. Kdyz jsem prochazel svuj denik a konfrontoval ho s trhy, seznal jsem, ze po tom hrozivem zazitku jsem se zacal bat. Proste beru jen cca 1/3 signalu, ktere mi system dava. Ne na zaklade rozumnych duvodu, ale nahodne. A samozrejme, ze ty nejlepsi obchody minu. Kdybych bral kazdy signal, co mi muj system da, ve vsech trzich, ktere sleduji, byl bych uz ted docela slusne v plusu. To jsem si zpetne odsimuloval. Ziskal jsem strach z trhu a hledam si sam pro sebe vymluvy, proc ten ktery obchod nebrat, nebo proc dnes neobchodovat vubec, a to me pripravuje o vetsinu zisku. A kazdy ztratovy obchod, i kdyz byl technicky uplne v poradku, je pro me porad velkym traumatem.

Takze ted se snazim zlepsit svoji rozhodnost, primet se nasledovat svuj system, o kterem vim, ze je dobry, a nenechat se trhem vyvest z emocni rovnovahy. Snad sem pristi rok budu moct napsat, ze tento problem jsem vyresil.

Rozhodne to byl uzasny, zajimavy, prinosny rok, ktery me osobne posunul o veliky kus a jsem pevne rozhodnuty se tradingu venovat dale, a vice, a uspet.

Nebylo to snad prilis dlouhe? :-)

Jan Marek


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdyz to po sobe ted ctu, podobny pribeh je prece popsany snad v kazde knize o tradingu. A ze jsem jich par precetl, nez jsem se vrhnul do obchodovani. A presto jsem to musel zazit na vlastni kuzi... Uplnej vypadek racionalniho chovani. Silnej, sokujici zazitek. Divny to temny spodni proudy nas ovladaji...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj tradeři,

velice málo se podílím na diskuzích, protože mám pocit, že hodně toho řekli už lidé předemnou. Ale rád se přidám a musim říct, že jsem udělal velký posun v tom, že už nejsem tak chamtivý a nechci dostat z trhu za každou cenu maximum až přetáhnu jinak ziskový obchod v neziskový. Věděl jsem o této mé špatné vlastnosti, ale dlouho se mi to nepodařilo překonat. Díky tomu se stal papertrading pro mě profitní a připravuju se na přechod na live trading.

Mám jeden dotaz. Poslední dobou se mi čím dál tim víc líbí patern REV DIVER a četl jsem článek tuším od Tomáše, který popisoval jak jej obchoduje a zároveň pracuje se stoplossem. Můžete mi někdo poradit kde takový článek najdu? Hledám jej už celé svátky a zatím neúspěšně.

Díky,
Ruda - Tuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Kolegove,

i ja bych pridal svoji skoro rocni bilanci. Nekdy v unoru jsem uplne nahodou narazil na tento server a zacetl se do manualu. Pak nasledovaly ostatni clanky a uz ani nevim jak, ale pomalu jsem se nasmeroval na DayTrading. No a na zacatku byla vize vlastniho bydleni, rychleho vozu, dvou exotickych dovolenych rocne atd. nejlepe do roka. Presto po roce jsem stale ve fazi backtestu. I toto vlakno, ktere jsem narazil me utvrdilo v jistote, ze nema smysl se nekam hnat a svou rychlosti budu pilne hledat a pilovat OS.

Presto s velkou radosti sleduji a za to diky mnoha mnoha prispevkum od Vas, z doporucovanych knih a Petrem a Tomasem psanych clanku cerpam spousty informaci pro budovani meho maleho byznysu, ktery me momentalne zivi. A presto ze stavajici zamestnani je velkou laskou, je jiste ze jednou chci byt full time trader a za svymi pacienty jen chodit, ne proto ze musim, ale protoze me to bavi. Asi jsem trosku OT, ale patri Vam vsem muj dik a respekt.

David ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

Dobrý den, zjistil jsem, že obchodování je velmi jednoduchá až banální věc.:-)
Narodil jsem se jako hráč a považoval jsem to za velkou výhodu. Spoustě věcí jsem rozuměl ještě před tím, než jsem si přečetl první slovo o tradingu. Prostě měsíc budu číst a zkoušet, potom sednu k nějakému trhu a peníze přijdou za mnou. V současné době, asi po půl roce, obchoduji na simulovaný účet a nejsem schopen dosahovat nějakých stabilních zisků. Špatně jsem se vyjádřil, nejsem schopen nevytvářet ztrátu za ztrátou.
Vypadá to asi nějak takto: Backtestnu si nějaký patern, vidím jak to nádherně funguje, počkám na začátek obchodování, přijde signál, vstoupím do trhu a mám 200 usd. Ale já chci hned tisíce a tak čekám, čekám až mám jen + 1 tick. Trochu mě to naštve, tak příští signál je jen poloviční a já ho stejně vezmu a je to ztráta. A ještě jednou. Jsem debil, takhle nejde obchodovat, musím se uklidnit a použít trochu mozek. Další signál je na 100%, tak jdu se dvěma kontrakty, dostanu peníze zpět. To je ten z mála stoprocentních, který nevyjde. Jsem na sebe naštvaný už trochu víc, jdu si udělat kafe. V tom mi uteče pohyb 400 Usd. Začínám pochybovat jestli moje IQ dosahuje alespoň 100 bodů. Musím se soustředit, další dva obchody vyjdou parádně, ale po minulých ztrátách jsem nervozní a tak vystoupím zbytečně brzo. Obchodní den skončil a tak je to pořád dokola.

Co dělám špatně mi nemusíte psát:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Bulltip : Dekuji ze jsi me takhle pri uterku pekne rozesmal. Opravdu jsem se pobavil. Vzpomnel jsem si na sve zacatky... a prostredky... a konce... :)

No abych nebyl uplne od veci, tak trochu vazneji. Po cca roce a pul live na NQ jsem postoupil do bodu kladna nula, tedy ucet uz nezehlim, ztraty zahlazeny a skolne se pomalu zacina menit na zisk. Diky krizi a poblazneni trhu jsem musel odlozit zacatek obchodovani s multikontrakty, ale nevadi mi to. Aspon mohu svuj obchodni plan poradne zabetonovat do hlavy, emoce - muj nejvetsi problem - nechat Vanocum a pristi rok vse stabilizovat do nestresujici podoby. V pocatecni fazi (cca rok pred live) jsem se na vse pripravoval jak technicky (plan, testy atd) tak psychicky, a tusil jsem ze se poustim do tezkeho bussinesu, ale ze to bude az TAK tezke, to jsem si tehdy nedovedl predstavit ani ve snu. Proto je pro mne osobne opravdu velky uspech ze jsem aspon tam kde jsem, a vsem zacinajicim preji, aby ve svem snazeni vytrvali az do do stadia uspechu. Jde opravdu o beh na velmi dlouho trat.


Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Take bych rad pridal svoji trosku do mlyna.

Letos jsem konecne udelal pokrok. A tim myslim pokrok. Jsou to dva a pul roku, co se venuji komoditam. Ze zacatku jsem nasaval informace z netu. Neco jsem se naucil, pekne jsem si to ulozil v hlave, doslo i na nejake pauzy ve studiu. Vyvoj se zpomalil. Nakonec od backtestu pozic jsem se dostal k intraday. Navstivil jsem kurz - to me nakoplo. Zaplatil jsem si Sierru a hura na backtest. WCII mi moc nesedlo. Ani v backtestu jsem nevykazoval nejak zavratne vysledky. Tak s paper to ani nepripadalo v uvahu. Zase pauza a hodne premysleni. To uz jsem hltal knihy o psychologii a technicke veci jsem nechal uplne bokem.

Pak prisel letosek. Bylo mi jasne, ze se musim poradne nekam pohnout. Moc dlouho jsem byl na miste. Nebo aspon jsem mel takovy pocit. Na jare jsem navstivil kurz znova, poslechl jsem o FinWin. Zaujalo me to. A nejvice Tomasova slova, jak to dela on: "Mam to rad rychle. Rychle tam a rychle ven." Pochopil jsem, ze to muzu udelat dle sebe. A navic takovy postup je mi take blizky. Prodlouzil jsem si Sierru, dal jsem se na backtest FinWin na 3min. Natestoval jsem asi 2mes (malo, vim to). Ale presvedcilo me to. Uz jsem mel nachystane penize, otevrel jsem ucet a zkusil jet tyden paper. Pochopil jsem, ze potrebuju vic natestovat. Pridal jsem dalsi 4mesice backtestu. Zacal jsem si poctive vytvaret vlastni velmi sofistikovany obchodni dennik s hromadou vypoctu a vyhodnoceni. Pak uz jsem byl nachystany na dlouhodobejsi paper-trading. Dal jsem se do toho od zari. Devaty mesic byl ok. Pak ER2 se zmenilo na TF, prisla krize a najednou mi muj system nefungoval jak predtim. Obrovske zklamani, pocit, ze mi neco utika. Tlak od brokera k realnemu tradingu take nepridaval na sebejistote. Zacal jsem hledat, jak se pohnout dale. Zase mi moc pomohli knizky o psychologii. Nasel jsem range-bars. A skoncil jsem u RB1,3. Zkusil jsem backtestnout cely obdobi TF. ER2 podle nemelo cenu testovat, zmena byla dle me razantni a nemelo by to vypovidaci hodnotu. Navic muj obchod trva jen nekolik minut (10-15min), drive by to bylo delsi a pomalejsi, to se mi nelibi. Pak prisel paper. Bylo to ok.

Ted mam par dni live za sebou. Hruza. Je to mnohem tezsi, nez jsem si myslel. Aktualne jsem ve ztrate. -310USD. Vim, kde delam chyby. Je dulezite se naucit sledovat pri obchodovani. Vstup? Pro me neni problem. Zatim jsem nevzal nic mimo plan. Problem je v managovani obchodu. Po prvnich dvou ztratach jsem nepockal a brzo posunul na BE+1. Nebyl jsem ve ztrate, ale utekl mi PT. Podruhe jsem misto na BE+1 posunul na BE-2 a jeste jsem chytl slip. Vcera jsem vydrzel ve tretim obchode jen 5min a uz jsem byl s nervama na dne a vylezl jsem za aktualni cenu (sice to byl zisk, ale co na tom, kdyz je to proti pravidlum?).

Tedy letos jsem se konecne hnul z mista. Uvedomil jsem si strasne moc veci. A hlavne ted chci vydelat. Vim, kde delat chybu behem obchodovani. Urcite delam i jine chyby, ale zatim me trapi managovani obchodu. Jsou tam i pozitiva! Pri vstupech plan drzim na 100%. Zatim. Tedy nepreobchodovavam, umim pockat. Tedy nenadarmo byli ty hodiny studia. Ted ale nutne potrebuji jeden PT. Abych videl, ze to funguje i v realu, abych nedostal blok pred dalsim obchodovanim. Zatim se drzim a hodlam to jeste dlouho vydrzet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...