Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kam jsem pokročil tento rok


tomnes

Doporučené příspěvky

to cerny_kun:

nevim, jestli vam to nejak pomuze, ale pokud mate vstupy OK, tak si to obchodovani muzete hodne ulehcit tim, ze jakmile vstoupite, tak pujdete pryc od pocitace. Pochopil jsem, ze pouzivate PT, takze se vratte k PC az vam pocitac zazvoni bud na PT nebo na SL. Nevim co pouzivate za platformu na zadavani prikazu, ale na kazde lepsi jde automaticky nastavit PT, SL a i posun na BE+x po urcitem otevrenem profitu, takze po vstupu se tomu obchodu nemusite venovat. A tak byste mohl eliminovat tendo druh chyb.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 98
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To yax:

No prave, ze v me platforme nejde posunout na BE+1. Jedu na RB1,3 takze to je relativne rychly. Vstoupim a automaticky tam mam SL 150 a PT 240. Vetsinou pred vstupem samotnym neni cast to nastavit dle jednotliveho patternu. Po vstupu rucne posunu PT dle hodnoty, co mam natestovanou pro kazdy pattern. SL bud necham jak je, nebo se podivam po nejake nizsi logicke hodnote (SR uroven). Kdyz je toto hotovo, tak stoupnu od PC, odejdu metr od stolu, koukam na to z dalky a cekam na pohyb 150USD a pak posouvam na BE+1. Jak jsem psal, ze jsem posunul brzo, tak to bylo u 120 nebo u 130 dolaru. Nebyl jsem daleko od cile (150), roli hrala nervozita a strach o vydelek. To me stalo PT. Po posunuti na BE+1 uz opravdu odchazim do jine mistnosti. Ale ve chvili cekani na BE+1 metr od stolu nekdy zacnu zmatkovat, sednu si zpatky a pak uz se mi trepe ruka. Ale polepsim se.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cerny_kun

To znam. Obchoduju live velice kratce a delam uplne stejne chyby. Bohuzel pro mne byl prvni tyden pro mne docela ziskovy (+500$ na NQ). Takze uz jsem pocital kolik mi to da na mesic. Pak prisly 3 ztraty po sobe a ja zacal delat uplne nesmysly. Absolutni nedodrzovani OS. Posun na BE velice rychle, kdyz se prestalo darit na NQ tak jsem to zkousel na ES, ktere jsem nikdy nebacktestoval, nefungoval casovy graf tak jsem zkousel VOLUME graf. No kazdopadne jsem to jel vsechno LIVE. Za chvili misto +500 jsem mel -1000$. Pak jsem si dal puazu a rekl jsem si ze takhle to dal nejde. Prepnul jsem na SIMULATED mode a jel jsem puvodni OS ktery mi prvni tyden vydelal. A ono to zas zaclo fungovat. Takze ted zase jedu LIVE a pomalu se mi ucet vraci do cernych cisel. Hlavni moje chyba byla v tom, ze jsem po trech nevydarenych obchodech prestal verit v system ktery mi funguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Odejit od komplu po zadani prikazu... To jsem parkrat zkusil, nicmene mi to nedelalo dobre na srdce :) , tak jsem techto pokusu zanechal. Dost mi pri obchodovani pomaha, kdyz mi nekdo sedi za zady (ale nekeca), ja nahlas uvazuji a komentuji situaci - proc ted vstoupit, kde ocekavam vystup atd. Asi si to zacnu nahravat na video. Byste neverili jak velkou uspesnost tech predpovedi mam (resp. nejsou to predpovedi, jsou to proste jen pouzita cisla z backtestu, prenesena do praxe) A co se stane ? Spravne ! Obchod se rozjede, posunu PT na predpokladanou cenu, vidim nejaky profit, pritahuju SL a jsem vysoupnut na prvni korekci. Do pul hodiny pak trh dosahuje me hodnoty PT ale to uz se jen divam. Psychika je alfa a omega. Teda nastesti to uz neni tak casto, ale ze by se mi tenhle scenar podarilo skrtnou ze sveho repertoaru, to tedy ne. Problem je, ze i pres testy tak nejak neverim ze to bude fungovat a podle prislovi lepsi v hrsti nez na strese... beru velmi male zisky a kazim tim cely system. Takze hledam cestu jak se tehle pocitu zbavit.

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, taky zkusím napsat pár řádků o mých pokrocích v letošním roce. Je tomu už dva roky, co jsem v podstatě náhodou objevil server finančníka a svět komodit. Nadchlo mě to natolik, že jsem dlouho neváhal a okamžitě jsem začal pročítat a studovat vše, co bylo na stránkách k mání. Za nedlouho se objevili v mé knihovničce i první knížku objednané zde na serveru, ale v podstatě se nic jiného, kromě čtení a studování, nedělo s mým pokrokem vůbec nic. Zvrat nastal až v letošním roce. Po několika pauzách se studiem, jsem nevěděl kudy dál, než se objevila platforma Ninja Trader a s ní i živá data od Zen Fire. Okamžitě po přečtení článku a platformě a o zdrojích dat, jsem ji nainstaloval a začal zkoumat jak vlastně vše funguje. Poté jsem se pokoušel dát dohromady i nějaké svoje obchodní systémy, ale stále to bylo jen plácání se od ničeho k ničemu. Ten pravý obrat a to pravé nakopnutí přišlo po zakoupení a přečtení knihy "Jak se stát intradením finančníkem". Tato kniha mi dodala obrovskou motivaci, protže jsem si přečetl, že každý si prochází svým obdobým vývoje spojeným s mnohými neúspěchy. Od podzima se tedy věnuji tradingu opravdu na maximum. Oživil jsem si dovednosti v excelu a vytvořil si mě vyhovující deník,nyní již mám zbackestovaný obchodní systém a od začátku prosince s ním válčím na demu. Ještě mě čeká naučit se alespon základy angličtiny a došetřit na základní kapitál. Na závěr bych jen chtěl napsat, že si opravdu člověk projde během cesty k live obchodování spoustou nástrah a musí se snimi chtě nechtě vypořádat (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no tak kdyz je ted tak strasne v kurzu slovo sebereflexe, tak si taky prihodim: Tezko rict kam jsem tenhle rok pokrocil, pac obchodovani se venuji aktivnejc 3 mesice a z toho dva LIVE. Ale nejake zmeny byly. Z 5ti hodinovych seanci a desitek obchodu mesicne jsem zmenil svuj pristup na jeden obchod denne pri seanci max dve hodiny a 1% risk, coz je sice pekne, ale hlavne me ty 3 mesice naucily tri veci:

1. Chtit x*100% uroceni kapitalu je uplna hlupota a cloveka to akorat znervoznuje. Ted se drzim 10% mesicne s postupnym zvedanim pozic podle MM a kapitalu. Mozna je to pro nekoho malo, ale mi to, jako vedlejsak, uplne staci.

2. ne vstupy, ale VYSTUPY tvori zisk

a konecne za 3... ne vstupy, ale VYSTUPY tvori zisk.

Teoreticky je bod 2 stejny jako bod 3, ale povazuji to za natolik zasadni, ze ho uvadim hned 2x ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To japapatramtara

výstup je o něco nedůležitější než vstup to ano,ale s tím že pouze výstup tvoří zisk já ani trochu nesouhlasím,jak při intraday tak pozičním obchodování špatný, či v nevhodnou chvíly zvolený vstup znamená jediné a to SL,takže se profit nestihne ani utvořit ;)

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Jak jsem se vlastně dostal k obchodování? Těžko říct. Snad jen, že mě vždy bavilo počítání peněz, účetnictví, grafy a matematika s fyzikou vůbec (k té fyzice se ještě dostanu, úzce to souvisí). Když člověk eviduje svoje finance takovou dobu, na grafech příjmů/výdajů se rýsuje krásná exponenciála, a přitom má furt holý zadek, protože úspory rostou v nejlepším případě lineárně (přepočteno na průměrnou mzdu) nebo sešupem dolů (přepočteno na cenu vlastního vysněného bydlení), musí ho napadnout, jestli je zaměstnání a krmení porculánového prasátka ta pravá cesta k vysněným cílům.

Takže když jsem vybral úspory, byl jsem od vlastního bydlení dál, než když jsem odložil první korunu. Musí přece existovat cesta, jak ty peníze rozmnožit.

Celý život pracuji s počítači. Nemám doma nic moderního, ale to co mám, mi naprosto vyhovuje a bylo to skoro zadarmo. Potřebuju disk? Vím, kam sáhnout. Potřebuju procesor? Vím, kdo jich má plný šuplík. Potřebuju základní desku? Těch mám zase plný šuplík já. Potřebuji operační systém? Vím, který nainstalovat, aby mě to nestálo ani korunu. Pracuji s počítači - vím, jak k počítači lacino přijít.

Když jsem si připustil potřebu peněz - a rád bych zdůraznil, že *velkého* množství peněz (ve srovnání s mou ach tak průměrnou výplatou), bylo mi jasné, že musím přímo s penězi pracovat. Nemůžu dělat něco s počítači a doufat, že mi to vynese nějakou korunu. Musím pracovat přímo s penězi, mít jich časem plný šuplík a vědět, do kterého sáhnout, když budu potřebovat zaplatit účty.

Rozhodnutí bylo jasné! Musím dělat pojišťováka a tvářit se jako finanční poradce!

Ne - blbnu. Akcie byla jednoznačná volba.

První představa byla taková, že nakoupím akcie, které jsou laciné - mají za sebou veliký sešup, takže teď je jediná možná cesta nahoru a já jen počkám, až vyrostou, a s obrovským ziskem je prodám.

Nefungovalo to. Začal jsem zjišťovat, kam se moje peníze poděly. Objevil jsem technickou analýzu, miriády indikátorů, backtesting a frustraci z toho, že na trhu vůbec nic nefunguje.

Vždycky jsem pracoval způsobem "nastudovat, vyzkoušet, používat". Když sám nic fungujícího neobjevím, určitě mi něco prozradí na školení FinWin.

Školení mě hodně posunulo. Hodně. Tak hodně, že jsem založil účet u IB, během pár týdnu papertradingu si udělal jednoduché intradenní klikací obchodovadlo a pustil se do toho na ostro na trhu ER2. Školení mě hodně posunulo, opravdu hodně - za týden jsem toho ztratil víc, než za několik předchozích měsíců v akciích.

Jak je to možné?! Vždyť na papíře to tak hezky fungovalo! Pustil jsem se do papertradingu na plný úvazek. Venku bylo hezky, léto v plném proudu, a já, místo abych někde trajdal na kole, čučel do grafů a ztrácel "papírové" peníze na "papírovém" účtu. Musí se mi přeci podařit jednou ty trhy "nakoukat", když FinWin není strategií, kterou by bylo možné obchodovat čistě mechanicky. Začátkem zimy jsem si řekl dost!

Začal jsem velmi důkladně hodnotit své naštěstí poměrně pečlivé záznamy a v grafech jsem objevil věci, které jsem už tušil. První věc - čím více obchodů, tím horší výsledky. Nemůžu házet peníze do trhu jako do automatu. Druhá věc - čím déle obchody trvají, tím větších zisků lze dosáhnout. Peníze nejsou nic jiného, než obyčejný čas konvertovaný do imaginárního čísla označujícího zůstatek na účtu.

Grafy mi řekly, že abych mohl vydělávat, musím v obchodech vydržet mnohem déle a obchodovat mnohem méně.

Navíc jsem začal velmi podrobně studovat různé formy money managementu. Obchodování se mi najednou začalo zcela zřetelně jevit jako dynamický systém, popsatelný pouze statisticky, kde na jednom obchodu opravdu nezáleží. Jediný obchod chápu jako zcela nepredikovatelný, čistě kvantový jev. Jako krabici s kočkou paní Shrödingerové uvnitř - s kočkou živou i mrtvou zároveň. Dokud je krabice zavřená, není v moci pana Shrödingera říci, co jeho paní po otevření z krabice vyloví.

FinWin jsem zavrhnul - potřebuju něco, co mě udrží v obchodě dlouho, co nebude složité a co bude především u výstupů naprosto jednoznačné. Něco, co mě nepošle do obchodu desetkrát za den a co mě nebude neustále stresovat. Něco, co se mi bude dobře obchodovat. Něco, co po mě nebude chtít rozhodnutí teď, právě v tého vteřině.

Od nového roku obchoduji opět naostro. Papertrading v tomto případě považuji za zbytečný. Systém mě za měsíc obchodování poslal do šesti obchodů, které v souhrnu docela slušně vydělaly. Přešel jsem z grafu volume2000 na denní graf a nesmírně se mi ulevilo. Začínám věřit, že ve spojení s přiměřeně agresivním money managementem tento systém konečně začne nést zisky.

Tento rok před sebou vidím dva hlavní cíle. Za prvé se musím naučit klidně spát, až budu mít v trhu otevřenou pozici s několikatisícovým rizikem (zatím to snaším velice dobře). A za druhé musím dotáhnout svoji představu obchodu jako kvantového jevu ještě dále. Nemůžu neustále otevírat krabici, abych se ubezpečil, že kočka ještě stále žije. Výsledek kvantového jevu je ovlivněn pozorováním. V obchodování to platí o to více, že nejsem nestranným pozorovatelem. Kočka uzavřená v krabici je zároveň mrtvá a zároveň živá, ba možná i s koťátky, ale jen na mě záleží, jestli krabici otevřu předčasně a nechám se vyděsit pohledem na nehybný a zkrvavený chumel chlupů.

Ale co jsem se za poslední rok hlavně naučil? Pochopil jsem, co se mi snažili říci bohatší a v mých očích i úspěšnější lidé (i když odmítám úspěch měřit penězi), když mi tvrdili, že peníze leží na zemi, jen se pro ně sehnout. Pochopil jsem, že teď, když už jsem si svoji hromádku peněz (a štěstí?) vyhlédnul, jsem na tom o mnoho lépe, než když jsem jen bezcílně bloumal světem a pomáhal v realizaci jejich snů těm ostatním.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,
mám teď za sebou 1. týden live obchodování. Jako na horské dráze :) Po dvou měsících denního papertradingu jsem na to nastoupil ve FDAXu. Během 2 měsíců papertradingu jsem měl max. 2 - 3 ztrátové dny v měsíci a házelo to 800 - 2000 euro denně (na 10 - 12 obchodů). Na simu mi připadalo snadné inkasovat 1000 eur denně. Můj systém tvoří kombinace Bellinger, CCI a Stochastic. Live jsem za 3 dny vydělal 2450 euro a za další tři dny jsem je tam nasázel fofrem zpátky. Zpětně vidím některé chyby, které jsem pod tlakem spáchal. Problém také je, že můj SL 200 eur občas vyhodí pohyby 300 eur nahoru dolu během jediné minuty...
Po třech dnech euforie mě teď realita docela zmrazila a vrátím se zpět na simulační účet. Takovýhle rozstřel při základní výši mého účtu 5000 eur mě asi přinede na kardioodělení místního špitálu. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
v listopadu 2008 povedlo se strojenásobit mini real . Byla to dřina !!! Před tim samozřejmně pul roku na demo.
Ale ted´už umim brat 40-60 pips denně. Obchoduji zatim jen GBP/ USD.
Na grafech mam jem Awesome Oscilator a Fractals. Ekonomicke spravy neposlucham. FA ne použivam. Jen TA.
Zrak se zhoršil razantně.
A vypada , že navždy zustanu spekulantem.

Hezky den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny,
také se přidám se zhodnocením jednoho, a to prvního roku. Mám totiž své výročí - před rokem 20.4. jsem se poprvé dočetl o tomhle úžasném byznysu. Tuším to byl článek na Idnes, kde byla publikovaná ukázka z první knihy Tomáše a Petra.
Rok bych hodnotil v každém případě kladně - spoustu jsem se toho už naučil, hlavně díky těmto stránkám. Naučil jsem se určitě backtestům - těch bylo opravdu hodně. Papertrading jsem teprve začal a zjišťuju, že to na pravé straně grafu není vůbec jednoduché. Dnes už si uvědomuju (po prvotním euforickém vystřízlivění), že intradenní obchodování je asi to nejtěžší obchodování vůbec - proto se k němu tak musí i přistupovat. Studia mám ještě spoustu a spoustu před sebou. A kdo ví, třeba zjistím, že to není pro mě a jednou skončím u pozičního obchodování nebo u opcí.

Když už hodnotím rok svého studia, musím se vrátit na začátek a poděkovat Tomášovi a Petrovi za jejich práci. Bez nich bych se o tomto byznysu ani nedozvěděl, nebo o hodně později. Doufám, že Vám nadšení vydrží a bude vás to co děláte bavit i nadále. Zveřejněné články si vždy rád přečtu a třeba do budoucna i nějaká ta kniha zase vyjde. Dobrých knih o tradingu od českých autorů tady nikdy nebude dost.
Renda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nie som moc aktivny na tychto forach a ani neviem presne kedy som sa registroval, kazdopadne o trading sa zaujimam tak +- rok tak snad mam pravo sem pisat.

Po mesiacoch zistovania ako to vlastne fungujje, po mesiacoch zhanania informacii, studia, backtestu a polrocnom papertradingu som konecne dospel k zaveru ze snad je cas zacat naostro. Mal som obavy, ze ci som to prilis neuponahlal, kazdopadne som rad ze som spravil ten najvyznamnejsi krok mojho posledneho roka. Zacal nazivo obchodovat.

trening za ten rok, mnozstvo eLiteratury ktoru som precital, v neposlednom rade aj tato stranka to bola moja zabava za poslednych 365 dni.

Mam za sebou prvy tyzden obchodovania, snazim sa aplikovat vsetko to co som sa naucil tu. Hlavne dakujem za tomasove clanky o psychike, ktore som sice precital ale plne som si nevedel predstavit ako dolezite su. Po tyzdni skutocneho klikania do ninjatradera, som zistil ze to co tu Tomas pisal je taky slabsi odvar toho co ma caka. nieco ako vajecny konak vs Absinth. To co som zazil posledny tyzden vyzadovalo moju plnu koncentraciu, odolnost a snahu dodrzat to co som si predsavzal. kazdopadne mam toho pred sebou este tolko, ze je mi niekedy luto ze den ma len 24 hodin. takze Tomasi len do toho a pokracuj v publikovani clankov o podvedomi, emociach. je to fakt to najtazsie na zladnutie.

Dufam ze aj dalsi rok budem pokracovat tak ako som zacal, ze dokazem dodrzat vsetky svoje naplanovane ciele a plany, a hlavne ze ich dokazem dodrzat.

Po prvom tyzdni mam pocity uzasne, prechod z paperu na live sa neda opisat, od napatia pri zadani prveho prikazu, cez prvy realizovany profit, cez prvu realizovanu stratu. moj prvy tyzden koncim s profitom, tak ako som si predsavzal neprerobit tak som to aj dokazal. Spravil som ako kazdy novacik par chyb, raz som porusil plan co ma stalo kilo, ale v podstate som na seba hrdy ze vo zvysnych pripadoch som dodrzal plan na 100% za co som bol nakoniec odmeneny prvymi realnymi dolarmi. Dufam ze zvladnem svoje emocie aj pocas dalsich tyzdnov a budem na sebe pracovat tak aby som raz naozaj mohol sediet na bahamach popijat caipirinhu a mat klud :D

Kazdopadne trading je uzasna vec, dufam ze americania nevymyslia nejake nove regulacie financnych derivatov a ze budeme moct veselo tradovat aj v buducich rokoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...