Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie obchodovani forex trhu


czaussie

Doporučené příspěvky

MF
jak píše LiP - na prvním místě důvěra a přesvědčení v to co dělám a v nějaký načrtnutý "systém".
A taky je trochu rozdíl v jazykovém přístupu..:-) - ty jdeš do toho Silou vole (sílou vůle), ale mnohdy je do toho třeba i jít (česky) Silou - vole..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Lip
Nejde o to ze neverim systemu, ten funguje dobre, ide o to ze system nadeluje aj samozrejme stratu a ked chcem otvorit poziciu tu nastane problem napadne ma jedna vec a co ak toto je prave ten stratovy obchod a kym sa odhodlam zistim ze uz je neskoro poziciu otvarat a ono to bola pozicia ziskova ako sa neskvor ukaze.

Sid
ty jdeš do toho Silou vole (sílou vůle), ale mnohdy je do toho třeba i jít (česky) Silou - vole.

Zaujimave nedam ô ale len o a uz to inak znie :-)))))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

M.F.

Nejen moje zkušenosti hovoří o tom, že každej systém naděluje i ztráty. Říká se, že dobrý systémy maj úspěšnost 40+ %, takže pokud máš systém ověřený, musíš brát všechny platný signály. Zavádět do toho úvahy je imo cesta do pekel. Více diskréčnosti si můžou dovolit až hodně zkušení tradeři. Toť můj názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lip
Je fajn ze mas rovnaku skusenost, naozaj to trochu pomaha to citat nie len od Eldera aspon mi to pridava na pokoji.
Takze vdaka
Ono je to vsetko krasne system, MM, ale ked psychika "hodi" blok je to v pr..li :-)

A dufam ze sa budu zapajat aj dalsi a dufam ze aj toto im pomoze v napredovani k uspechu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to tak, psychologie je nejduležitější. Pár měsíců jsem se trénoval na forexu a nyní druhý týden jedu live mini účet. Dosud byl poměr ztrát a zisků vyrovnaný resp. je i nadále, ale dnes ráno a včera jsem poprvé od svého začátku na livu podlehl radám, zvěstem a později i neuváženým ''Hurá vstupům'' kdy jsem nečekal na správný signál, ale prostě jsem si signál vyhledal změnou TF. Jsem schopný naprosto svědomitě říct, že už nechci aby se to opakovalo a udělám pro to maximum. Nechápu, že jsem mohl být tak naivní a myslet si, že vstupy, které se sice opticky jeví jako ziskové, ale jsou proti plánu mohou nakonec vést jinam než ke SL. Kdepak! Aby bylo jasno, používám ke vstupům dvojité klouzavé průměry a TF H1, který pochopitelně dá v průměru tak max. 3-4 signály denně, a tak se mi poslední dva dny stávalo, že jsem měl strach, že něco promeškám a vstupoval jsem bez signálů, což vedlo nejprve k ziskům a později ke ztrátám, zaplať Pán Bůh za ně! Odteď prostě čekám jen na signály a žádný rozjetý trend neexistuje, buď to vychytám při signálu nebo nevstupovat. A tím se pomalu dostávám k Backtestingu, ten mi dokázal, že při dodržování vstupů pouze se signály, jsem s trochou štěstí při zadávání vstupů (nesmí se to uspěchat, ale ani příliš váhat, zde to bude trvat ještě nějaký čas než budu mít správný cit) schopný vydělávat každý měsíc dost pipsů i při tom nízkém počtu signálů, a proto až v pátek trhy zavřou budu mít celý víkend volný a pěkně si ''za trest'' sednu a znovu si obacktestuju několik měsíců dozadu se svým systémem, abych si opět dokázal, že není potřeba vstupovat jindy než při signálech. V tom vidím největší sílu backtestingu, on vám neřekne jenom potenciál vašeho systému on vám hlavně tímhletím dodá potřebnou sebedůvěru, čili pokud se backtestu věnujete poctivě, udělali jste velký krok v psychologii vašeho live obchodování, nebudete si nic dělat z toho, když náhodou vám nevyjdou 2, 3 signály, víte že ten další nebo už bude ziskový, rozsáhlý backtest vám to potvrdí. A nebudete dělat blbosti a vstupovat neuváženě, jen proto že to vypadá, že se trh rozjel. Vždycky si můžete v klidu říct ,,není kam spěchat, dneska jsem zmeškal, OK moje chyba, zejtra je taky den!''
Nechci, aby to vypadalo, že se chlubím, ale pokud se svým vyzkoušeným systémem, budu již dále pracovat maximálně disciplinovaně, jsem přesvědčen, že na 90% (možná i na víc) svůj účet nezruším, ne proto že bych si o sobě myslel, že jsem bůhví jaký trader, osobně si myslím, že jsem pořád zelenáč, ale nastavil jsem si money-management tak, že prostě by bylo skoro umění ten účet zrušit a to už se opakuju, to už jsem psal ve foru můj první obchod :)

10% vstupy
30% Money-Management
60% PSYCHOLOGIE !!!!!

PS: a za každý nepovedený ''hurá vstup'' povinně 50 anglických kliků a oni mě ty blbosti přejdou :)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavCZ Napsal:
-------------------------------------------------------
>
> PS: a za každý nepovedený ''hurá vstup'' povinně
> 50 anglických kliků a oni mě ty blbosti přejdou
> :)))

Hoj, taky mám tento týden několik hůrá vstupů, takže pokud ti ty kliky pomáhají líp obchodovat, tak dej vědět jak takový anglický klik vypadá a jak se pak po něm obchoduje :D asi je taky potřebuji.

Jiří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to boyo22:
něco je špatně! :-) Já objednával knihu ve čtvrtek 16/11 a v pondělí 20/11 jsem obdržel e-mail s instrukcemi pro stažení. V těch instrukcích je mimo jiné psáno, že pokud knihu nestáhneš do 7 dnů, odkaz bude smazán. Takže radím kontaktovat obchodní oddělení finančníka.

Rich

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...