Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

USD nebo EUR?


janniss

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny diskutující,
chci si otevřít účet u IB, ale nevím, jestli nebude lepší při stále klesajícím dolaru vést účet v EUR. Resp. nevím, jestli to není úplně jedno (kvůli přepočtům apod.).
Jaký je váš názor? (neptám se jestli bude dolar dál slábnout :)
Díky za odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • Odpovědí 37
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

AK je to trh v USA, treba zvolit $ ak je trh v Europe zvolil by som €. Neviem, ci sa na burzach obchoduje vo viacerych menach, alebo hlavne v $. teda na konkretnom trhu, trebarz Americkom. Ale ak obchoduje trader na Americkom trhu, je asi lebsie zvolit si $ a naopak v Europe na Europskom trhu zase zvolit €. Ale to je len moj skromny nazor. Tiez ma zaujima odpoved ludi, ktory su uz v tradingu dalej a maju toto uz davno vyriesene. :S :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

+ Princíp je o tom, aby si sa vyhol konverziám, resp. realizoval ich čo najmenej (na konverziách jednoducho vždy strácaš). Jediná konverzia bude výber ziskov z USD resp. EUR účtu na Tvoj "domáci" účet v "domácej" banke. A tá môže prebehnúť na strane domácej banky napr. len raz za mesiac, ked si budeš vyberať zisky. T.j. Peniaze si od brokera pošlelš v USD resp. EUR, kde Ti ich po príchode skonvertujú. Ak máš dobrú banku a vyšší obnos prostiedkov, tak Ti dajú individuálny kurz (informuj sa na Tresury u svojej banky).

Čiže: Ak chceš obchodovať tituly obchodované v USD, tak zvoľ USD. Ak na európskych burzách, kde sa obchoduje v EUR, doporučujem EUR. Iné meny asi nemajú zmysel. Len ak by si chcel riešiť len a len forex menový pár EURCZK alebo EURSKK a pod. tak zisti či sa nedajú otvoriť účty v CZK resp. SKK. Ak chceš však riešiť EURUSD, tak je lepšie mať USD účet.

Záver: Inak USD ako prvá voľba / potom EUR ako druhá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

no ja opet resim to same. je jasne, ze je vhodnejsi z hlediska poplatku

pouzivat "domaci menu". tzn. na americkych burzach obchodovat v USD
atd. ja sem ale pochopil otazku tak, jestli je to vyhodne vzhledem ke
klesajici

hodnote dolaru! pamatuju doby, kdy byl 1 dolar za 40Kc.

kdybych od te doby tradingem znasobil zvoji investici o slusnych 100%, tak

jsem dneska vlastne na nule a NIC sem nevidelal protoze je dneska dolar za

dvacku . . . a dolar stale pada a pada. zastavi se na 15kc?

nebo pujde jeste niz? cili ma smysl ted vzit ceske koruny a menit je za USD,

kdyz tim uz dopredu tuto investici s velkou pravdepodobnosti znehodnocuju a

to jsem jeste tradingem nevidelal ani cent! :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co já vím tak IB umožňuje mít více měn na účtu. Můžete mít základní měnu USD ale nikdo vám nebrání část těch peněz převést na EUR. Pak budete mít na účtu eura i USD. K tomu převodu slouží "burza" IDEAL . Sám uvažuji že si část peněz převedu na eura.. dosud jsem to neudělal .... a jen na vývoji dolaru jsem za poslední rok přišel o 20 tisíc kč.. a to jsem ještě neudělal jediný obchod!!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nekteri z nas jsou spise v situaci, ze potrebuji otevrit (rozumnej fundovat) ucet pouze kvuli tomu, aby se dostali bud k realnym datum (jako treba IB) nebo k datum a nejake slusne platforme na backtest.

a predstava, ze ti lezi na ucte $5k-$10k jen tak . . . .

samozrejmne hedging je mi znam, ale v tomhle objemu to asi neni na poradu dne. a az budu mit ty miliooooony, tak si urcite nejak poradim ;)

diky

mur


jo a jeste maly dotazek. jak nesmyslna je uvaha zakladat USD ucet v nektere americke bance a mit k nim pristup pomoci platebni karty?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a na co bys ten ucet potreboval? to muzes mit dolarovy ucet kdekoli.

no chapu , ze chces jen fundovat ucet, ale pak vubec nevim proc te trapi kurz. at je jakykoli, vzdy ti tam ty penize budou lezet. ano, budes ztracet, ale je to miziva castka. nebo si bokem otevri pozici usd/czk a budes mit klid.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...