Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

USD nebo EUR?


janniss

Doporučené příspěvky

Ucet v USA jsem myslel kvuli nesmyslnym poplatkum pri prevodu penez do zahranici. Je jasne, ze poprve to clovek stejne musi nejak poslat, ale potom jsem si rikal, ze bych pripadne 'zisky" realizoval pres banku v USA a platil pripadne tou kartou.
Nicmene realita i pres znacny optimismus bude takova, ze jednou za rok poslat penize sem a tam urcite preziju. Takze to asi nema smysl resit.
Holt se clovek snazi usetrit kde se da a spise penize cpat do obchodu nez do vsech veci okolo. Kdyby si clovek dopral kazdy kurz, kazdou knizku, data z eSignalu, tisicove poplatky za prevody penez, ceskeho brokera s komisi $60 R/T, $2500 za software na backtest, tak by mi tech par centu co by zbylo bylo na dve veci . . .

No nic, dekuji za odpovedi a ja jdu cubrnet do grafu (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 37
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 year later...

dobry den
chcem sa opytat ako sa da zajistit proti oslabovaniu dolara voci eur, nerozumiem tomu totiz .. potreboval by som vysvetlenie na konkretnom priklade ..
priklad: otvorim 1 kontrakt long napr v kukurici, co mi treba urobit v usd/eur pare aby som bol zaisteny voci oslabeniu? ist short? ale kolko short? aky velky ma byt otvoreny kontrak pre usd/eur .. ak sa povedzme dari kukurici a ta pomaly rastie .. a za tyzden sme na long v kukurici $200, kolko mam mat v usd/eur, ak dalsi tyzden bude kukurica v pluse $400, dalsie pozicie v usd/eur neotvaram? ako to je .. naozaj mi to nie je jasne ..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to alesik

Dejme tomu, že si zakládáte účet u brokera a jako kapitál tam pošlete 10.000 USD. Pokud by jste se chtěl zajistit proti oslabování dolaru vůči euru, tak na měnovém páru EUR/USD nakoupíte 0,077 lotů, což je objem 10.000 USD. Pak si můžete obchodovat zmiňovanou kukuřici a jak budete chtít poslat výplatu, tak Vám může být jedno, zda dolar posílil nebo oslabil. S narustajícím účtem by ale bylo nutno k té pozici přikupovat, jinak by to zajištění ztratilo význam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter

tie presuny nieco stoja .su drahe. ovela drahsie ako otvorit poziciu na medzibankovom trhu. predpokladam ze ide o 5 uctov. a predpokladam ze u Brkerjet. takze pozrel by som sa na tie prevody. a dalej by som sa pozrel na poplatky pretoze myslim ze od tohto mesiaca zdvihali kompletne vsetky poplatky na vsetky instrumenty

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tie poplatky su zadarmo medzi mojimi uctami. Resp. jediny poplatok ak sa to da tak nazvat je spread ktory mas ale aj ked otvaras poziciu.
Otvaranie hedge pozicie je podla mna neprakticke a musis to dost casto optimalizovat podla toho ako sa ti meni equity. A tiez vela brokerov neumoznuje hedge pozicie v ramci jedneho uctu preto mam viac uctov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nie je vacsi je to to iste a je to bez poplatkov, aj ked spread nie je fixny z obejektivnych dovodov. Ja pouzivam na toto vacsinou Oandu. U toho brokera co spominas neviem ako to je ale ak vyzaduje poplatky za prevod medzi uctami tak je to horise ako slovenske banky. Aj v CSOB mam dokonca prevody emdzi uctami bez poplatkov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pardon oanda je samozrejme nieco ine. ta jena kritie menoveho rizika velmi fajn. zmiatlo ma tych 5 uctov. ktore maju BJ v ponuke zakladneho balika. Oanda je v tomto svetla vinimka.


len akurat neviem ako by mohla oanda pomoct niekomu kto obchoduje u IB :) zakladat novy ucet len na to aby hedgoval ten povodny mi nepride logicke. skor by som zahedgoval poziciu na FX v hodnote uctu ako to tu bolo popisovane uz predtym. predpokladam ze oanda kukuricu neponuka :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No oanda kukuricu nema ale naco by niekto obchodoval kukuricu ked ma 30 menovych parov ;)
Ib je podla mna pre velke ucty 100 000EUR, minimalne, pouzival som ich cca rok a ked mam SL 300 pipsov je u IB z hladiska MM takmer nemozne spravit poziciu.

Ked treba silou mocou kukuricu tak myslim ze saxobank ma tiez dobre sluzby.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...