Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Hedge Fund offshore


vldn

Doporučené příspěvky

  • 4 years later...

Dobrý den dámové a páni :-)

Chci se Vás nezávazně zeptat. Hypotetická situace : budu mít např 1 mil. dolarů a budu s ním mít záměr vložit ho do podnikání. Tím podnikáním myslím udělat "obchodní společnost". Pro mě to znamená zjednodušeně řečeno dát lidem podmínky a nechat je obchodovat s mými penězmi pro kapitálový zisk.

Moje otázka zní : Ví někdo o tomhle modelu něco? Spadá to pod hedgefund (podle mě ne, pokud investuji pouze své peníze, že?) nebo si s brokerem vyjednám "pouze" to, že založím účet na firmu a k tomu např 10 podúčtů s omezeným přístupem, které rozdám mezi své lidi a veškeré managování bude pouze mojí výsadou?

Vím že je to vesměs příspěvek z říše snů, ale opravdu mě to zajímá. Pokud někdo ví alespoň minimum, budu vděčný za vaše informace :-) Děkuji.

Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všechno je o domluvě mezi lidmi, všechno jde.
Ale tyto věci v detailu není ideální řešit veřejně na fóru.
Nejprve googlujte, zjistěte si pravidla, aby se člověk nedostal do konfliktu se zákony (na rady na fórech v tomto směru nespoléhejte) a pak se ptejte správných lidí a pusťte se do realizace ;-)

Good luck! Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lukas.holovsky

Lukas. pod hedge fund to nespada ide o standardny model prop. trading firmy. s brokerom nic riesit nemusis. len zalozis jeden main account a subaccounty, alebo niekolko accountov paralelne ku ktorym budes mat priradenu autorizovanu osobu. ale toto je skutocne ten najmensi problem . ak chces tak v tejto diskusii

www.financnik.cz/forum/read.php?4,46800,page=12

, sme sa trosku bavili o tom ako u nas take firmy vyzeraju. ako vznikaju, a tiez tam najdes veci aj ako koncia ak nerobia co by mali :). rozhodne sa netreba do toho vrhat po hlave. aj ked len cisto hypoteticky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravím všechny tradery,

rád bych se zeptal na 2 věci.

Mám možnost spravovat lidem peníze tradingem (z počátku v jednotkách mio), ale vzhledem k tomu, že jsem se dosud spíš soustředil na to být profitabilní, nevím jak to provést.

Pokud to chápu správně, mám 2 možnosti.

1) Založit s.r.o. a dělat asset management. V tom případě se musím zaregistrovat u ČNB, založit s.r.o. (pokud chápu správně, jde to nyní od koruny, ale samozřejmě bych do toho dal o něco více), podle potřeby. Dál si založím business účet, kde budu mít speciální podúčty pro každého klienta a odtud ty peníze můžu poslat na IB, kde bych pro své klienty využil stukturu fondu. Chápu to správně? Vynechal jsem něco?

2) Tahle možnost se mi zdá jednodušší. Svým klientům bych založil účet u IB na jejich jméno a jenom s nimi podepsal smlouvu, že já budu ten účet spravovat a pokud vykážu za určité období zisk, dostanu určité procenta. V případě, že bych se rozhodl pro tuto variantu, předpokládám, že je potřeba na to mít živnost? Jak by se takové příjmy danily? Z toho, co dostane klient si sám zaplatí 15% a z toho, co dostanu já, si zaplatím taky 15%?

Je možné někde najít více informací? Budu vdečný za jakékoli rady/tipy/odkazy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Ahoj,

s Finematicem (vyhledejte si nase stranky) chceme zalozit hedgeovy fond. Castecne vime, co to obnasi v Cesku, ale nevyzname se ve vyhodach ceskeho specialniho fondu kvalifikovanych investoru (FKI) oproti jinym domicilum (Malta, Irsko nebo uplne offshore Cayman Islands).

Je tu prosim nekdo, kdo se v teto problematice vyzna? Kdo by nam mohl poradit nebo nas nasmerovat a pomohl nam odhadnout naklady a pozadavky jednotlivych moznosti?

Diky moc,
Honza Sindelar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...