Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sběrna AOS,EA,TS


LUKY

Doporučené příspěvky

Man, vo VT by pravdepodobne islo spravit rozoznanie odrazu od plavajuceho priemeru. Asi by dalo odpichnut od niecoho, co rozoznava patterny a doplnit to pravidlami na plavajuci priemer. Horsie to bude so SL a PT, programovaci jazyk AOS tam umoznuje iba otvorit poziciu a zatvorit ju otvorenim pozicie v opacnom smere. Dost riskantne na to, ze obcas nepride potvrdenie zo servera, ze to urobil. V kombinacii s tym, ze to ma spravit sam v noci bez dohladu a potom ti nahodou vypadne spojenie a ostanes s otvorenou poziciou bez stopky na serveri. Mas toto riziko zohladnene?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 386
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

gandhi
sorry, ale to je hloupost..."programovaci jazyk AOS tam umoznuje iba otvorit poziciu a zatvorit ju otvorenim pozicie v opacnom smere"...v "puzzle" VT se už nějakou dobu pohybuji a můžeš si přes určitý AOS otvírat/zavírat pozice jak chceš a nemusíš čekat na opačný směr..zadat volitelný SL, TSL, BESL a PT - no problem - všechno existuje a dá se v pohodě napsat či sestavit...stačí nakouknout do VT fóra forum.vtsystems.com/index.php - těch příkladu je tam hafu..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side, já tedy nechci pochybovat o tvých programovacích schopnostech a znalostech VT, ale pokud by uměl skript VT pracovat se SL a PT, to by byla pro mne velká novinka! Dávám zapravdu Gandhimu, že VT umí otevřenou pozici uzavřít pouze vysláním market příkazu opačného směru a to ještě až po ukončení svíce, a to už může být cena rapidně jinde.
A pokud v té době vypadne spojení, pozice je nekrytá. A skripty tebou označené jako SL, TSL, jsou bohužel jen velmi nedokonalou simulací toho co jiné vyspělé platformy řeší běžně - modifikace SL, která bohužel ve VT neexistuje.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gandhi,
to že by spadl comp a já zůstal bez stopky zohledněné nemám, ani nevím jak bych to zohlednil.. Ale myslím si jak říká Sid že by neměl být problém zadat objednávku včetně SL a PT a nalepit ji na klouzavý průměr (případně určité množství pips nad nebo pod) a zadat jestli chci buy nebo sell.. Bohužel nevládnu anglicky natolik abych si něco takového našel třeba přes google.. Proto se obracím na šikovné programátory v tomto fóru a nabízím bakšiš jako odměnu za pomoc..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid, tie fora sledujem. Pri AOS mozes pouzit iba buy alebo sell za market cenu. To su jedine prikazy, ktore sa realne odoslu na server a zhoduju sa s tymi istymi, co su vo VT. Vsetky ostatne ako SL a TSL je sice mozne pomocou prikazov simulovat, nie su to ale realne SL, ktore si mozes nastavit cez VT. Ich slabina je v tom, ako su implementovane. Maju tam interne pocitadlo na sell alebo buy, ale to je len u teba v pocitaci a z neho sa v skripte vychadza. Takze akonahle nastane nejaky zadrhel (a tie nastavaju pri komunikacii so serverom najma v spickach), AOS stale vychadza z toho interneho pocitadla otvorenych pozicii, ktore vsak nie je synchronizovane so zoznamom realne otvorenych pozicii na serveri. Takze sa ti pri ich pouziti moze lahko stat, ze ti vypadne jeden oznam zo servera o otvorenej pozicii a cely AOS ti zacne napr. obchodovat presne naopak. Sice nechtiac, ale treba s tym urcite ratat, najma ak to ma bezat same v noci. vtsystems.com/resources/helps/0000/HTML_VTtrader_Help_Manual/tsb_outputbookmark_ovpw_tradin.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf
tak jsi se holt dozvěděl novinku a diskutovat dále o tom s tebou nechci...to nejsou "mnou označené skripty", ale AOS, které tam dává (VT fórum) více jedinců, včetně kapacit jako jsou pro VT nicky cskidmore, Bemac atp. (např. AOSy pod názvem FULL TEMPLATE, BEMAC FT atp.), zda jsou nebo nejsou SL, TP "nedokonalou simulací" taky nebudu rozebírat, ale takto předdefinované SL, TSL, TP fungují zcela spolehlivě..na toto téma již mezi náma proběhlo x-diskuzí a jsou většinou o ho...o ničem..ty si pořád meleš svou - já odkazuji na oficiální fórum ze kterého (a myslím že docela úspěšně) čerpá tísíce traderů po celém světě a nikdo to nezpochybňuje ve smyslu "nedokonalá simulace"....

Gandhi
já chápu rozdíl mezi přímo zadaným SL přes market a SL v AOS..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid:
je otázka, kdo z nás dvou si tady "pořád mele svou". Každopádně ony skripty nejsou žádný SL a na tom si trvám. Pokud někdo pracuje s 1H TF a skript mu teprve za hodinu vypne pozici, protože byla splněna podmínka pro SL, tak to by mě rozhodně nevyhovovalo, nehledě na možný problém s počítáním objednávek, o kterém psal Gándhí... Ale pokud ty si myslíš, že "fungují spolehlivě", klidně si je používej. Ale nebylo by asi správné mystifikovat ty, kteří se programovat ve VT teprve učí.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side,
nesnaž se prosím hodnotit moji inteligenci. Já zde jen upozorňuji čtenáře tohoto fora, že tvůj výklad SL ve skriptu VT není tak úplně v souladu s technickými možnostmi jeho programovacího jazyka. To, že si to neuvědomuješ tě neopravňuje k podobným výpadům.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ Man
neodporucam Ti pouzivat AOS vo VT sposobom akym si to predstavujes t.j. spustit AOS a odist od PC. A po pravde ani nikoho nepoznam kto to takto robi. Je to fajn pouzit ako indikator s alertom na vstup/vystup z pozicie, ale na to aby si to pouzil ako plnohodnotny automat to ma prilis vela obmedzeni ktore popisali Volf a Gandhi. Nakoniec skus polozit tu alebo na inych forach otazku kto VT ako plnohodnotny automat pouziva s tym,ze si dovoli odist od stroja trebars na viac ako hodinu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dute a spol.
A je tedy nějaká jiná možnost jak to udělat? Zadávám současně dvě objednávky a ke každé SL a PT. To je šest příkazů, které musím každou hodinu posouvat tak jak se posouvá klouzavý průměr. Někdy celý den než vstoupím do pozice. Je to hodně omezující a časově náročný. Neexistuje způsob jak si to usnadnit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf,
jsem dalek tomu, vmesovat se do diskuse o programovani ve VT. Ale z pohledu bezneho uzivatele SL a PT v AOS ve VT proste funguje. To co tvrdis si teoreticky jen myslis a nebo to mas nejak exaktne overene?

Musim se usmivat, jak se tu resi katastrofy, jak zrovna vypadne spojeni :-))) nebydlim v zadnem velkem meste, ale zase tak casto mi spojeni nevypadava... a ze by zrovna na konci svicky? .-)

Je fakt, ze pri zapnutem AOSu by spojeni nemelo nejlepe vypadnou ani jedinkrat...
Mate nedko statistiku svych vypadku? Ta moje nestoji ani za rec...

Richee,
asi to nebude ta rada, na kterou cekas, ale urcite neni k zahozeni... pokud nemas cas na obchodovani, tak proste neobchoduj! Urcite se ti nedavam za vzor, ale pomerne slusne jsem profitoval, prestal jsem mit cas, a rotoze nerad delam veci blbe, tak jsem na pul roku prestal... a ted si to uzivam znovu a myslim, ze dost naplno :-)

Zapnout AOS a jit si lehnout na breh rybnika a uzivat si leta, to se tu uz mnohokrat probiralo. Je to blbost...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ Man
ak trvas na podmienke ze Tvoj broker bude CMS, tak je vychodiskom dobry programator+API ktore CMS zdarma poskytuje na tejto adrese.

www.cmsfx.com/en/trading-software/download-vt-trader/download-vt-trader-api/

Tam by to myslim islo bez problemov. API je rozhranie, subor funkcii ci instrukcii, ktore dokazu pripojit akykolvek program k serveru CMS aj bez VT a umoznuju otvarat, zatvarat objednavky a pozicie v realnom case, zadavat SL a PT na uz otvorenych poziciach na strane servera. Potrebujes ale programatora zbehleho v jednom z jazykov uvedenych na odkaze. Priprav sa na to ze to nebude hotove za pol dna a ak to nebude Tvoj znamy tak asi ani lacne. Adresa fora kde sa o VT API diskutuje
forum.vtsystems.com/index.php?s=231b7fdc217009d328c3d16a52f4b153&showforum=26

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dute a ostatní
díky za vyčerpávající rozbor problému.. Asi se pokusím vyladit systém aby nevyžadoval tolik času..

Radovan,
u obcodování trávím hodně času, prakticky celý den i když při čekání na signál dělám i jiný věci( vesměs backtesty, ladění SL apod.).. Pořád to ale nestačí. Jsem sice profitující, ale aby byl můj systém využit na plno a dosahoval optimálních výsledků cca 400-500 pips za měsíc, je potřeba abych obchodoval všechny signály i když přijdou v noci. Většinou chodí tak 1 denně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...