Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

no to si ale nerekl pred tim.

no otazkou je jestli potrebujes real-time data nebo zpozdena. ty samozrejme dostanes na burze. demo ti vyprsi a nedostanes zdarma data. divim se, ze vam fx broker nedava aspon hodnoty, kdyz uz ne grafy. vim ze Sid kouka na easy forex nebo neco, je to v jeho vlakne, kde jsou ceny komodit a pravidelne se to updatuje. jsou to jen hodnoty, ale to by melo stacit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 years later...

Danny22, LTD na rope je 3. seanci pred 25.dnem v mesici. Pro prechazeni na dalsi kontrakt je nejjednodussi od zhruba 15. zacit sledovat volume na stavajicim a nasledujicim mesici. Neda se to rict presne, protoze take zalezi, jestli se do toho nachomitne vyhlasovani zasob, jestli je 25. patek nebo pondeli apod. Ale volume je na tohle v pohode.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě k tomu přecházení na další kontraktní měsíce.. z backtestu mi vyšlo, že se přechází VŽDY k 19. kalendářnímu dni v měsíci. Tzn. že např. kontraktní měsíc CL 04-10 se začal obchodovat 19.2.2010 z toho vyplívá, že 18.2. byl poslední den, kdy se ropa (CL 03-10) obchodovala s nejvyšším volume, které se 19.2. následně přesunulo na kontraktní měsíc CL 04-10. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...
  • 5 months later...

Zdravim a prikladam svuj nazor k obchodovani s contracty ropy.
Prakticky a live obchoduji ropu temer dva roky. Videl jem tento tyden nekolik prispevku a dotazu na vlakne "aktualni deni na trzich II.
Pokud nekdo zacina s ropou urcite bych doporucil zacit s trhem QM a nikoliv plnym contractem na trhu CL. Polovicni contract je jiste lepe zvladnutelny a nevyzaduje tak vysoky SL jako trh CL. Dale bych doporucil u tohoto trhu pouzivat SL zadany jako objednavku, nikoliv jen jako teoreticky SL. Obcas totiz na tomto dochazi k prudke zmene trendu a bez zadaneho SL muze byt ztrata celkem znacna. Osobne se snazim vyvarovat drzet pozici ve stredu v dobe ohlaseni vysledku stavu zasob tj 10.30am, byva tam naprumerna volatilita a prakticky neni mozne jakkoliv rozumne umistit SL.Co se tyka zprav, ty vyuzivam pouze informativne abych zpetne analyzoval na co trh reagoval, neni mozne reagovat vcas a spravne na neco co se tyka v podstate minulosti nebo jiz davno zapocitane udalosti profesionaly. Vesekere informace k rope lze ziskat pohodlne na detailech tykajici se tohoto trhu, coz je samozrejme zname, ale uvadim to pro predevsim zacinajici tradery.

Preji mnoho uspech.

podotykam jedna se jen o muj nazor
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Romanrak: koukal jsem jen zbezne na QM a prijde mi docela malo likvidni, sam nejakou dobu papertrejduju CL a souhlasim, trh je o neco dynamictejsi, nez indexy. Ale da se na dany rytmus zvyknout, obcas je pak usmevne pri pohledu na TFko a spol. , jak "divoce" lita sem a tam :) . Je zde jeste jeden fakt, ze stiham pouze posledni hodinu na CL, takze v porovnani s otevrenim je mnohem klidnejsi. Horsi jsou fundamenty, to se vzdy distancuji. R.

15423

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim a doplnuji svuj prispevek.
Souhlasim s tim ze obvykle je ropa a to na obou trzich mene likvidni posledni dve hodiny tedy od 2pm do 4pm. V tento cas byva nejaky pohyb pouze na zaklade neocekavanych udalosti. Vetsina pohybu na kterem se da neco ziskat a take podporen vysokou likviditou se deje od 9am do 2pm. Co se tyka meho doporuceni zacit obchodovat s QM pred CL je prevazne z duvodu optimalni vyse SL. Na trhu CL je dle mojich zkusenosti SL nizsi nez 200$ na contract nevyhodny z hlediska uspesnosti. Vse samozrejme zavisi na tf a systemu vstupu. V kazdem pripade neni ropa klidny trh pro umistovani nizsich SL, proto tedy zvlaste do zacatku a seznamovani se s trhem a live obchody QM.
Podotykam ze open hours u ropy je jako obvykle 9.30am do 4pm, ale i tak je celkem mozne jiz po 9am vstoupit do pozice. Casto je to cas zverejneni nekterych makrodat.

Preji mnoho uspechu.

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.

Můžeš prosím napsat co obchoduješ? Na ropě se také snažím, líbí se mi ta dravost když se rozhodne někam vydat, ale 1min mi přijde hodně roztěkaná, pár ticků sem nebo tam nic neznamená a třeba kolem swingů mi přijde že je potřeba nechávat docela volnost. SL 100 USD bych si uměl představit jako vstup na breakoutu, kdy vlastně zavíráš co nejdřív po vstupu pokud trh nenabere rychlost. Na stopky nad/pod swing mi to přijde málo. Já momentálně testuju úplnou trivialitu, v rozjetém trendu na 5min vstupuju nad/pod poslední svíčkou v korekci. SL taky 100 USD, právě jen pro případ že se trh hned nerozjede. Je to celkem agresivní přístup, nevychází to moc často, ale pokud jo, dává to slušné profity a díky velkému RRR je to v plusu (na papíře teda). Ještě tak vymyslet pár filtrů na zvýšení úspěšnosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil, obchoduju takove mini 123 a RH na SR, ktere jsou pro me tvoreny z celych cisel (86; 86,50; 87; ..) a pak ruzne rh po prurazech CG, pripadne 3U.. Jinak ono se to SL da, chce to jenom hledat ty situace a pak se z toho da vytezit obcas perfektni RRR. Osobne vstupuju s 3 sadama kontraktu. Prvni sadu poustim na RRR 1:3, 2. na nejblizsi SR, ktera musi dat RRR aspon 2,5 a 3. na dalsi SR, ta mi prave prinasi obcas RRR az k 1:10. Davam priklad z dneska. Osobne jsem vstupoval na 1. a 2. sipce, tyhle mista splnovaly moje podminky. Prvni vstup jsem uzavrel pouze prvni sadu a ostatni na BE a u druheho jsem uzavrel 1. a 2. sadu a 3. skoncila na BE. Vstup kolem 4. hodiny by prinesl plny PT, ale na me uz byl ten predesly short moc silny, cekam vetsinou na sirsi formace po takovem prudsim pohybu...

15426

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel K.
Dekuji za upresneni. Osobne obchoduji prozatim sice ne full time, ale dlouhodobe prave tento trh. Sve obchody realizuji take od 9am a shoduji se, ze je to casto tu prvni pul hodinu zajimave. SL mezi 100-125 USD pouzivam na trhu QM a 2min tf, ale je to samozrejme na kazdem jaky SL zvoli. Spise jsem tim uvedenym SL myslel rozdil oproti trhu CL, ktery logicky vyzaduje vissi hodnotu.

Preji mnoho uspechu.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skalpuju na 3RB grafu, stopku mam max. 80$ , i kdyz se nekdy trefim uplne mimo smer, tak lze vystoupit na posunutem nizsim sl, sem tam naopak jeste chytnu skluz 1-2 ticky navic..kazdopadne jeste nemam dlouhodobejsi vysledky, hlavne uspokojive pro live, ale blizim se k vytouzenemu cili :) .

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...